Sari la conținut

Polițist mort în accident de motocicletă, în fața Palatului Parlamentului.


Dan Ny
 Share

Postări Recomandate

Nici macar nu improscam cu noroi in el. El a gresit si a murit. Fratii lui motociclisti care au fost de fata si care ca de obicei in loc sa povesteasca adevarul o dau la intors ca sa iasa rider-ul cat mai la alb si cei care au relatat stirile despre accident, ziare si televiziuni. In ipocritii aia am dat. Atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 281
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pacat de tinerețea lui și "partea bună" este că e bine că nu s-a soldat cu mai multe victime. Atâta tot. Că e polițist și s-a dat pe o roată sau că era orice altceva mai puțin polițist, ei bine, nu mai contează în momentul ăsta căci nu se schimba cu nimic situația.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Gabi M a spus:

 

dar dvs ce exemplu dati domnule cadru didactic ??? Pana acum ati aratat numai frustrare si prostie maxima.

Să nu zic multe: am mușcat-o fără să fiu vinovat, lucrătura poliției. Ce respect să am pentru ei?

Și ce treabă ai tu cu mine din postura de profesor? Impun eu legea pe drumurile publice? Vorbești să răcești la dinți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eu dau 10 pentru impresie artistica .

Sa iesi din scena cu wheelie si cu stoppie , pe acelasi exercitiu ... e ceva . 

E de vejnica pomenire . De aia care o pun de coliva de la o eroare banala,uitam mai repede.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt în uichend de ieri și, fără să urmăresc tv, e a 2-a oară când văd întâmplător știre despre accidentul ăsta. Deci nu numai pe forum se bate toba. 

Compasiunea mea în general nu e la cote prea înalte, dar atunci când e vb de teribiliști care își frâng gâtul pe mâna lor tinde spre 0 absolut. Cam pe unde e și respectul pt organ. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

57 minutes ago, easy ride on! said:

 își testa motocicleta personală în fața Palatului Parlamentului 

Se stie, de altfel, ca in fata Palatului Parlamentului este un teren de teste pentru motociclete personale. Doar prostovanii de pe forum se duc ca fraierii pe la Ikea prin spate sa testeze. Unde mai pui ca acolo la Ikea nici nu le creste numarul de koaie in urma testelor si nici nu cresc șansele de a gasi pixda.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, XaeL a spus:

Se stie, de altfel, ca in fata Palatului Parlamentului este un teren de teste pentru motociclete personale. Doar prostovanii de pe forum se duc ca fraierii pe la Ikea prin spate sa testeze. Unde mai pui ca acolo la Ikea nici nu le creste numarul de koaie in urma testelor si nici nu cresc șansele de a gasi pixda.

Sau mai rau, pe circuit. Bleah, ce prostovani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa scrie la gazeta (Observator on-line):

Cum s-a petrecut accidentul din Piața Constituției

Potrivit surselor Observator, motociclistul se întrecea cu un alt poliţist, şi el tot pe motocicletă. Au trecut de sediul SRI, în viteză, pe o roată, s-au redresat şi au înaintat în Piaţa Constituţiei până la intersecţia cu Bulevardul Unirii. Aici, prietenul său a frânat când s-a făcut semaforul roşu. Agentul nu. În acelaşi moment, semaforul de pe Bulevardul Unirii s-a schimbat în verde. O maşină şi un biciclist au făcut stânga. Motociclistul a agăţat mai întâi, uşor, roata din spate a bicicletei. Apoi s-a izbit de maşină. Poliţistul a fost a fost strivit de motocicleta care a căzut peste el.

 

Ce sa mai comentezi la asa ceva? Oricum o dai tot un imatur a fost. Bine ca nu l-a omorat pe biciclist.

 

Iar ''fratii'' lui sunt niste dobitoci.

Sunt din pacate destui motociclisti care mor ''impinsi'' de anturaj.

Doar ca de la un om de 32 de ani, care mai era si politist, parca existau ceva asteptari sa aiba un pic de discernamant.

 

A murit in primul rand pe mana lui si apoi pe mana ''fratilor''.

Si aveti impresia ca ''fratii'' au vreo remuscare, vreun regret, vreun sentiment de vinovatie?

Si mai departe sa isi spuna ei ceva de genul ''bai, haide sa lasam draqu cursele pe strada, wheelie, stoppie si alte vitejii din astea demne de copii la pubertate'' ?

 

Mai departe scrie in articol spune ca primii care i-au sarit in ajutor au fost niste colegi aflati cu un echipaj in Piata. Adica fix militienii care trebuiau sa ii opreasca pe imbecili sa mai faca vitejii pe acolo. Dar deh, era vorba de unii ''de-ai lor''. Din pacate la Dumnezeu nu au trecere de chestii de genul asta.

