Sari la conținut

Honda CBR 954 RR Fireblade 2004


algabone20
 Share

Postări Recomandate

Faina jucarie, sa o folosesti sanatos!

I-ti recomand un set de protectii pentru capacele de la ambreiaj si stator, din carbon + kevlar (https://carbonadi.de/) si anvelope bune.

 

Am avut si eu un 954 acum cativa ani, si azi i-mi pare rau ca l-am vandut.

post-6144-0-31302500-1409438104_thumb.jpgpost-6144-0-90476900-1412798309_thumb.jpg

+daca o folosesti mult in oras sau la viteza mica, ar fii o idee buna sa ii pui un intrerupator manual pentru ventilator.

altfel destul de tarziu intra in functiune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfoai da ce bine arata bătrânica! Sa ai bafta maxima la ea. 

 

@pepsi: când ai scos-o la vânzare era sa o iau eu, doar ca m-am sucit și nu am mai renunțat la R-ul din dotare(îl am de 9 ani jumate acum, și la mine rămâne). În schimb i-am adus frățiorul năstrușnic tocmai pt a nu-mi veni idei ulterior. 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, pepsi a spus:

Faina jucarie, sa o folosesti sanatos!

I-ti recomand un set de protectii pentru capacele de la ambreiaj si stator, din carbon + kevlar (https://carbonadi.de/) si anvelope bune.

 

Am avut si eu un 954 acum cativa ani, si azi i-mi pare rau ca l-am vandut.

post-6144-0-31302500-1409438104_thumb.jpgpost-6144-0-90476900-1412798309_thumb.jpg

+daca o folosesti mult in oras sau la viteza mica, ar fii o idee buna sa ii pui un intrerupator manual pentru ventilator.

altfel destul de tarziu intra in functiune...

Multumesc de sfaturi, da ce e drept este ca temperatura urca destul de repede in oras, poate o trebui inlocuit lichidul de racire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am pus deoparte evacuarea stock si am inlocuit-o cu una bolt-on de la Akrapovic de titan. Sper sa simt o imbunatatire si eventual sa mai scap de ceva greutate. In final am trecut si de borna de 6000km. 

Urmeaza sa ii schimb uleiul si ma gandeam la o alternativa la Motul..... ceva de la AMS Oil. A folosit cineva asa ceva se merita?

20201120_134427.jpg

20201120_140145.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, algabone20 a spus:

Intre timp am pus deoparte evacuarea stock si am inlocuit-o cu una bolt-on de la Akrapovic de titan. Sper sa simt o imbunatatire si eventual sa mai scap de ceva greutate. In final am trecut si de borna de 6000km. 

Urmeaza sa ii schimb uleiul si ma gandeam la o alternativa la Motul..... ceva de la AMS Oil. A folosit cineva asa ceva se merita?

20201120_134427.jpg

20201120_140145.jpg

Este un motor care se incinge foarte tare si foarte repede după cum ai văzut , punei un 15w50 , marca o alegi tu , o mie de oameni o mie de păreri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
1 oră în urmă, algabone20 a spus:

Suna foarte gros, sper sa nu fie probleme cu politia, oricum nu sunt genul sa ambalez aiurea

Din cate stiu eu treaba e simpla. Scrie pe cadru moto cati dB sunt la cate RPM si pune aparatu, tureaza la RPM specificat si aia e.

 

1 data am patit.

 

Nu stiu cum o fi cu tobe after cu "acte" de strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...