Jump to content

Recommended Posts

Am o pereche de cizme chopper, stil ciocate. Ele sunt 42 dar sunt mai mari cred. Problema e ca orice as face sa pun un talpic un plus ciorap gros, tot e larg la calcai, daca fortez prea mult e prea fixa cizma la laba (cum s-a zice) nu stiu ce sa ii fac, am strans acea curelusa e mai bine ca inainte dar tot e larg la calcai. Si inca o problema imi cam intra vantul pe la fermoara. am pus o bucata pe interior de piele (vinilin panzat) dar tot se simnte putin la viteza mare.  Ceva idei ce pot face. Nu sunt normal cizme moto, dar vreau sa ma simnt bine in ele. As schimba cu unele 41 daca as gasi. 

IMG_20201111_121930.jpg

IMG_20201120_103412.jpg

IMG_20201120_103421.jpg

Am și eu de-asta. Sunt perfecte pt vară, pt că prin dreptul fermoarului trece vântul, dar pt perioada rece trebuie altceva, altfel îți vor îngheța picioarele.

Cât despre faptul că îți sunt largi, dacă nici cu un branț de-ala de spuma nu merge, direct pe OLX cu ele, sau chiar pe Motociclism.ro. :)

Acum 3 ore, Bart Bz a spus:

Am și eu de-asta. Sunt perfecte pt vară, pt că prin dreptul fermoarului trece vântul, dar pt perioada rece trebuie altceva, altfel îți vor îngheța picioarele.

Cât despre faptul că îți sunt largi, dacă nici cu un branț de-ala de spuma nu merge, direct pe OLX cu ele, sau chiar pe Motociclism.ro. :)

Cu un brant și ciorap gros e mai bine, dar la calcai tot larg puțin. Îmi plac foarte mult, le-aș vinde dar să găsesc la fel sa cumpăr un Nr mai mic un 41. Așa cam îmi face piciorul mare. Mă gândeam la un cizmar să pună o bucată de piele pedinafara și cu scai sa nu intre vântul. Și la calcai nu știu să pun o bucată de pâslă, carton ceva, dar când bag piciorul dau cu călcâiul peste acea bucata in plus la calcai, sa o lipesc dar nu știu.  Așa lateral sunt buni la partea din fata, chiar fixa. 

Sunt cumpărate de pe olx, dar mărimile nu se potrivesc. Și nu sunt purtate mult. Am eu piciorul ciudat, laba lata și călcâiul îngust 😁 

Acum 7 ore, Laurx moto a spus:

un cizmar

Știe luv unul în Crângași, cred că poate să-ți bage un bailagăr și să ți le facă mulate! :crack:

Acum 14 minute, l.u.v a spus:

Pentru puțin. 

Deși eu sunt de părere să le vinzi și-ți iei potrivite. 

Da așa ar trebui. Dar la sh găsesc mare marimi mari sau mici, 41 nu am găsit încă. 

Edited by Laurx moto
La 07.12.2020 la 9:58, l.u.v a spus:

Pentru puțin. 

Deși eu sunt de părere să le vinzi și-ți iei potrivite. 

Asa am facut, le-am vazut si caut sa cumpar altele. Nu am facut afacere, cu cat am luat cam atat am vandut :)  Nu are rost sa ma chinui cu improvizatii... nu imi plac improvizatile.

Se poate inchide, sterge topicul. 

• l.u.v locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...