Sari la conținut

Care este versiunea si cum se numeste la un ktm rc 125? Vreau sa imi cumpar unul.


Xinnicut
 Share

Postări Recomandate

Buna, urmeaza sa achizitionez un ktm rc 125 si am vazut ca in afara e mult mai ieftin ca in romania, o singura problema am observat ca sunt atatea versiuni, in romania este una care are exhaust, dar in afara sunt unele care nu au, la noi e mai pe culoarea negru, voi pune o pozarc125.png, ma refer la acesta  ktm_duke_125_2018_stock_exhaust_15479530 si vrea sa stiu ce versiune detine exhaustt-ul acestea ca atunci cand sunt la o reprezentanta din afara(in ungaria este de exemplu 3700 euro la noi e 4800, olanda la 3500), chiar daca au produsul nu stiu cum sa intreb daca au versiunea aceasta cu exhaust, pentru ca la reprezentanta au vreo zeci de versiuni cea ce e foarte deruntant, uite aici alte versiuni pe care nu le vreau new-ktm-rc-125-ndia.jpgktm-rc-125-black-orange-1200x600-1-1024x20190624060256_KTM-RC-125.jpg astea nu au toba, si cum e asta ultima are un dirtshield asa ca daca stie cineva denumirea la fiecare in parte ca sa pot intreba la reprezentante , in special care este numele la versiunea RC390-Metallic-Silver.jpg si PHO_BIKE_90_RE_RC125-MY20-PHO-BIKE-90-RE, vreau sa clarific un lucru sunt un incepator, nou pe 2 roti asa ca sper sa intelegeti daca nu m-am exprimat sau differenta asta nu e  versiune, sper sa intelegeti ce cer si sa ma ajutati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelele/pozele la care faci referire ca nu au toba, de fapt au, doar ca este pozitionata foarte discret, sub motocicleta. La o cautare pe net, asa cum a scris mai sus si VyXxer, pozitia tobei difera in functie de anul de fabricatie. Observ ca de prin 2017 s-a trecut la pozitionarea ei pe lateral. Asadar intreaba prin locurile pe unde cauti ce an este motocicleta si iti poti face idee daca are sau nu toba pe lateral. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, VyXxer said:

https://www.ktm.com/en-ro/find-a-dealer.html

 

Modelul nou e cu toba laterala. Probabil pozele puse de tine arata modele din diferiti ani.

 

https://www.ktm.com/en-ro/models/supersport/ktm-rc-125-2020.html

da uite https://www.bikedekho.com/ktm/rc-125#:~:text=The KTM RC 125 is,packed for a 125cc motorcycle.    https://www.bikewale.com/ktm-bikes/rc-125/      https://www.autox.com/new-bikes/ktm/rc125/  toate is din 2020-2021 si tot n-au e un pic tricky ca nu e facut cum trebe a idea de nume si categorii am un prieten indian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa cumperi moto din spatiul UE, altfel dai in altele, si trebuie sa platesti VAMA. Nu te lua dupa pretul din India, ca la acel pret adaugi costurile de transport plus VAMA, si te costa de nu face.

Cere oferta in Romania, la KTM, si poftim, Ungaria, ca s la indemana. Poate Germania, ai firme care fac mereu curse RO-Germania, si ti-ar putea o aduce ei in duba.

Ce vrei tu se cheama final exhaust/ slip on exhaust. Toba finala, pe romaneste. Gasesti si aftermarket , omologate. Nu stiu daca la producator exista optiuni cu diferite culori/finisaje, dar tot pe ei trebuie sa ii intrebi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Xinnicut a spus:

atunci cand sunt la o reprezentanta din afara(in ungaria este de exemplu 3700 euro la noi e 4800, olanda la 3500), 

Vezi ca de obicei modelele mai vechi ramase in stoc sunt vandute la preturi sensibil mai mici, de-aia probabil preturile sunt mai mici in Ungaria sau Olanda, or fi pentru moto fabricate in 2020 sau 2019. Daca in Romania nu tin nimic pe stoc si le aduc doar la comanda o sa gasesti pretul la moto fabricate in 2021, fara reduceri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

23 hours ago, VyXxer said:

Da' ce, o iei din India?

Ai link. Cauta un dealer de la unguri si vezi ce au pe stoc.

Nu o iau din india degeaba e acolo 2000 euro ca so aduc pe trailer ma ami costa 1000 plus vame inca vreo 500 si ies cu pretu acelasi ca in ungaria, aici la unguri alta treaba, am gasit pe un site de la ceva reprezentanta ca e 3800, inchiriez un trailer pentru o zi sau doua, doar remorca cum ar fi, merg cu un o ruda pana dupa el si gata, nu cred ca platesc in plus daca nu il aduc pe roti ca nu vreau sa il inmatriculez temporar ca is strans cu banii ca il iau pe banii mei ca nu e mama de acord sa fac si sa nu zic ca e rea ma lasa pe banii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 minutes ago, Xinnicut said:

nu cred ca platesc in plus daca nu il aduc pe roti ca nu vreau sa il inmatriculez temporar ca is strans cu banii ca il iau pe banii mei ca nu e mama de acord sa fac si sa nu zic ca e rea ma lasa pe banii mei.

 

Cati prieteni indieni ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.02.2021 la 13:59, Xinnicut a spus:

Nu o iau din india degeaba e acolo 2000 euro ca so aduc pe trailer ma ami costa 1000 plus vame inca vreo 500 si ies cu pretu acelasi ca in ungaria, aici la unguri alta treaba, am gasit pe un site de la ceva reprezentanta ca e 3800, inchiriez un trailer pentru o zi sau doua, doar remorca cum ar fi, merg cu un o ruda pana dupa el si gata, nu cred ca platesc in plus daca nu il aduc pe roti ca nu vreau sa il inmatriculez temporar ca is strans cu banii ca il iau pe banii mei ca nu e mama de acord sa fac si sa nu zic ca e rea ma lasa pe banii mei.

Maica-ta nu e rea, doar ca probabil a remarcat si ea halul in care scrii si s-a gandit ca ti-ar prinde bine niste meditatii de banii aia in loc de mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...