Sari la conținut

Unde gasesc piese pt ATV?


john17
 Share

Postări Recomandate

Dragi colegi este prima data cand ma confrunt cu necesitatea gasirii unor piese de ATV si nu stiu de unde sa apuc problema. :huh:

"Pacientul" este un ATV de 150 cmc marca Roxon, in cautarile mele l-am gasit si sub numele de New Force (de altfel se vede pe el ca scria candva NF150).

Am nevoie de discul de frana spate, toate cautarile mele si incercarile de a gasi ceva compatibil pe la furnizorii mei s-au soldat cu esecuri. Atasez o poza a discului, are 180mm diametru exterior, gaura centrala de 41 mm, 3 gauri de prindere de 10mm asezate pe un cerc cu diametrul de (cca) 61mm.

Daca stiti vreo sursa de piese pt astfel de vehicule rogu-va dati un semn, aici pe topic, mesaj privat, oricum.

Va multumesc.

IMG_20210104_132057.jpg

A, atașez și o poză cu împricinatul, poate îl recunoaște cineva vizual. 😜

IMG_20201228_153904.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, easy ride on! a spus:

Mda, doar că are 200 mm diametru față de 180 cât am eu nevoie, găurile de fixare de 8.5 mm în loc de 10.5... Dacă găurile să zic că le-aș putea modifica, 10 mm pe rază nu cred că merge strunjit. 

 

Acum 9 ore, pitesti2010 a spus:

copie  a CF Moto

La ăștia nu văd nimic de 150 cmc, doar 500 și +, iar discul spate e din alt film. 

Greu cu chinezăria! 🤬

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, Suzi AN125 îl găsisem și eu ca fiind cvasi compatibil, chiar apare cu găuri de 10.5mm în catalog și doar gaura centrală mai mică, dar asta e simplu de rezolvat. Necazul e că nu e pe nicăieri în Ro și până vineri tre să plece monstrul, comanda externă nu ajunge în timp util... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, apriliacluj a spus:

romimoto

Romică :nono: I-am băgat la index de când a venit un client cu un kit de robinet de benzină de pe care nici nu se obosiseră să scoată eticheta de Autonet. Adaos 150% raportat la prețul meu de achiziție, dacă ei au discount mai mare - f posibil - înseamnă și mai mult! Au cam aceleași surse ca mine dar prea sar calu'. Ei nu aduc și de la Louis? Că luam de la alții decât Kronau, parcă ei sunt, până la faza asta. 

M-am băgat... să ajut pe cineva care, pe lângă că mu-e prieten de +40 de ani mai are și 5 bmw-uri în familie cu care tot la mine vine. Cum nici o faptă bună nu rămâne nepedepsită iaca 🛸

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, john17 a spus:

Nț, l-am vizitat și p-ăsta. 

🛸 curat! Avem rubrică de vânzări ozn-uri? 

Apoi dacă un disc de frână la atv,e greu de făcut😕Tăiat la jet de apă,cimentat,rectificat,la revedere😁😁😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate gasesti in piata la 16 Februarie (e o dugeana cu piese de scuter chinezesc).

Ia-l cu tine si treci maine pe acolo (daca nu ma insel este foarte aproape de tine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, la Raisa. Acolo am fost prima oară, apoi la atv-nu-știu-cum pe Chitila mai la vale, AXA, Atvrom, sunat la Bashanmotors. + "lins" câteva ore bune toate cataloagele furnizorilor mei de piese moto și nu numai ale lor. 

Până la urmă îl montez cu copaia de disc vechi, i-am făcut schița discului, îl livrez și comand disc de Suzi AN125 căruia îi maresc pe strung gaura centrală și aia e. Ideea era să găsesc un disc săptămâna asta ca să pot scăpa de el din atelier, dar nu pare realizabil... 😔

 

IMG_20210105_193332.thumb.jpg.bc0a0c16805f02c96a13b09166a3b31f.jpg

 

Cam atât e de copaie discul, aproape 2 mm... 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, john17 a spus:

Da, la Raisa. Acolo am fost prima oară, apoi la atv-nu-știu-cum pe Chitila mai la vale, AXA, Atvrom, sunat la Bashanmotors. + "lins" câteva ore bune toate cataloagele furnizorilor mei de piese moto și nu numai ale lor. 

Până la urmă îl montez cu copaia de disc vechi, i-am făcut schița discului, îl livrez și comand disc de Suzi AN125 căruia îi maresc pe strung gaura centrală și aia e. Ideea era să găsesc un disc săptămâna asta ca să pot scăpa de el din atelier, dar nu pare realizabil... 😔

 

IMG_20210105_193332.thumb.jpg.bc0a0c16805f02c96a13b09166a3b31f.jpg

 

Cam atât e de copaie discul, aproape 2 mm... 

ciare boss, mai merge 10.000 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...