Sari la conținut

Sfaturi achizitie Moto


vice76
 Share

Postări Recomandate

Salutare,sunt nou pe aici ...asa ca va rog sa nu va suparati daca fac vreo greseala. Mi s'au aprins la cap niste beculete,si as vrea sa mi cumpar o motocicleta cruiser. Gandul meu este catre Yamaha Dragstaar...Suzuki Intruder... Kawasaki Vulcan...sau Honda Shadow. Bugetul este maxim 3500 euro. Va rog sa ma ajutati in a lua o decizie in acest sens,cu recomandari si argumente...ce are una si nu are alta. Sunt posesor de cat B,C,E,D...acum urmeaza sa iau Cat A....am 44 ani si inca nu m'am urcat pe o motocicleta. Va multumesc ptr amabilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai, la multi ani!

Fiind prima motocicleta, cred ca prioritara e usurinta in conducere care duce la o mai rapida deprindere a "mestesugului" numit motociclism.

Alege-o pe cea aflata in stare tehnica cat mai buna, cu minime modificari estetice si functionale. Cilindree pana in 800cc.

Ulterior, de la a doua motocicleta (da, in mod sigur o sa vrei alta dupa un timp) folosind experienta acumulata pana atunci, o sa identifici exact ce vrei de la motocicleta si o sa iei alta dupa cilindree, cardan, putere, confort, electronica, etc.

Succes cu scoala si cu achizitia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...