Sari la conținut

KTM EXC 125 A1 sau nu?


Postări Recomandate

Salut am si eu curiozitatea daca KTM EXC 125 este legal pentru A1 sau nu?

Adica unde am cautat , informatile spuneau ca acesta produce 15 cai putere si 11 Kw

care se incadreaza in A1 dar as vrea sa aud o parere de la experti.

P.S: Nu ma intereseaza despre cat de practic este sau cat costa intretinerea ca motor pentru A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceste date ( raportul putere/greutate) de obicei sunt trecute si in CIV, si in TALON, la punctul Q, fix pentru clarificarea situatiei, si eliminarea oricaror discutii!!

___________________________________________

 

in talon gasesti la urmatoarele rubrici:

putere: P2

capacitate cilindrica: P1

greutate: G

raport kW/kg: Q

 

vezi unde te incadrezi, simplu de tot

in CIV, la fel

deci te poti edifica dupa oricare dintre aceste doua acte, alb pe negru, restul e poveste

 

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 minutes ago, mircea.cazachevici said:

E A1.

Al meu Husaberg (care e KTM EXC 250 2T, dar cu haine albastre) are trecuti in talon 7kw. Am avut Husqvarna WR300, avea trecuti in talon 10Kw.

 

Nu am vazut talon de EXC 125 pana acum, dar ar fi chiar culmea sa fie mai mult de 7kw.

 

 

Deci este legal la A1 100%?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, easy ride on! a spus:

 

Care poate fi şi nouă.

atunci il rogi pe vanzatorul din reprezentanta sa-ti spuna exact ce scrie in CIV ;)

ca doara astea noi din showroom vin cu factura si CIV...

 

Acum 28 minute, mircea.cazachevici a spus:

E A1.

Al meu Husaberg (care e KTM EXC 250

Am avut Husqvarna WR300,

 

 

nici unul din alea NU se incadreaza la A1, sunt peste 125cmc !!!!

 

 

Acum 9 minute, bruh a spus:

Deci este legal la A1 100%?

Batman Batman...., de ce nu te documentezi dupa acte?? si nu pe povesti??

cand cumperi o mobra, trebuie sa aibe ceva acte...., iar daca e fara acte, ce mai conteaza unde se incadreaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, apriliacluj a spus:

 

nici unul din alea NU se incadreaza la A1, sunt peste 125cmc !!!!

 

Eu am vrut sa spun altceva, ca la un motor mai mare al aceluiasi producator (Husaberg TE250), puterea declarata e de 7kw. Deci, la un motor mai mic, de 125, puterea declarata e clar mai mica (desi nu am vazut pana acum niciun talon de EXC 125). Si automat motorul va fi A1. S-a inteles cumva gresit.

 

Deci, pentru initiator: EXC 125 e A1. Doar sa-l gasesti inmatriculat. Si, asa cum am spus-o de fiecare data......atentie la telepe de pe OLX cu "acte pentru inmatriculare". Foarte multe motoare nu au fost inmatriculate in viata lor, au fost cumparate de noi direct pentru coclauri. Iar din 2017 s-a introdus o noua reglementare, motoarele trebuie sa fie minim Euro4 ca sa poata fi inmatriculate. Ce e Euro3 e la revedere.

Daca gasesti ceva gen EXC 125 cu "factura si COC pentru inmatriculare" si e pe carburatie, nu a fost niciodata inmatriculata, aia nici nu va mai fi vreodata, deoarece e Euro3. La momentul actual doar TPI-urile sunt Euro4. Asa ca ia-ti direct inmatriculata, nu te complica cu gandul ca o inmatriculezi tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...