Sari la conținut

Începătoare a1


Floroiu Mia
 Share

Postări Recomandate

Acum 21 minute, Contabil a spus:

:crack: Nu mi-as lasa copiii fara un minim 3-5 ani de B pe mobra .... la 16 ani vor visa cu "drag" ce trebuie sa invete pt. facultate.

La 17 .... pt. B si o mica masinuta.

Da, corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci nu stii ce inseamna sa fi mic la inaltime. :)

Uite aici is eu calare pe primul "ciompar" de la Rock FM la noi in service.

Ce inseamna asta,ca daca ajung,inseamna ca,ma tine fizic sa-l calaresc?

 

 

IMG02089-20131030-1905.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ne-am aprins noi si fata cred ca a dat deja  “bir cu fugitii”. 
Alta chestiune rezolvata de bunavointa unor “ vechi motociclisti”.

Acum 1 minut, Christian 1 a spus:

Deci nu stii ce inseamna sa fi mic la inaltime. :)

Uite aici is eu calare pe primul "ciompar" de la Rock FM la noi in service.

Ce inseamna asta,ca daca ajung,inseamna ca,ma tine fizic sa-l calaresc?

 

 

IMG02089-20131030-1905.jpg

A frumos, stiu motorul! 👍👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, FlipperCo a spus:

Hai ca ne-am aprins noi si fata cred ca a dat deja  “bir cu fugitii”. 
Alta chestiune rezolvata de bunavointa unor “ vechi motociclisti”.

A frumos, stiu motorul! 👍👍

Daa',pe nevasta-mea de 1,54 m o stii pe acelasi motor?:

IMG02084-20131030-1903.jpg

Astia inaltii,mai terminati cu recomadarile gen short rider gs 1200:

 

NU se aplica in viata de zi cu zi! :)

Editat de Christian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, easy ride on! a spus:

Mmmm ... superbă "jucărie"!

Sigur te ţine fizic să o călăreşti chiar şi dacă nu ajungi jos.

Asta dacă deosebeşti urcatul pe cal de urcatul pe cămilă  :)

 

Am incercat,nu se poate,crede-ma.NU mai sustine ca de ajungi cu picioarele jos de pe o mobra,poti sa o si calaresti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Christian 1 a spus:

Daa',pe nevasta-mea de 1,54 m o stii pe acelasi motor?:

IMG02084-20131030-1903.jpg

Astia inaltii,mai terminati cu recomadarile gen short rider gs 1200:

 

NU se aplica in viata de zi cu zi! :)

Buna treaba 👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@easy ride on,m-o rugat nevasta-mea,aici langa mine sa-ti pui oarece slapi pe genunchi pe post de talpa finala si sa te sui pe ce mobra vrei,sa-i spui cum vezi lumea de-acolo. :)

Over and out!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Christian 1 a spus:

Am incercat,nu se poate,crede-ma.NU mai sustine ca de ajungi cu picioarele jos de pe o mobra,poti sa o si calaresti!

🤣🤣Tare as vrea sa vad jucaria pe TF, TA, TR, Hales-Magura, Rucar-Bran, etc, etc🤦🏻‍♂️


Stiu ca nu-i pentru asa ceva, dar e interesant sa-ti imaginezi 🤦🏻‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, FlipperCo a spus:

🤣🤣Tare as vrea sa vad jucaria pe TF, TA, TR, Hales-Magura, Rucar-Bran, etc, etc🤦🏻‍♂️

Uit-o,ii trebuie o suprafata de virare,ca la un cap tractor cu semiremorca de doojde tone,sau cum ii spume lumea,TIR... :)

 

Am vrut sa ma angajez la Electrica la schimbat de becuri pe stalpii publici de iluminat.M-au respins,nu corespundeam... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Contabil a spus:

:crack: Nu mi-as lasa copiii fara un minim 3-5 ani de B pe mobra .... la 16 ani vor visa cu "drag" ce trebuie sa invete pt. facultate.

La 17 .... pt. B si o mica masinuta.

Man ...controlezi tu orice dar nu si anturajul .

Daca-i vezi inclinati catre 2 'roate' ...mai bine incepi tu si -i instruiesti ...altfel or sa o faca in spatele blocului ascunsi de tine  , pe cine stie ce junghi si sub ce conjuctura ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i clar din pacate.

Totusi, daca ne citeste in continuare, tot aici are sansa sa lamureasca despre “broblema”.

