Jump to content

Recommended Posts

Ideea de a face "inconjurul Pamantului" in ture de 200 km in jurul Bucurestiului este idioata! 

Discutam idei, da? 

Noa, un răspuns cât se poate de pertinent, fără citate și fără răutăți. 👍

Later edit: și fără periaj, cum e la modă (da, știu, nu mă pot abține să nu bag bățul prin gard). Tetea a sintetizat esența topicului (a filosofiei de viață, mai exact) într-o proporție.

Edited by Lucian_M
Acum 1 oră, TETEA. a spus:

Ideea de a face "inconjurul Pamantului" in ture de 200 km in jurul Bucurestiului este idioata! 

Sunt total de acord cu tine 🍻

Eu nu am gasit alta formula sa fac 40.000 km/an ( doar nu suntem motociclisti de carton) in conditiile pandemiei si mergand zilnic la serviciu. Asteptam demonstratia celor mai dotati!

De admiratie, le voi sponsoriza actiunea!

Si acum, plec cu capra la Slanic, pe dealuri!

Ca si in ceilalti ani si astazi de ziuaUnirii Principatelor Romane am facut o iesire in mijlocul naturii .

La multi ani Romania !

... cu toat grija dar tot am pus de vreo trei ori genunchiul jos .

a

IMG_20210124_163226.jpg

Cred ca mi-au inghetat mainile ca si tastatura bate anapoda ...🦊

Acum 13 ore, Lucian_M a spus:

Noa, un răspuns cât se poate de pertinent, fără citate și fără răutăți. 👍

Later edit: și fără periaj, cum e la modă (da, știu, nu mă pot abține să nu bag bățul prin gard). Tetea a sintetizat esența GANDIRII LUI (a filosofiei de viață A LUI, mai exact) într-o proporție.

Exista,spre noroc, oameni si oameni.Ceea ce place unora displace altora si asta e foarte bine. Imagineaza-ti cum ar fi ca toata lumea sa gaseasca ideile lui Tetea geniale.

Pentru unii exista si placerea condusului ce consta doar in faptul in sine, iar telul de a atinge un nr de km este mai mult pentru satisfactia  personala, un motiv pentru a-si satisface aceasta placere .Ce face si cum face Domnul Constantin sau ce vrea sa demonstreze el il priveste doar pe el, nu cred ca asteapta vreo cununa de lauri de la voi,ati putea pur si simplu sa nu urmariti ce posteaza.

Vad ca despre  "periat " ai auzit,dar "respect "iti spune ceva,iti suna cunoscut? Daca ti-ar fi fost nu scriai ce ai scris! Respect este si atunci cand iti vezi de treaba ta si nu arunci gratuit cu maro in cineva a carui activitate nu iti aduce vreun prejudiciu. Sanatate si virtute!

• 3 weeks later...

Altele!

IMG_20210203_153704.jpg

IMG_20210203_124353.jpg

IMG_20210209_133748.jpg

Prima parte a zilei cu mazga! Nu recomand incepatorilor.

Prima parte a zilei cu mazga! Nu recomand incepatorilor.

10. 02. 21.jpg