Jump to content

Recommended Posts

23:29 si somnul inca nu ma ia. Geniile sunt cunoscute dupa faptul ca dorm putin 😅 si dupa ideile stralucite ca aceasta: covid situation + AMR 1 luna pana la Craciun. Ce planuri de decembrie (chiar si final de an) aveti?! Lasand motocicleta la vatra (probabil peste 2-3 ani alta), am descoperit pasiunea pentru calarie. Cu putin efort cred ca de ziua mea (25dec) voi fi in saua calului pe campurile/padurea de la Nana pret de 2-3 ore. Daca mai punem si posibila si dorita zapada....minunaaaaat!!! 🥰

Din perspectiva de spectator si mie mi se pare super calaria si ma tenteaza serios. 

Doar ca nu aveau cai de tractiune in Timisoara pe unde frecventez eu :). 

Vreau sa bifez primul meu revelion la minim 25 de grade ziua + scaldat. 

Indochina si vecinii - autoizolarea strica tot. 

Sper sa fie Africa cu noroc. 

La multi ani anticipat ;) !

Acum 12 ore, _Raul_ a spus:

Sper sa fie Africa cu noroc. 

La multi ani anticipat ;) !

Moaaaa Africa, nu te joci! Pai vacanta placuta sa ai si multumesc anticipat de urarile tale anticipate :D

Eu credeam ca sparg cu topicul asta dar lumea nu are planuri se pare....haideti ma, nu cred ca stati cuminti motociclisti satanisti :D 

Acum 2 ore, SuzukiRf600R a spus:

....., nu cred ca stati cuminti motociclisti satanisti  ...roacheri si violatori de babe.....

fixxed!

...poate unii asteapta sa vina babele la ei....

Acum 8 ore, SuzukiRf600R a spus:

Eu credeam ca sparg cu topicul asta dar lumea nu are planuri se pare....haideti ma, nu cred ca stati cuminti motociclisti satanisti :D 

M-am uitat azi dimineata dupa padurea Nana si centrul de echitatie. 

Super fain. 

Voi, in Bucuresti, aveti unele chestii atat de tari incat nu mai ramane loc de comentarii. 

Revenind la optiunea ta - nu ai cum sa dai gres cu asemenea alegere. 

@_Raul_ de multa vreme nu mai consider Bucurestiul ca fiind orasul wow din Romania. Dar sa tinem topicul cu mentiunea ptr care a fost creat. Sunt dezamagit...lumea nu posteaza. E clar, e semn ca anul asta e mort si ingropat 🥺Poate la anul...

In functie de experientele traite, na fiecare isi doreste ce ii lipseste + ce isi doreste.

Eu in ultimii ani ca sa evit nebunia de revelion Craciun bla bla marketingul asta ieftin si infect, ma duc la mare si stau la un hotel bun, nu am o preferinta, dar sa fie ceva adevarat. Avantajele sunt multiple in opinia mea:

1. Drumul este lin si direct faci 1h20 si aia e pana la Constanta-Navodari. (Atat la dus cat si la intors). 

2. Preturile sunt corecte.

3. Nu ai aglomeratie.

4. Dupa slujba de SF Vasile, vederea de la Catedrala din Tomis este superba si promenada din zona.

Dupa ce m-a pocnit un incepator pe partie de m-a cusut 45min la urgenta, nu ma mai ating de partie decat in timpul saptamanii. E mai periculos pe partie in weekend cand intra toti incepatorii la gramada, decat in B cu moto la ora de varf.

Ideal ar fi pentru mine ca de revelion sa merg la o cabana in munti intr-o zona mai izolata cu o vedere panoramica. Asta e in lista de lucruri pentru viitor.

Acum 40 minute, Flower-Power a spus:

Screenshot_20201127-152126_Facebook.jpg

Ma asteptam la mai mult. Nu cred ca faci asta...sau chiar faci?? 🙂Nici macar teoretic vorbind daca pe 25 dec e frumos precum azi, o plimbare cu motorul??? Haide ma...