Sari la conținut

KTM Duke 125 - 390


MirceaB
 Share

Postări Recomandate

Acum 15 ore, MirceaB a spus:

 Este al sotiei,

poti sa-i montezi lowering kit, in caz ca s-ar simti mai bine daca ar fi mai joasa cu cativa cm,

si nici niste crash-paduri nu i-ar strica :), sunt chiar si pe portocaliu!

 

...si mai sunt si niste top-caseuri dragute ce se pot monta, cat sa-si puna poseta si celelalte maruntisuri, sau casca...

 

PS. sa aveti noroc de ''ducesa'' !!!!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

31 minutes ago, apriliacluj said:

lowering kit

 

Că tot veni vorba de lowering kit, am eu unul, dacă te va interesa vreodată.

 

Meanwhile, să vă bucurați de el. Nu e în elementul său pe autostradă, dar pe curbe merge ca pe șine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

poti sa-i montezi lowering kit, in caz ca s-ar simti mai bine daca ar fi mai joasa cu cativa cm,

si nici niste crash-paduri nu i-ar strica :), sunt chiar si pe portocaliu!

 

...si mai sunt si niste top-caseuri dragute ce se pot monta, cat sa-si puna poseta si celelalte maruntisuri, sau casca...

 

PS. sa aveti noroc de ''ducesa'' !!!!

 

 

 

Da, cred ca o sa trebuiasca un kit de coborare. Ajunge jos cu picioarele, dar este cam la limita.

Acum 32 minute, Kagemusha a spus:

 

Că tot veni vorba de lowering kit, am eu unul, dacă te va interesa vreodată.

 

Meanwhile, să vă bucurați de el. Nu e în elementul său pe autostradă, dar pe curbe merge ca pe șine...

Sunt interesat. Te rog trimite-mi un mesaj cu numarul de telefon unde te pot contacta direct.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai presa pentru arcuri, pana bei o bere-doua  ai si treminat modificarea....

eu asa ceva am luat:

https://www.vh-motorradtechnik.de/tieferlegung-ktm-125-duke-40mm-175

 

si o mai poti lasa un pic  si din furcile din fata, vreo 3cm

...sa nu mai vorbim ca poti remodela si seaua si mai castigi si de acolo ;)

PS. dar dupa toate operatiile asta va trebui sa tai o bucata din piciorul de sprijin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

A trecut ceva vreme de când ai DUKE-ul.....intreabare: Cum e? cum se comporta, cum merge la drum, mărunțișuri....

Am prins o oferta de Craciun si de ieri am si eu unul în garaj, teoretic tot pentru doamna, practic deabia aștept sa se încălzească putin :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, piticot a spus:

A trecut ceva vreme de când ai DUKE-ul.....intreabare: Cum e? cum se comporta, cum merge la drum, mărunțișuri....

Am prins o oferta de Craciun si de ieri am si eu unul în garaj, teoretic tot pentru doamna, practic deabia aștept sa se încălzească putin :)))

Salut, eu am condus-o mai putin, sotia mea ceva mai mult ca na, pentru ea a fost cumparata. In ceea ce ma priveste nu pot sa am o parere total obiectiva, intrucat de mai bine de 12 ani ghidonez numai motociclete mari si grele in comparatie cu Duke-ul. Mie mi-a placut, e funny, mai ales in oras, merge si la drum mai lung putin, dar imediat se simte lipsa protectiei la vant (cam ca la orice naked). Sotia s-a declarat foarte incantata, facand comparatie cu Hornetul detinut inainte. Mai usoara, mai fasneata, mai usor de manevrat, etc. Consumul este mic si pana acum nu am avut probleme de ordin mecanic. Una peste alta, o motocicleta care cred ca o sa-i placa doamnei tale si cred ca o sa te "prinda" si pe tine. 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 24.12.2021 la 9:10, MirceaB a spus:

Salut, eu am condus-o mai putin, sotia mea ceva mai mult ca na, pentru ea a fost cumparata. In ceea ce ma priveste nu pot sa am o parere total obiectiva, intrucat de mai bine de 12 ani ghidonez numai motociclete mari si grele in comparatie cu Duke-ul. Mie mi-a placut, e funny, mai ales in oras, merge si la drum mai lung putin, dar imediat se simte lipsa protectiei la vant (cam ca la orice naked). Sotia s-a declarat foarte incantata, facand comparatie cu Hornetul detinut inainte. Mai usoara, mai fasneata, mai usor de manevrat, etc. Consumul este mic si pana acum nu am avut probleme de ordin mecanic. Una peste alta, o motocicleta care cred ca o sa-i placa doamnei tale si cred ca o sa te "prinda" si pe tine. 😉

Salutare,

si eu ma dau de prin 2004 numai pe sportive mari, acum sunt la al treilea S1000RR consecutiv.... am luat motoreta pentru doamna dar și pentru mine ca mă doare inima sa văd apa RR-ului la 105-106 în oraș și plus ca degaja o caldura de mă fierb pe el. Aștept sa vina Primavara sa mă joc putin cu el :))) I-am comandat crash pad-uri și cred ca o să-i pun și un top case mic, de o casca

Sarbatori fericite!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De ce nu crashbar direct? sw motech, vreo 650 lei. E destul de discret. Ai importator sw la Cluj, motomus-au preturi decente.

https://www.motomus.ro/accesorii/crash-bar-negru-ktm-390-duke-16.html#prod-gallery-3

Crash pads, gasesti de la ktm powerparts-dar au preturi avion, baracuda, R&G, sau no nameuri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
La 04.03.2022 la 21:53, piticot a spus:

Am si eu doua DUKE, un 390 si un 1290R.... 125 nu am :(

 

 

tare! te dai cu ambele?

La 05.03.2022 la 7:32, MirceaB a spus:

Soția mea are un Duke 390.

 

Da, am vazut postarea ta Mircea de acum 1an cand cautam posturi cu 390 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

acolo,  pe mine nu conta ca nu am FB :) :)

 

:)) nici eu la modul "prieteni, like'uri, post'uri" ... insa il folosesc ca si compromis exclusiv pentru grupurile de interes ...la fel ca si acest forum :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to KTM Duke 125 - 390

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...