Sari la conținut

Amortizor de Ghidon pentru Yamaha Fazer FZ-1


styller
 Share

Postări Recomandate

Salut, cei mai cu experienta daca stiti unde as putea gasi amortizor de ghidon pentru Yamaha Fazer FZ-1  model 2009 semicarenat va multumesc anticipat! Caut ceva de calitate care sa isi faca treaba ca am tot gasit pe net dar vreau si pareri de la cei mai experimentati. Problema care o am este cand merg la cate un drum mai lung, vibratiile incep sa isi spuna cuvantul asupra incheieturii drepte desi am si acel cruise control care se pune pe acceleratie. Caut un shock absorber care sa isi faca treaba si sa mai diminueze din vibratiile ghidonului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amortizorul de ghidon nu anuleaza vibratiile din ghidon. Vibratiile sunt date de motor,si sitem de rulare.Poti incerca o presiune diferita,alta anvelopa,echilibrata,setari suspensie..etc... o verificare a injectiei,sincronizarea clapetelor,reglaj si chiar o resoftare.

Modelul fiind stiut cu probleme mari la amestecul carburant si acceleratie si mers inconstant.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grip sleeves/grip puppies. Costa cam USD 10-15 o pereche și te țin câțiva ani buni. 

Eu am de la Grab On, cumpărate de pe Amazon sau eBay și își fac treaba la fix. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...