Sari la conținut

Păreri echipament (geacă și pantaloni) Adrenaline Chameleon 2.0


Postări Recomandate

Salut

Am văzut prin câteva magazine de la noi un costum (geaca+pantaloni) ce arată bine, are 3 straturi detasabile, ceva zone de ventilație și un preț în aparență decent. Este vorba despre: 

Geaca - https://adrline.com/en/produkt/cameleon-2-0-2/

Pantaloni - https://adrline.com/en/produkt/cameleon-2-0/

Voi avea sper ocazia să văd produsele în realitate cât de curând. Până atunci însă, dacă există persoane care au purtat echipamentele acestea, puteți vă rog  împărtăși experiența avută? Mă interesează păreri despre calitatea materialelor, a cusăturilor, rezistența la uzură a fermoarelor, nivelul de ventilație pe timp de vară și eventual erori/defecte de fabricație.

adrenaline-cameleon-20.jpg

ADRENALINE-CAMELEONBeigeNavy-0001-33.jpg

Editat de Marius Mihasan
pus si poze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, caracterincompatibil a spus:

Eu am pantaloni adrenaline,nus ce model.da' pot sa verific

Cea mai mare țeapă pe care mi am dat o singur,a fost la achiziția pantalonilor textil de la adrenaline.care pe net aveau review-uri ok.e..nu permite pielii sa respire,parca as avea pantaloni din folie de celofan.imi transpira picioarele îngrozitor de mult,iar mirosul lăsat în pantaloni e....sublim.se comporta identic cu sau fara mesada.

Am pantaloni textil revit,nitro,dainese.nu am avut asemenea probleme cu celelalte perechi de pantaloni la purtare.

Eu nu o sa mai cumpăr echipament adrenaline textil .nu vreau alta teapa

 

Poti te rog verifica modelul si sa mi-l spui? Eu am o pereche de manusi textil Adrenaline pe care le folosesc la enduro. Au 2 ani acusi de utlizare nu foarte intensa, dar au vazut noroi, apa si caldura cat cuprinde. Nu am avut probleme cu transpiratia.

Revit am si eu geaca si pantaloni de care sunt multumit. Caut ceva echivalent dar semnificativ mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Pai ai Buse mai ieftin decât Revit/decent la bani și bun la calitate. 

Cumva pe acolo și RST. 

Mai scumpe decât ele, dar mai ieftine decât Revit ar fi și Clover, mai ales dacă ii prinzi la discount ok. 

Adrenaline sunt polonezi made in china dacă nu încurc lucrurile. 

Produse faine ca design (in gama lor de preț) dar cam atât. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu știu alții, dar eu am învățat un lucru: "sunt prea sărac să-mi cumpăr lucruri ieftine". 

Echipamentul nu-l iei pentru o luna, ci ani. 

Mă refer mai ales la ce cauți tu, un costum all season. 

O greacă sau costum de mesh de vară poți să-l iei și no name, nu te tine mult , dar nici nu-i o pierdere așa mare în bani. 

Am avut și am costume textile, mănuși și cizme din piele cu care merg de ani de zile și sunt ca și noi.

Secretul focului este simplu: iei un brand cunoscut și-l întreții cum trebuie. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o idee,echipament facut la noi:

https://moto90.ro/collections/touring/products/copy-of-rover-geaca-moto-touring-din-material-textil-gri-cu-inserții-albastre-1?variant=36874979770536

au si pantaloni similari.

Zicea cineva de clover, nu pot decat sa laud echipamentul lor! am de cativa ani buni si de 35.000 km un costum textil, FOARTE BUN, geaca e ca noua. Pantalonii mici semne de uzura, decolorari. Mai tine un sezon linistit :)

IN stoc, la Motorteam, sa le vezi-probezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Adrian M. a spus:

o idee,echipament facut la noi:

https://moto90.ro/collections/touring/products/copy-of-rover-geaca-moto-touring-din-material-textil-gri-cu-inserții-albastre-1?variant=36874979770536

au si pantaloni similari.

Zicea cineva de clover, nu pot decat sa laud echipamentul lor! am de cativa ani buni si de 35.000 km un costum textil, FOARTE BUN, geaca e ca noua. Pantalonii mici semne de uzura, decolorari. Mai tine un sezon linistit :)

IN stoc, la Motorteam, sa le vezi-probezi.

