Sari la conținut

Incepator categoria A2.


hellybr
 Share

Postări Recomandate

Buna dimineata, am o mare nedumerire, am ales 3 eventuale motoare pe care mi le-as dori in primavara si nu ma pot decide pe care. 

Am 1,79 si 75kg

-Kawasaki Ninja 250

-Suzuki gs500 ( 2006 + )

- Honda cb 500. 

Sunt incepator si va zic sincer, am citit despre kawasaki, dar tot spre el as tinde sa il iau, ma atrage design-ul de sportiva. Nu sunt genul care e nebun dupa viteza, vreau doar sa am o mobra sa ies in oras cateva ture si atat. Nu plimbari lungi, nu viteza si cred ca acest ninja 250 e perfect pentru ce vreau eu... Macar pentru inceput.

Va multumesc pentru raspunsuri!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, orangefresh2 a spus:

cb 500 nu se incadreaza la a2 doar daca are o limitare (omologata, nu vrajelio de pe olx ca e cu 25 kw din germania, etc),gs500 merge, e mai misto decat ninja. Prea bicicleta e ninja ul de 250.

Prin ''prea bicicleta'' ce intelegi?

 

Exista CB500F si CB500X, fabricate din 2013 incoace care sunt de A2.

 

Iar la gabaritul lui un CB500X ar fi minunat.

 

Acuma depinde ce buget are.

 

@hellybr  poti sa ne dai o idee de buget? Ar fi bine sa incerci sa gasesti o moto cu ABS.  Hondele CB500 de 48 CP cu ABS incep de pe la 2500 € .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă toți am avea bani "fără număr", n-ar mai întreba nimeni ce să-și ia, ci ar merge direct la reprezentanta și ar achita cash.

Dacă aș fi în locul lui și aș căuta mobra de A2, direcția Honda și aș lua CBX500. De ce? Că îmi place mie genul. Sau aș lua ceva de maxim 70 kw și aș limita-o. Presupune timp, alergătură și ceva bănuți, ce e drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.01.2021 la 21:40, Silver Arrow a spus:

Prin ''prea bicicleta'' ce intelegi?

 

Exista CB500F si CB500X, fabricate din 2013 incoace care sunt de A2.

 

Iar la gabaritul lui un CB500X ar fi minunat.

 

Acuma depinde ce buget are.

 

@hellybr  poti sa ne dai o idee de buget? Ar fi bine sa incerci sa gasesti o moto cu ABS.  Hondele CB500 de 48 CP cu ABS incep de pe la 2500 € .....

in romania toate mobrele cu acte incep de la 2500, indiferent de ani, km sau putere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...