Sari la conținut

Vasilica :)


JUST4TNT
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Georgica_Popescu a spus:

A avut si el momentul lui de glorie 😁

Exact...momentul lui de glorie. Dupa care ne miram ca lumea se uita urat la noi cand afla ca suntem romani. Imaginea de ansamblu este data de fiecare individ ce face parte din poporul asta. Un asemena specimen, cu o astfel de isprava face mult mai mult rau decat pot face zece indivizi care merg in strainatate , muncesc cinstit si isi vad de treaba lor din toate punctele de vedere. Trist dar adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, MirceaB a spus:

Un asemena specimen, cu o astfel de isprava face mult mai mult rau decat pot face zece indivizi care merg in strainatate , muncesc cinstit si isi vad de treaba lor din toate punctele de vedere. Trist dar adevarat.

Păi aia cum fac rău? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, robert23mg a spus:

Pare că se antrena pentru o plimbare de relaxare la veliko cu băieții :)

:)))))) Cu regim de 240 lejer de toamna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, robert23mg a spus:

Păi aia cum fac rău? :)

M-am exprimat gresit. Scuze. Vroiam sa spun ca indiferent de cat bine fac zece oameni care muncesc cinstit si isi vad de treaba lor, vine un astfel de individ si face mult mai mult rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' apropo, accidentul unde-i că nu văd decît un "draiver dangeros"

La 26.11.2020 la 17:58, MirceaB a spus:

Vroiam sa spun ca indiferent de cat bine fac zece oameni care muncesc cinstit si isi vad de treaba lor, vine un astfel de individ si face mult mai mult rau.

Fals! Asta este doar auto-învinovăţirea ciocoflenderilor protevişti, meteahnă a celor ce iau de bună propaganda oficială, nu au ieşit afară şi îşi dau cu părerea tot pe baza feedbackului venit pe canalul propagandei oficiale. Futuţi şi cu banii luaţi cum ar veni 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, adrianm a spus:

Da' apropo, accidentul unde-i că nu văd decît un "draiver dangeros"

Fals! Asta este doar auto-învinovăţirea ciocoflenderilor protevişti, meteahnă a celor ce iau de bună propaganda oficială, nu au ieşit afară şi îşi dau cu părerea tot pe baza feedbackului venit pe canalul propagandei oficiale. Futuţi şi cu banii luaţi cum ar veni 

Sincer sa fiu, nu am inteles ce ai vrut sa spui si vorbesc foarte serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, MirceaB a spus:

Sincer sa fiu, nu am inteles ce ai vrut sa spui si vorbesc foarte serios.

Suntem învățați să ne punem cenușă în cap. "Leneși, bețivi, curve" de parcă alte popoare nu ar avea. Strategia Sun Tzu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Penetru a spus:

Suntem învățați să ne punem cenușă în cap. "Leneși, bețivi, curve" de parcă alte popoare nu ar avea. Strategia Sun Tzu.

Posibil si asta, dar atunci cand cineva face o astfel de traznaie vorbesc despre ea 100 de oameni, daca stai in banca ta si iti vezi de treaba esti un "ilustru anonim". Iar lumea tinde sa generalizeze si sa-i puna pe toti in aceeasi oala. Uite ce a facut romanul... da-i dracu oricum toti sunt tigani si hoti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, MirceaB a spus:

Posibil si asta, dar atunci cand cineva face o astfel de traznaie vorbesc despre ea 100 de oameni, daca stai in banca ta si iti vezi de treaba esti un "ilustru anonim". Iar lumea tinde sa generalizeze si sa-i puna pe toti in aceeasi oala. Uite ce a facut romanul... da-i dracu oricum toti sunt tigani si hoti.

Ţi-a explicat perfect Penetru mai sus dar tot nu înţelegi nimic.

Ţi se pare însă perfect normal ca fuga unui teribilist să apară la rubrica "accidente". Atunci bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, adrianm a spus:

Ţi-a explicat perfect Penetru mai sus dar tot nu înţelegi nimic.

Ţi se pare însă perfect normal ca fuga unui teribilist să apară la rubrica "accidente". Atunci bine

Sincer sa fiu nu ma intereseaza catusi de putin unde a aparut fuga individului. Este ultimul aspect de luat in seama. Fapta in sine ramane facuta. Daca nu esti in stare sa-ti vezi de treaba atunci cand pleci intr-o alta tara, mai bine stai dracului acasa si mori de foame.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, MirceaB a spus:

Sincer sa fiu nu ma intereseaza catusi de putin unde a aparut fuga individului. Este ultimul aspect de luat in seama. Fapta in sine ramane facuta. Daca nu esti in stare sa-ti vezi de treaba atunci cand pleci intr-o alta tara, mai bine stai dracului acasa si mori de foame.

