Sari la conținut

Vacanță Grecia Naxos informații utile


Postări Recomandate

Acum 9 ore, robert23mg a spus:

Deci până la urmă îți trebuie vaccin, test de acasă, test la granița sau e ca înainte la liber?

Uhm...

https://www.mae.ro/travel-conditions/3701

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 9 ore, robert23mg a spus:

Deci până la urmă îți trebuie vaccin, test de acasă, test la granița sau e ca înainte la liber?

În altă ordine de idei , eu mă aștept să devină vaccinul obligatoriu ca să poți ieși din țară și nu știu în ce măsură o să apucăm să ne vaccinam cu toții până atunci..mai am și alte worst case scenarios, dacă vreți vi le împărtășesc. 😀 facem schimb de idei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, Flower-Power a spus:

vaccinul obligatoriu ca să poți ieși din țară

Nu cred că există așa ceva, în cel mai rău caz ar fi obligatoriu vaccinarea ca sa intri intr.o țară.

Mă rog, cazul tau pe ieșire e valid daca toate țările o sa ceară asta la intrare.

De exemplu că sa mergi in Thailanda trebuie sa faci vaccin împotriva febrei galbene daca ai vizitat sau vii din Africa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.01.2021 la 11:38, Flower-Power a spus:

Plănuiesc o vacanță de 12 zile în Iulie în Grecia...

Aș vrea să plec cu mașina...

Eu am fost de mai multe ori in Grecia si doar o data cu masina, in rest numai cu motocicleta (ceea ce recomand).

Cu motorul te poti invarti mult mai usor pe-acolo, pe la obiective turistice, plaja,etc...In plus, grecii respecta motoarele in trafic, nu o sa te sicaneze nimeni.

Ca sa nu mai spun de placerea drumului pe motor (zone de vis) si de faptul ca stai mult mai putin la vama (cu motorul intru mai mereu in fata daca e coada...).

De asemenea, ai taxe mult mai mici, nu platesti vigneta (in Bg), gasesti locuri de parcare peste tot, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, robert23mg a spus:

Nu cred că există așa ceva, în cel mai rău caz ar fi obligatoriu vaccinarea ca sa intri intr.o țară.

Mă rog, cazul tau pe ieșire e valid daca toate țările o sa ceară asta la intrare.

De exemplu că sa mergi in Thailanda trebuie sa faci vaccin împotriva febrei galbene daca ai vizitat sau vii din Africa.

La asta mă refeream , exprimare nefericită..ca să ies din țară în sensul de a avea liberă trecere..

Acum 6 minute, Leon a spus:

Eu am fost de mai multe ori in Grecia si doar o data cu masina, in rest numai cu motocicleta (ceea ce recomand).

Cu motorul te poti invarti mult mai usor pe-acolo, pe la obiective turistice, plaja,etc...In plus, grecii respecta motoarele in trafic, nu o sa te sicaneze nimeni.

Ca sa nu mai spun de placerea drumului pe motor (zone de vis) si de faptul ca stai mult mai putin la vama (cu motorul intru mai mereu in fata daca e coada...).

De asemenea, ai taxe mult mai mici, nu platesti vigneta (in Bg), gasesti locuri de parcare peste tot, etc

Da, dar sunt șoferul personal al cuiva foarte drag mie și nu are vârsta necesară ca să fie pe 2 roți 🙂.

de fapt cel mai drag mie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Flower-Power a spus:

La asta mă refeream , exprimare nefericită..ca să ies din țară în sensul de a avea liberă trecere..

Da, dar sunt șoferul personal al cuiva foarte drag mie și nu are vârsta necesară ca să fie pe 2 roți 🙂.

de fapt cel mai drag mie...

N-auzi că o să facă școală la vară copiii?!? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, john17 a spus:

N-auzi că o să facă școală la vară copiii?!? 

E online...se poate face de oriunde,și din camera de hotel și de pe plajă, la o terasă lângă un suc..eu cu un cocktail alături..

Acum 3 ore, cuki a spus:

Nu vor rata grecii ocazia sa-ti ia banii de concediu.

Pe asta mizăm și noi..că sunt oameni serioși și își văd interesul.😀

Acum 4 ore, robert23mg a spus:

image.thumb.png.95cb7708f8d2f6ce7e74e0b52bb6f350.png

ia uite cum te asteapta grecii :D
ultima oara am luat de la mike bike (dar din thassos)
dar cel mai bun deal l-am avut la niste no name din creta unde am luat vstrom 11 zile cu 220e :D

da..arată bine , a pus @ERUfilmulețele alea și deja mă apucase dorul de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.01.2021 la 11:28, Starcream a spus:

Pentru asigurare de sanatate vorbeste cu brokerul tau de asigurari care iti face rca-uri si alte minuni de obicei. Daca n-ai, iti trimit eu contactul meu. Se ocupa inclusiv de dauna in caz ca ai. Eu am avut un umar rupt in austria la Ski, si el a facut toate demersurile sa primesc banii de ingrijiri, s-a ocupat de tot.

 

Salutare!  Sint  interesat !   Daca  nu  te  deranjeaza , ai mesaj  privat.  Multumesc frumos !

offff , nu poti primi mesaje ,,,,,,,,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...