 

Din treaba asta ar trebui sa invete ceva colegii nostri de 16-20 de ani care tocmai si-au luat carnetul.

Dar oare o sa invete careva ca strada nu este circuit, ca nu au nimica de demonstrat nimanui, sa nu se ia dupa altii si sa mearga cat si cum stiu ei ca pot?

 

Din pacate acest motociclist va ramane doar inca o cifra la statistica, fara a produce ceva urmari macar printre ''fratii'' lui.

Dupa o luna nu o sa mai suspine nimeni dintre ''frati''.

 

Nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletul parintilor, a familiei .....

 

Iar motociclisti impinsi spre moarte de catre anturaj or sa tot fie si de acuma inainte.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Silver Arrow a spus:

iața Constituției

Potrivit surselor Observator, motociclistul se întrecea cu un alt poliţist, şi el tot pe motocicletă. Au trecut de sediul SRI, în viteză, pe o roată, s-au redresat şi au înaintat în Piaţa Constituţiei până la intersecţia cu Bulevardul Unirii. Aici, prietenul său a frânat când s-a făcut semaforul roşu. Agentul nu. În acelaşi moment, semaforul de pe Bulevardul Unirii s-a schimbat în verde. 

 

primii care i-au sarit in ajutor au fost niste colegi aflati cu un echipaj in Piata. Adica fix militienii care trebuiau sa ii opreasca pe imbecili sa mai faca vitejii 

EPIC! Pai pwulifricii aia de pulitisti erau acolo sa își filmeze cu smartfonul de ultima generație confratii raceri, nu să-și facă treaba. Eventual le-au dat și unda verde pt golaneala. Plm de oligofreni infecți. Cum îți aștern asa dormi. 

O fi greu pt cei rămași in urma? Probabil. Oare familia avea idee ce a odrasla a crescut? Mda, nu contează "cei 7 ani de acasă" pt mulți, dar cum îl crești asa îl ai. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiti mai blinzi,la 20-30 toti facem prostii,chiar  si dupa,unii scapam altii nu.

Am intilnit si eu spre ex (mi-a fost client) un agent tinar,foarte corect ,civilizat si ok,abia ii ajungea salariul ca statea cu chirie,si avea un Opel vectra 1.8 din anul 2000 cu rotile scoase in exterior si complet lise,NFS pur...

Adica vreau sa spun,corect in timpul serviciului nu inseamna corect nonstop

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, george05 a spus:

O fi greu pt cei rămași in urma? Probabil. Oare familia avea idee ce a odrasla a crescut? Mda, nu contează "cei 7 ani de acasă" pt mulți, dar cum îl crești asa îl ai. 

Pentru parinti trebuie sa fie absolut teribil.

Iar durerea si suferinta este cu atat mai mare pentru ei, pentru ca la exact ce spui tu se vor gandi: au gresit eu undeva cu educatia? Puteau face ceva ca sa nu se ajunga aici?

Daca avea 19-20 de ani poate ca ceea ce spui tu era aproape de adevar, dar la 32 de ani totusi ai ceva asteptari de responasabilitate din partea unui om, basca ''om al legii''.

 

Eu sunt convins ca ''fratii'' lui citesc pe aici dar mucles. nici o vorba. Ca de altfel la toate accidentele in care motociclistii sunt 100% vinovati.

 

In schimb ''Pe reţelele de socializare curg mesajele de condoleanţe.''

 

Nu o sa vezi curgand apeluri sa nu se mai dea ''fratii'' ca idiotii prin oras si sa se duca pe circuit. Asta nu se poate.

 

Iar cat ii priveste pe militienii aflati la datorie si care cum spui tu poate se ocupau cu filmatul, sa imortalizeze  cat de tare e Ionut al lor, ei chiar sunt legal vinovati de moartea lui pentru ca nu si-au indeplinit datoria de a opri cursele si liniutele. Ba chiar le-au incurajat prin pasivitate.

 

Pe langa omul care si-a facut-o cu mana lui, sunt o gramada de alti vinovati. Oameni care daca faceau ce trebuie astazi omul asta mai era printre noi.

 

Ca de obicei, dupa o saptamana de emotie, se va dilua totul, or sa stea poate doua dube cu jandarmi sa asigure ei ordinea si disciplina in zona si cam atata. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot să nu remarc câte fete plângăcioase s-au strâns pe topicul ăsta.

Sunt convinsă că toate au fost "persecutate" de propriile decizii neadecvate pe care le-au luat dar e mai simplu să creadă că alții sunt de vină. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...