Sari la conținut

Atenție mâzgă pe jos


Mariusik85
 Share

Postări Recomandate

Acum 6 minute, DiarM a spus:

Sunt 11 grade acum afara. Putin ud pe jos in buc dar am mers lejer cu 40. Vedem diseara daca o sa fie mai rau momentan arata minim 7 grade la noapte

Poti sa mergi lejer si cu 140 km/h. Problema este cand vrei sa te opresti, la cat de frumoasa este mazga de pe jos 😊. Indiferent de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Silver Arrow a spus:

Poti sa mergi lejer si cu 140 km/h. Problema este cand vrei sa te opresti, la cat de frumoasa este mazga de pe jos 😊. Indiferent de viteza.

Acum daca mergi ca un roman de treaba ,accelerare ca la formula 1 pe urmatorii 20m, cu toate ca, coada este de 2km si nu se misca, atunci ai sanse mari sa nu te opresti cum trebuie dar totusi cred ca este si dat cu ceva porcarii pe jos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 hours ago, adidas said:

Asfalt prost, praf, uleiuri, ceata, burnita...

Negru de fum din anvelope, pulbere de placute de frana, noxe depuse, antigel, lichid servo, in combinatie cu umezeala iese un "lubrifiant" de senzatie. Si cum romanul isi ingrijeste masina cum stie el mai prost bine...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm. Gume noi si tractiune 4x4. Simt ca rupe aderenta foarte usor daca plec mai alert de pe loc..iar la franare era sa ma sui pe masina din fata pe Blvd Dacia, ieri pe la ora 15 cu franare usoara de la 40km/h.

Dupa ce am ajuns acasa, am comparat aderenta mergatorilor din picioare pe umezeala de pe trotuar si apoi pe umezeala de pe sosea. Daca ar fi fost si pe trotuar precum este pe sosea, ar fi fost coada si la fixatorii de oase..nu numai la accidente usoare.

 

Editat de ilie.ardeias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri mi-a trimis foxbat niște poze cu niște mașini încălecate pe la Obor parcă, azi am dat o tură până la Potigrafu cu retur pe A3 să probez o cască și am văzut un grup de telescopați între Pța Presei și Miorița, un merț albastru (SL parcă, nu era al lui luv 😜) în păduricea de lângă Ana Aslan, platforma ridica un bmw din intersecția de la Săftica... Acu' nu știu dacă o fi fost mâzga de vină sau spiritul sărbătorilor care i-a cuprins pe șoferi înainte de termen... Eu n-am simțit nimic, am "pipăit" frâna de câteva ori de test și aderența era pe acolo, dar normal că am mers mai prudent (nici măcar n-am vz cu 2 în față pe bord decât pe A3). :moto:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, ianachim a spus:

ieep

Welcome in the club :)

Vorba aia "eu sunt foarte multumit (de ele)", asa ca sunt curios sa cunosc si alte pareri.

Din pacate, nu fac minuni cu mizeria de pe jos, dar mi se intampla doar la demaraj in forta (incepe sa rupa aderenta).

Dar a inceput sa se amelioreze situatia, de cand nu mai e umezeala/burnita din zilele trecute.

Sa vedem cum evolueaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...