Bre maestre, nu trebuie să te simţi nicicum vinovat sau responsabil tu ca naţie pt ce face un terchea-berchea. Nobody gives ă şit.

Ai văzut că şi-a recunoscut fapta imediat, de ce oare n-a băgat o p-aia cu metrologia? E om de onoare Vasilică al nostru: capu face, capu trage.

Îţi zic un secret întunecat de cocalar: prin 2009 am fost la un ride test BMW la Craiova vis a vis de Hanul Doctorului.

Am fost aşa de impresionat de S1000RR că i-am dat 200+. Şi nu eram ca ăsta pe autostradă ci pe europeana spre Balş. Am regretat, chiar m-am simţit vinovat mai ales că la Metro era şi un echipaj de...de ce erau ei acolo. 

Tipul de la BM a zis că au adus-o după lungi dezbateri, că nu se justifică S1000 pe şosea deci probabil n-o s-o mai vedem pe viitor la ride-test(şi asta aşa a fost).

Daaa? Ei bine i-am mai dat un 200+ de data asta fără regrete: uneori chiar trebuie să faci ce trebuie să faci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.11.2020 la 15:45, Bart Bz a spus:

Și-apoi, numai de-al dreaqu', ți-ai luat Kawasaki! 😅

Şi mai rău: aveam deja Horneta (ceea ce pt unii forumişti tru este un izvor permanent de frustrare şi plictis)

Revenind la Vasilică, el este foarte periculos nu prin el însuşi ci prin ideile de libertate ce le poate da.

De asta este foarte important:

   - să-l prinzi imediat şi cît mai spectaculos şi impresionant uzînd de tot ce are mai bun statul: elicoptere, camioane şi submarine şi puţolimbişti cu staţii

   - să-l faci numaidecît să-şi pună ţărînă în cap plus o poză cu el spăşit la final

Păi şi nu merge la bulău? Nu merge nicăieri, nu mergea nici dacă făcea accident. Scopul a fost atins deja după primele două puncte, supune-ţi-vă!

Eu sînt bucuros cînd mai apare cîte un Vasilică. Şi nici nu mă mir că-l cheamă Vasilică şi nu John sau Jacques, ăia au fost castraţi demult

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, JUST4TNT a spus:

 Da , Vasilica tragand ca maimuta de gaz e plin de idei de libertate , e un adevarat revolutionar . 🤪   

 

Cam este stindartul gloatelor rebele🤣🤣🤣

Cum se spune: in viata astatrebuie sa incerci de toate dar in general se refera la droguri si sex in grup ,mult mai putin, spre niciodata nu se refera la fizica cuantica🤣🤣🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati cu popcorn si bere comentariile de aici: https://www.facebook.com/groups/SufletePeDouaRoti/permalink/1504061839982905/

 

Mai ales al prietenului lui Vasilica, asa poate va dati seama ce-i in capul unor "motociclisti":

 

"Știți ce !? Referitor doar la cei care critică, comentează, jignesc aiurea acest băiat !! Eu zic sa nu mai faceți treaba asta, în primul rând sunteți răutăcioși și niște bulagi frustrați, în cel de-al doilea nu cred, că luați salariu pentru vorbele urâte sau că aveți ceva de câștigat ! Iar în cel de-al treilea, eu îl cunosc personal pe băiatul respectiv și sunt sigur că îl doare fix în p***lla de vorbele si părerile voastre proaste ... Vă întreb ceva acum, voi ăstea înțelepți sau cum vă considerați credeți că dacă ați putea da tipul înapoi uni dintre voi și ați avea iar vârstă asta frumoasă de 19 ani la fel ca Mario și puteți avea posibilitățile lui de a avea ori ce motocicletă doriți, credeți că a-ți fi mai înțelepți să refuzați !? Eu zic că nu ați refuza, indiferent dacă aveți sau nu permis ! Eu am trăit ce trăiește el și aceeași alegere am făcut-o, doar că mi-am purtat mai mult de grije deși am fost și eu prins, pedepsit cum e normal pentru că DA am greșit dar e fix problema mea ! La fel și Frate-meu, la 16 ani a fost prins pe F2 600, din cauză că era o motocicletă modificată pt stunt l-au prins foarte ușor ! A învățat din ce a făcut, la fel și eu, la fel probabil și Mario băiatul despre care discutăm ! Nu mai vorbiți aiurea, toți greșim mai ales când avem en posibilități ! Eu la 16 ani cu Frate-meu 

Alex Geica

 făceam numai nebuni, ne jucam cu ei nu fugeam ! Până când am fost prinși rând pe rând și am avut de suferit, plătit pentru cele făcute, dar apoi ne-am pus în legalitate , am învățat ceva din toate cele greșite ! Și voi dacă aveați posibilitățile respective a-ți fi făcut fix ca noi, e un VIRUS fără ANTIDOT motociclismul !"

 

Pe scurt, sunt niste tampiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...