Sari la conținut

Exista taxe sau interdictii pentru motociclete mai vechi datorita noxelor?


Constantin_C
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 minute, robert23mg a spus:

A mea e de 20, mai are voie in Paris sau nu?

 

Sincer nu stiu, e in afara sferei mele de interes. Intreaba pe cineva care locuieste in zona. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, MotoS Garage a spus:

eu sincer nu mi-am dorit vreodata sa vizitez parisul. nici franta, desi am trecut pe acolo de cateva ori mergand spre spania. cand aud limba aia ma ia cufureala (si culmea, am facut litere, engleza-franceza chiar, doar ca nu mi-a placut vreodata voma aia de limba)

Nu i asa ca in drum spre spania ai mers numai pe autostrazile franceze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, TETEA. a spus:

 i-a spus adrianm ca e sarac pentru ca-si ia mobra din '90.

Arată-mi unde am spus aşa ceva ca să-mi cer scuze, poate m-am exprimat eu greşit.

Altfel poţi fi considerat un mincinos împuţit, un infam care fabrică vorbe. Şi sînt sigur că nu e cazul tău.

Cînd vrei să umbli prin EU ( în Fr sîntem deja acolo) cam trebuie E6 la maşini şi E2 la mobre altfel fie ocoleşti fie iei amendă fie laşi mobra în parcare şi iei transportul local. Stuttgart care e în drumul meu trebuie ocolit de la E5 în jos inclusiv

Măsurile luate (şi cele în curs) împotriva motocicliştilor de către împuţiţii care conduc Franţa vor fi repede exportate în toată EU de către limbricul micron, pe-asta v-o garantez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.01.2021 la 11:33, Constantin_C a spus:

Cred ca voi compara modelul care imi place chiar daca [...] Acum e momentul; mai tarziu vor fi tot mai rare si mai complicat cu intretinerea.

 

 

La 17.01.2021 la 21:10, adrianm a spus:

Nu băşim nimic, omul s-a edificat deja, îşi ia mobră din 90. [...]

 

adriene nici nu stii, cat de milă poți să-mi fii...

 

 

Tonul face muzica. E felul in care ai spus-o, nu cuvintele - de aia ceri textual sa-ti arat unde. Ai jignit (in mintea ta) fara sa folosesti cuvinte vulgare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, TETEA. a spus:

 Ai jignit (in mintea ta) fara sa folosesti cuvinte vulgare.

Baţi cîmpii, chiar nu iau în derîdere mobrele, mentalist penibil ce eşti şi mai încerci s-o dai la întors fără ruşine.

Dacă spun ce cred iar o să se stafidească ăia cu minte puţină şi deprimată că umblu pe-aici propovăduind apocalipsa

Părerea mea e că trebuie să ne luăm ce ne place pt că ne rămîn sub 10 ani să ne bucurăm de ele deci chiar nu mai contează dacă e fabricată ieri sau acum 30 de ani, mobrele ca şi tot ce-i termic şi cu miros frumos sînt pe ducă, un bolnav în stadiu terminal.

Uite c-am zis-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, adrianm a spus:

 

Părerea mea e că trebuie să ne luăm ce ne place pt că ne rămîn sub 10 ani să ne bucurăm de ele deci chiar nu mai contează dacă e fabricată ieri sau acum 30 de ani, mobrele ca şi tot ce-i termic şi cu miros frumos sînt pe ducă, un bolnav în stadiu terminal.

Uite c-am zis-o

 

Si asta e motivul pentru care te comporti ca o diva la menopauza pe toate topicurile? 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, TETEA. a spus:

pe toate topicurile?

Vezi că iar eşti pe arătură, nu pe toate. Mi-am propus aşa nu mai mult de un patru din cinci, mi se pare rezonabil.

Ce pot să fac? Lipsa de libertate mă deprimă mai rău decît vremea urîtă, lipsa soarelui şi maşinile germane

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, MotoS Garage a spus:

Nu inteleg unde bati dar da, am preferat tot timpul sa petrec cat mai putin timp prin kakatul ala de tara...

Este logic sa comentezi asa despre franta cand tu nu ai vazut decat autostrazile..... si nu ai ajuns pe un COL’ la 2500 m altitudine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Constantin_C, daca te gandesti la astfel de restrictii poate ar trebui sa iei in considerare si decibelii. 

 

De exemplu, in zona Tyrol din Austria circulatia cu moto ce au peste 95db este interzisa intre anumite ore, vara daca nu ma insel:

L199 Tannheimerstraße, von Straßenkilometer 0.0 bis 22.557

L198 Lechtalstraße, von Straßenkilometer 18.162 bis 67.0

L21 Berwang-Namloser Straße, von Straßenkilometer 0,0 bis 26.852

L246 Hahntennjochstraße 1. Teil, von Straßenkilometer 0.407 bis 13.925

L72 Hahntennjochstraße 2. Teil, von Straßenkilometer 0.0 bis 5.175

L266 Bschlaber Straße, von Straßenkilometer 0.0 bis 9.672

 

Nu imi fac griji de genul, dar tin minte ca anul trecut am fost in zona si cu cateva zile sa plec am dat peste un articol, parca atunci intra in vigoare. Eu am in carte fix 95db. Am gasit alt link:

https://motorcycles.news/en/driving-ban-for-too-loud-motorcycles-in-tyrol/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Alexandria parca era interzis accesul moto. nimic de zgomot acu vreo 2 ani, cand am ajuns acolo, trebuind sa ajung pe Alexandriei, in Buc (cu plecare din Buc.)🤣

Editat de IoM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.01.2021 la 12:40, smar2 a spus:

Ce gunoi de site, zici ca e facut de incepatori... harta aia blocheaza browseru cand incerci sa dai scroll pe ea...

Ma refer la pagina asta: https://www.urbanaccessregulations.eu/userhome/map

 

Cred ca e facut de programatori indieni sau pakistanezi:

 

image.thumb.png.288da0c3159ffb954103c89ba1fce4db.png

Ceva mai delicat cu acel scroll si merge decent, la mine nu se blochează. (Aifon se 1 gen)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.01.2021 la 13:18, einstein1984 a spus:

si ce anume nu iti place acolo? Limba oricum e mult mai frumoasa ca Germana, maghiara sau rusa

Daca esti habarnist si ai auzit rusa doar la baietii rai din filmele cu Van Damme si Stallone asa e. In realitate rusa e o limba foarte frumoasa daca o auzi de la un vorbitor nativ. Ca nu iti place tie asta e irelevant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...