Sari la conținut

Loud pipes save lives. Oare?


RedRat
 Share

Postări Recomandate

Chiar acum, Lucian_M a spus:

În curând vom avea electrice, să-i văd pe unii cum mai ambalează motorul. 😂😂😂

Btw, mi se fâlfâie de teste, care e surd, surd moare. 

Au creat departamente speciale la producatorii auto pentru zgomot ambiental. Adica sa puna difuzoare sa auzi masina cand vine. 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ca poate fi ceva constructiv, fiind vorba de un test cu masuratori ce par reale, si chiar confirma din teorii...

 

Oricum, pentru nemultumiti, am dat report. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto!
100% irelevant la orice ora sau zi :)

Tovarasul conducator, numit generic Ion Pruna, conducator de MCV marfa sau Range, dupa caz, va trece pe rosu / peste stop / schimba 3 benzi / etc. cu aceiasi maxima durere in fula, cu care face orice de cand are el 6 anisori.

Dar burlanu ala de gacat de pe kava din clip, va reusi in schimb sa ii face pe toti pietonii, locuitorii de imobile, cei cu geamurile deschide (masina/casa/cotet) sa iti umple frigideru si sa traga concuzia instanta ca ai micro penis si nu ai pus in viata ta mana pe o tzatza; fix asa!

Plus ca daca ai "norocul" sa treci pe langa userul @_Raul_ cu o asemenea teava in dotare si turatie in blana la al tau C B R luat la a 11-a mana (de ce imi sare din a 2-a? / se aude un batut / etc) ai sa te alegi cu un borcan de zacusca sau o caramida (in functie de ce are la indemana) in cap :)

Exista doar skiluri de a controla motorul, de a prevedea situatii; exista doar gume foarte bune si o conditie tehnica de la buna in sus a motorului si galeti de noroc, restul e can can... a! si mergeti cu luminile aprinse, asta pentru cei care au moto tip muzeu si trebuie aprinsa lumina de la buton (nu fac referire la becul de pozitie care e acolo fix degeaba)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

51 minutes ago, hora09 said:

Plus ca daca ai "norocul" sa treci pe langa userul @_Raul_ cu o asemenea teava in dotare si turatie in blana la al tau C B R luat la a 11-a mana (de ce imi sare din a 2-a? / se aude un batut / etc) ai sa te alegi cu un borcan de zacusca sau o caramida (in functie de ce are la indemana) in cap :)

:crack::crack::crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios, iar se dezbate asta? Loud pipes save nothing, sunt doar ilegale ... mai sunt si imorale si ingrasa (portofelul profitorilor). Nu ar nu ar trebui sa iesi pe strada cu asa ceva asadar nu inteleg de ce purtam discutia. Pe circuit n-ai decat sa mergi cu supapele la aer curat, fara evacuare, insa cat timp mergi pe drumuri publice, loud pipes are banned.

 

Ma bucur ca exista persoane care inca mai cred toate prostiile doar pentru ca e convenabil sau isi justifica propriile dorinte, indiferent de societatea in care traiesc.

 

Daca viitoare o dati cu conspiratia mastilor?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Sa pui tobe aftermarket pe Funduro, asta inseamna sa fii mafiot. 

😆

Un fel de grila Bmw pe Dacia 1100. 

 

Eu era sa incalec o sportiva cu tobe a.m. pe un drum TM - CS. 

Eh, na, m-a speriat. Nu. Doar m-a surprins/trezit din reverie cand a tras gazul in dreptul usii spate a masinii. 

Mai ceva ca in bancul ala cu bufnita. 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • switch locked și unlocked this topic

Treaba vazuta de 2 ori in capitala . 

Gibonul cu burlane intre B 2 si B3 , scuterist de foodpanda pe B1-bordura

Labaru a turat , ala de pe B2 a tras usor dr , ala de pe B1 a claxonat si a tras usor dr si el , iar scuteristul a ajuns in prima masina parcata .

Gibonul cu burlan a castigat cam 3 masini , iar scuteristul a ramas cu paguba .

Puie Monta , puie giboni , puie pipes save lifes 🤪

Editat de Georgica_Popescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 24 minute, Georgica_Popescu a spus:

Treaba vazuta de 2 ori in capitala . 

Gibonul cu burlane intre B 2 si B3 , scuterist de foodpanda pe B1-bordura

Labaru a turat , ala de pe B2 a tras usor dr , ala de pe B1 a claxonat si a tras usor dr si el , iar scuteristul a ajuns in prima masina parcata .

Gibonul cu burlan a castigat cam 3 masini , iar scuteristul a ramas cu paguba .

Puie Monta , puie giboni , puie pipes save lifes 🤪

 

Astia de la tuf panda sunt audio sensibili ei din fire. 

Juniorul meu e turbat dupa culoarea aia a rucsacilor lor si ma pune mereu sa ii claxonez ca se le poate face el cu mana. 

Dupa ce era sa il am pe unul pe constiinta (ratat la mm stalpul de semafor de la capatul trecerii de pietoni😂), am lasat-o mai moale cu claxonatul. 

Si cum toba aftermarket la masina nu am, viata este trist.

 

 

@Dragi moderatori :

Va rugam nu ingraditi libertatea de exprimare. Lasati topicul deschis. 

Nu se intampla de multe ori sa ne putem lauda si noi romanii cu cercetatorii nostri (spre deosebire de englezi). 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, RedRat a spus:

Am gasit un test facut referitor la zicala 'loud pipes save lives'

 

https://www.youtube.com/watch?v=EReBWkl54WE

 

Ce parere aveti?

Bani aruncati la gunoi toba sport omologata. Zgomot mult si prost total dezagreabil la drum lung, miros excesiv de benzina pe toba pt ca deh nimeni nu le resofteaza dupa ce pun toba.

Din punctul meu de vedere toti "inteligentii" astia cu tobe sport si Jamuri fumurii la auto (pe folie, nu sticla fumurie de fabrica) ar trebui sa aibe vehicululul confiscat, si daca au tupeul de a comenta sa primeasca si amenda pe langa confiscarea vehiculului.

 

Multi o ard sport pe linie dreapta sau la semafor, cu toba sport bo$$-ule, dar cand vad un viraj merg mai incet decat baietii de la Glovo cu bicla, deja unii soferi de camion sunt in alta liga cand vine vorba de viraje fata de motociclistii nostri cu toba sport. Chestia asta o vezi daca mergi pe Cheia, sau Predeal-BV DN1 mai te depaseste un tantar din asta si apoi tine coloana dupa el mai ceva ca un TIR, dar ii da in limitare cand are 50m drepti apoi franeaza brusc, la primul viraj bland.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

 

a aparut si la noi....

_____________

 

 

Hahahaha, Catalanu' nebun! O sa-i zic ca a aparut filmuletul cu el pe motociclism.ro :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...