Sari la conținut

Ajutor urgent de la un coleg din Botosani!


miky493
 Share

Postări Recomandate

Va salut dragi colegi motociclisti!Am o problema pe care nu o pot rezolva decat cu ajutorul vostru.Ma poate ajuta doar un coleg din Botosani sau din zona.Un prieten mi-a cumparat un far din Germania si la trimis in tara pe cineva care sta la 20 de km de Botosani.Persoana respectiva trebuia sa mearga la Tulcea si sa imi aduca si farul,dar a zis ca nu mai vine si nici nu doreste sa il puna la curierat.Mi-a spus sa ma duc eu sa il iau si.....va dati seama,ca nu face farul cat drumul pana acolo.As dori,daca este un coleg binevoitor,sa mearga la acest domn,sa ia farul si sa mi-l trimita pe curierat,iar eu platesc tot,inclusiv combustibilul consumat,deranjul,etc.Daca este un coleg care ar putea sa ma ajute raman recunoscator.As lasa numarul de telefon aici,dar nu stiu daca este ok,asa ca,daca este cineva care ar putea sa ma ajute,astept un pm si ii voi da toate detaliile!Va doresc un sezon fara evenimente si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, farfuridi a spus:

Probabil ca voia pachetul in Vrancea ,La Botosani s-a oprit curierul care trebuia sa mearga la Tulcea .

Nu da cu virgula!......Domnul de la Botosani trebuia sa mearga la Tulcea si sa imi lase pachetul in Vrancea.Dar din nefericire pentru mine,domnul este comod si nu binevoieste sa il trimita cu curierul si nici nu mai merge la Tulcea.De asta am apelat la cineva din Botosani,ca de altfel,ar fi trebuit sa merg personal pana acolo.Am nevoie de acel far pentru a-mi pune motocicleta la punct pana incepe sezonul.

Oricum va multumesc tuturor!

Motociclistii sunt oameni deosebiti si am un mare respect pentru aceasta breasla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, frigider a spus:

Pai da, sau esti optimist incurabil. :)

Se pare ca deviem de la subiect!.....In legatura cu cititul pe forum sa stii ca,citesc ceea ce ma intereseaza si nu fac afirmatii gratuite de dragul conversatiei.

Iar cand am spus ca,motociclistii sunt oameni deosebiti si am un mare respect pentru aceasta breasla,am facut-o deoarece traiesc printre ei si stiu ca oricand,oriunde as fi,ma pot baza pe ei!Probabil,stând cu ei ,,nu prea am citit chestii pe forumul asta”......Si apropo,.....chiar sunt un optimist incurabil!🙂

 

 

 

Rog frumos un moderator sa închida aceasta postare.Va multumesc!

Editat de miky493
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu băga în seamă, pe grupuri și forumuri se despică firul în 14. Rar nu se fac tratate și disecții in vreun topic (adică se bășește topicul). Unii sunt deranjați de realitate. Dacă eram mai din zonă te ajutam, dar e ceva de mers până acolo. Poate totuși vede cineva topicul, nu cred că e rezolvată treaba, omul e însă lămurit de "breaslă". 

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Lucian_M a spus:

Nu băga în seamă, pe grupuri și forumuri se despică firul în 14. Rar nu se fac tratate și disecții in vreun topic (adică se bășește topicul). Unii sunt deranjați de realitate. Dacă eram mai din zonă te ajutam, dar e ceva de mers până acolo. Poate totuși vede cineva topicul, nu cred că e rezolvată treaba, omul e însă lămurit de "breaslă". 

Multumesc pentru amabilitate Lucian!Ne-am mai intalnit pe la intruniri.Am rezolvat cu coletul!O seara buna!

Acum 18 minute, easy ride on! a spus:

 

E bine că s-a rezolvat, cu optimism.

Multumesc!O seara linistita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Lucian_M a spus:

După nickname nu-mi aduc aminte. Dacă ți-am lăsat o impresie buna, mă bucur (dacă eram beat, nu garantez nimic). Poate ne mai vedem anul ăsta, eventual când ai drum prin zonă, găsim o cafea buna la garaj.

Sănătate!

🙂👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...