Sari la conținut

Proiect Restaurare Honda V65 VF 1100 MAGNA


moshu75
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 ore, moshu75 a spus:

 

Salut,poti sa-mi spui ,te rog ,daca la zincarea cadrului nu se acopera/astupa cu material seriile ,ma refer la cea pansonata  si la cea din placuta de aluminiu(asa e la al meu Goldwing )? .Si daca trebuie rectificate filetele in cazul in care "balteste" pe undeva,daca exista acest fenomen,?.M-ar tenta si pe mine zincarea pentru ca ieri am dat si eu jos in sfarsit cadrul de pe motor si ,"jumatate" de treaba fiind gata , incet, incet va trebui sa refac puzzelul.

Mersi ,spor la treaba si felicitari pentru treaba de calitate pe care o faceti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, farfuridi a spus:

Salut,poti sa-mi spui ,te rog ,daca la zincarea cadrului nu se acopera/astupa cu material seriile ,ma refer la cea pansonata  si la cea din placuta de aluminiu(asa e la al meu Goldwing )? .Si daca trebuie rectificate filetele in cazul in care "balteste" pe undeva,daca exista acest fenomen,?.M-ar tenta si pe mine zincarea pentru ca ieri am dat si eu jos in sfarsit cadrul de pe motor si ,"jumatate" de treaba fiind gata , incet, incet va trebui sa refac puzzelul.

Mersi ,spor la treaba si felicitari pentru treaba de calitate pe care o faceti!

salut.zincarea la care se preteaza cadrul este cea electrochimica,care este o zincare superficiala.seriile poansonate or sa se vada fara probleme,filetele nu or sa se incarce,dar oricum trebuie sa le rectifici.ai grija sa neutralizezi foarte bine acidul de la decapare.

spor la treaba si asteptam detalii

ps..cadrul ar trebui sablat,orice urma de vopsea nu va fi acceptata la zincare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum 3 ore, Grigore1 a spus:

Felicitari!    Cind  o  pui  pe  drum  da de   veste  sa venim  cu  sampania!

Sampania o dau eu.. 

In sfarsit, am ajuns la ultimele detalii si reglaje. Cam aceasta este munca de aproape 4 luni. Ne uitam la cum arata, si nici noua nu ne vine sa credem cate am facut la ea si cat s a muncit. Aici, pe acest forum nu am scris nici un sfert din pasii restaurarii. Daca as Mai face odata asa ceva? Nu stiu ce sa raspund.... 

IMG_20210425_184004.jpg

IMG_20210425_184011.jpg

IMG_20210425_184024.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.04.2021 la 23:22, moshu75 a spus:

Sampania o dau eu.. 

In sfarsit, am ajuns la ultimele detalii si reglaje. Cam aceasta este munca de aproape 4 luni. Ne uitam la cum arata, si nici noua nu ne vine sa credem cate am facut la ea si cat s a muncit. Aici, pe acest forum nu am scris nici un sfert din pasii restaurarii. Daca as Mai face odata asa ceva? Nu stiu ce sa raspund.... 

IMG_20210425_184004.jpg

IMG_20210425_184011.jpg

IMG_20210425_184024.jpg

...mai adaugă 1 lună jumate 😁

La 26.04.2021 la 8:26, Lup69 a spus:

BRAVO!!! A iesit foarte frumoasa, felicitari ptr rabdarea si efortul depus... merita!!!

 

Poate dai pe la mine pe la garaj să vorbim mai multe.

( trimite-mi mesaj privat cu nr. tău de tel. ).

La 26.04.2021 la 22:47, farfuridi a spus:

Felicitari si de la mine! Rezultatul obtinut este pe masura  efortului  depus si poate fi numit simplu :PASIUNE.

 

Cei interesaţi de astfel de proiecte mă pot contacta DOAR prin SMS la 0763 700 222 ( Lolo ).

La 25.04.2021 la 23:53, MirceaB a spus:

Felicitari pentru munca depusa si ambitia de a duce la final acest proiect. Mie-mi place mult ce a iesit dupa atata efort.

 

Fotografiile nu-i fac cinste.

Live e altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...