Sari la conținut

Vitezometru defect z750


Mihai z750
 Share

Postări Recomandate

Salutare. De curând am cumpărat un kawasaki z750 2008, am schimbat ceasul de bord (cel vechi avea display-ul spart în urma unei căzături) și am observat ca viteza creste mult prea repede și anume cu a 1-a la relanti am 35km/h iar dacă o accelerez numai puțin ajung la 80-100km/h. Aveți idee de la ce poate face asa? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked și unlocked this topic
Acum 11 minute, easy ride on! a spus:

La ceasuri ... zău că nu mă pricep.

La vitezometre mai există şi câta electronică de unică folosinţă (SMT), procesoare, motoraşe pas-cu-pas, eventual şi ceva apă de ploaie :lol:

Dar, dacă nu deosebeşti un "ceas" de un vitezometru şi nici nu ai întrebat pe nimeni înainte de a te băga şi de a-ţi prinde urechile pe acolo, noi ce vină avem?

Ceas de bord nu impreuneaza vitezometrul cu turometrul și cu cele de lângă? Dacă schimbam vitezometrul spuneam ca am schimbat vitezometrul dar cum am spus mai sus, sunteți niște fete tare bune. Bombardieri, cei mai buni mecanici, născuți învățați. Acum nu înțeleg ce rost are comentariul tău sau sufereai de nebăgare în seama? Ma rog, tu sa fii sănătos ca și aia după titanic tot sănătoși au murit. Sa fii iubit, de negri! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...