In legatura cu echipamentul facut la noi, l-ai testat sau cunosti pe cineva care foloseste? Sunt interesat de subiect. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, caracterincompatibil a spus:

Mănușile de iarna adrenaline, sunt ok.ca oricare pereche de mănuși cu membrana.merg cu un pix in buzunar să împing membrana degetelor ,după ce îmi scot mănușile din maini 😁

Mă uit sa vad ce model sunt și îți scriu aici

 

Acum 1 oră, caracterincompatibil a spus:

Adrenaline RAM pro 2.0.cu ei mi am luat teapa

Am inteles, multumesc. 

Ca idee, incerc sa inlocuiesc la un pret rezonabil combinatia geaca Revit Outback cu pantaloni Revit Sand  2 cumparata in 2013 cu care am facut mai bine de 70 000 km. Inca sunt purtabile, dar s-au decolorat inegal, uzura e vizibil si jegul din unele locuri nu mai iese. Da, incep sa cred ca nu Adrenaline e solutia la problema mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Deși nu sunt cel mai mare fan Revit (sunt echipamente bune și f  bune, dar atat) și eu înclin sa îți dau dreptate ca Adrenaline nu sunt un înlocuitor serios pt ce ai tu. 

Dainese și-au lansat ultimele modele adventure în Nov 2019.

Au mereu reduceri pe site și eu zic ca dacă ai răbdare poți vana la bani buni un Explorer 2 (dublu strat, nu mai este triplu, Gtx-ul este unit cu termalul, 2 fete, Gtx exterior/termal pufos gen polar interior), dar ramane un super costum. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 2 ore, therocketscientist1 a spus:

In legatura cu echipamentul facut la noi, l-ai testat sau cunosti pe cineva care foloseste? Sunt interesat de subiect. Multumesc.

Eu știu mai mulți care au AlpaHead textil și piele și sunt mulțumiți. 

Au magazin de prezentare în București. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.02.2021 la 17:02, Marius Mihasan a spus:

Salut

Am văzut prin câteva magazine de la noi un costum (geaca+pantaloni) ce arată bine, are 3 straturi detasabile, ceva zone de ventilație și un preț în aparență decent. Este vorba despre: 

Geaca - https://adrline.com/en/produkt/cameleon-2-0-2/

Pantaloni - https://adrline.com/en/produkt/cameleon-2-0/

Voi avea sper ocazia să văd produsele în realitate cât de curând. Până atunci însă, dacă există persoane care au purtat echipamentele acestea, puteți vă rog  împărtăși experiența avută? Mă interesează păreri despre calitatea materialelor, a cusăturilor, rezistența la uzură a fermoarelor, nivelul de ventilație pe timp de vară și eventual erori/defecte de fabricație.

Eu am geaca asta de la ei: ALASKA 2.0 – Adrenaline (adrline.com)

Sunt foarte multumit (usoara, aerisita, mesada impermeabila si termica).

Pantalonii nu i-am incercat (merg in jeansi de obicei, nu imi plac pantalonii moto decat cand e frig afara).

Insa geaca Adrenaline Alaska 2.0 - O RECOMAND (am mai multe geci, dar asta e una dintre preferatele mele).

https://adrline.com/en/produkt/alaska-2-0-2/

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm faza cu mirosul naspa la Adrenaline Ram, put pantalonii la sfarsitul zilei. Cam transpir si eu, ce e drept. Nota buna pentru protectia la rinichi, agatatoare metalice pentru bretele, cele 4 aerisiri (doua in fata, doua la spate) si buzunarele de pe coapse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor strict la Adrenaline, am de 4 ani o pereche de pantaloni touring care inca tin la ploaie. Ceea ce nu am reusit sa am de la fantasticii pantaloni Dainese cu goretex pe care i-am avut inainte ( au tinut vreun an ). Nu are rost sa mentionez diferenta de pret. Asa ca vara trecuta mi-am luat si pantaloni de vara cu mesada detasabila de ploaie. Best buy!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ati putea incerca ceva din Polonia.

De rebelhorn am auzit doar cuvinte de lauda.

https://rebelhorn.com/about-rebelhorn/

Tocmai ce mi-am improspatat garderoba cu o geaca de la ei.Rebelhorn Patrol.

Revin cu impresii dupa o proba la drum lung (are o gramada de ajustari, aerisiri si buzunare, geaca termica se poate purta si separat fiind un excelent windstopper.....insa e cam grea, de la materiale, protectii level 2 si cele 2 interioare, cel de ploaie nefiind o simpla punga cum au alte geci, ci un fel de fas textil)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...