Acum ca “ne-am facut numarul”, zic sa raspunda punctual la intrebarile pertinente si sa astepte si alte raspunsuri (ea, dansa, dumneaei).


Pustoaico, s-a mai spus dar reiau. 
E foarte util sa-ti iei intai permis pentru masina, sa intelegi traficul si cum gandesc in raport cu moto conservarii.
Sa vezi/simti motoarele in trafic, sa intelegi/simti momentul cand iti taie calea sau te trezesti cu ei in fata de nicaieri, cand vrei sa virezi stanga, nu te asiguri corespunzator si esti la un pas sa te urci pe un motociclist (sper sa nu fie cazul).

Atunci ai sa intelegi altfel ce inseamna pericolele in trafic si vei fii mult mai pregatita cand vei avea permisul de proaspata motociclista (vei avea un pic de experienta a traficului).

Nu uita insa, ca dupa ce vei avea permisul, de fapt nu vei stii sa mergi cu motorul, decat cel mult drept. 
Dar sa ajungi acolo si poate mai discutam. 
Succes!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mah , eu vreu sa ma fac vanator , dar mie si frica sa intru pe forumul vanatorilor sa intreb ceva sa nu cumva sa dau de voi si pe acolo ,sa-mi ziceti ca mai intai trebuie sa ma las muscat de un caine si sa ma impuste careva in poponeata ... doar asa pentru a intelege experienta ...

 

 

 

 

Aberati cu gratie . 

 

Cand mergeti la restaurant sa comandati o ciorba , sa va dea cheneru adresa de la piata si reteta meritati.

 

 

Nu exista niciun motiv obiectiv pentru care sa tratati toti incepatorii ca pe niste cretinoizi care nu pot si nu vor invata niciotata nimic mai repede si mai bine ca noi.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, easy ride on! a spus:

Nu m-am născut chiar direct pe motor (aveam 2 ani la prima "tură" ca pasager), dar pe la 13-14 ani mi-a pus cineva în mână (să fie binecuvântat acolo unde este!) o carte a inginerului George Al. Mayer (Manualul motociclistului).

Hai 'oaie, las-o-n sangue! Am intels ca esti zeu, dar arde-o zeu cu noi, nu cu copiii! Daca-ti vine unu' de 16 ani si te intreaba cu ce sa se apuce de karate, ii dai un ura mawashi sa-l faci ko?!

"Si toate femeile sa strige catre mine ... "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, goe 75 a spus:

Mah , eu vreu sa ma fac vanator , dar mie si frica sa intru pe forumul vanatorilor sa intreb ceva sa nu cumva sa dau de voi si pe acolo ,sa-mi ziceti ca mai intai trebuie sa ma las muscat de un caine si sa ma impuste careva in poponeata ... doar asa pentru a intelege experienta ...

 

 

 

 

Aberati cu gratie . 

 

Cand mergeti la restaurant sa comandati o ciorba , sa va dea cheneru adresa de la piata si reteta meritati.

 

 

Nu exista niciun motiv obiectiv pentru care sa tratati toti incepatorii ca pe niste cretinoizi care nu pot si nu vor invata niciotata nimic mai repede si mai bine ca noi.

Omule, are 16 ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
7 minutes ago, FlipperCo said:

Omule, are 16 ani!

 

Si ? 

 

Daca are 16 ani si vrea sa se faca motociclista , ii explici ce are de facut sa-si atinga scopul in modul cel mai simplu si direct , nu o trimiti la curata cartofi .. 

Asa cum are destul cerebel sa intelega niste reguli ca sa ia permisul de A1 , poate intelege si riscurile si faptul ca experienta vine in timp.

Dar vine in timpul in care merge cu motoreta , nu la cursuri de balet.

 

 

 

Si in vremurile astea tinereii astia au si posibilitatea sa merga cu motoreta mult si bine pe ciecuitele din jur , ca sa se puna la punct in materie de control al fierului inainte sa se aventureze in trafic.

 

Sunt milioane de pustani si pustoaice ,pe toata planeta, care merg pe scutere si motorete mici prin trafic ...dar cand mai intra unu pe moterism sa intrebe cum face sa fie si el la fel , il tratati ca pe cel mai prost care nu poate obtine acelasi lucru.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnul goe nu este de acord cu pregatirea in regim mister myiagi :))
oricum mor si motociclisti cu experienta deci ce mai conteaza daca mori la 16 sau la 35 sau 40, macar nu apuci sa faci rate :)) la toti e posibil doar la unii e probabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...