Sari la conținut

Polițist mort în accident de motocicletă, în fața Palatului Parlamentului.


Dan Ny
 Share

Postări Recomandate

Dacă nu știi ce a pățit fiecare, nu vorbi degeaba, te rog. Mulți colegi știu prin ce am trecut. Să trăiască pilele, cu ele se descurcă unii! Eu am crezut în dreptate și justiție, dar probabil că am crezut prea mult. Încheiem discuția, te rog?

 

P.S.: apreciază că am scris de două ori "te rog". 🥰

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 281
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 52 minute, Flower-Power a spus:

Nu pot să nu remarc câte fete plângăcioase s-au strâns pe topicul ăsta.

Sunt convinsă că toate au fost "persecutate" de propriile decizii neadecvate pe care le-au luat dar e mai simplu să creadă că alții sunt de vină. 

+Flower🎯

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@Silver Arrow

 

Salut ! Sanatate!

 

Poate ai dreptate , dar este la fel de posibil sa fie altfel.

 

Pentru orice  martor neavizat , doi sau mai multi motociclisti mergand in grup , indiferent de viteza , fac liniute , curse ...

Ce rahat de cursa faceau ei cand se mai poate si opri frumos si legal la semafor , cum a facut celalalt? 

Acea cursa infernala se poate foarte bine sa nu fie altceva decat un mers in grup intr-un stil putin mai agresiv decat e normal pentru oras , exact asa cum fac foarte multi forumisti in goana zilnica munca-acasa  si care ii invata ca pt oras iti trebuie obligat o motoreta subtire si care trage bine , ca sa poti sa te "bagi".

Nu ai nevoie de prea mare viteza sa o dai pe oroata , indiferent care dintre ele.

 

Omarat de anturaj? Pai in anturaj sunt cel putin doi si nu ai cum sa stii daca nu cumva victima este instigatorul ...capul rautatilor...

 

Presupuneri , presupuneri...

 

Fratii care erau cu el impreuna , de ce tac ? Nu au nicio datorie fata de tine ori altcineva strain sa spuna nimic . 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, goe 75 a spus:

@Silver Arrow

 

Salut ! Sanatate!

 

Poate ai dreptate , dar este la fel de posibil sa fie altfel.

 

Pentru orice  martor neavizat , doi sau mai multi motociclisti mergand in grup , indiferent de viteza , fac liniute , curse ...

Ce rahat de cursa faceau ei cand se mai poate si opri frumos si legal la semafor , cum a facut celalalt? 

Acea cursa infernala se poate foarte bine sa nu fie altceva decat un mers in grup intr-un stil putin mai agresiv decat e normal pentru oras , exact asa cum fac foarte multi forumisti in goana zilnica munca-acasa  si care ii invata ca pt oras iti trebuie obligat o motoreta subtire si care trage bine , ca sa poti sa te "bagi".

Nu ai nevoie de prea mare viteza sa o dai pe oroata , indiferent care dintre ele.

 

Omarat de anturaj? Pai in anturaj sunt cel putin doi si nu ai cum sa stii daca nu cumva victima este instigatorul ...capul rautatilor...

 

Presupuneri , presupuneri...

 

Fratii care erau cu el impreuna , de ce tac ? Nu au nicio datorie fata de tine ori altcineva strain sa spuna nimic . 

 

 

Salutare!

Asa este.

Eu am prezentat versiunea dpdv  ''eu tin cu ursul''.

E posibil ca el sa fi fost ''capul rautatilor''.

Asta nu vom sti pentru ca a murit dar mai ales pentru ca ''fratii'' nu vor da din casa nimica. Asa cum spui, nu au de ce.

La fel, ai prefecta dreptate ca doua mobre turate in treapa 1 sau 2 pentru un neavizat = liniutza.

Faptul ca unul a oprit la semafor si celalalt nu, arata faptul ca nefericitul motociclist era cu mintea in alta parte sau blana in motor si a gandit ca scapa.

Cand ma refer la anturaj vorbim de gasca prin care isi ducea omul viata moto-sociala.

Si uneori, din diverse motive, gasca te poate impinge sa faci lucruri aiurea.

 

Oricum situatia ar deveni clara daca s-ar prezenta un film de pe camerele de supravegehre, care sunt din belsug in zona. Dar ma indoiesc ca o sa dea cineva ceva, fiind vorba de un militian.

 

Asa a fost sa fie.

Pacat de o viata risipita aiurea, si de o familie pusa la grea incercare.

 

 

Editat de Silver Arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Flower-Power said:

Nu pot să nu remarc câte fete plângăcioase s-au strâns pe topicul ăsta.

Sunt convinsă că toate au fost "persecutate" de propriile decizii neadecvate pe care le-au luat dar e mai simplu să creadă că alții sunt de vină. 

👍

Niste "oglinzi" pentru fete ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Românache:

 

- moarte milițienilor, mi-au pus amendă, mi-au luat "carnetul"!

- moarte mecanicilor, mi-au stricat bunătate de mașină/motocicletă, habar n-au de meserie, să moară cu tot cu familia lor!

- moarte motocicliștilor, niște sataniști nebuni care trec prin sat cu 200 la oră! Să moară toți în chinuri!

- moarte medicilor, niște șpăgari ordinari, cu salarii astronomice, omoară oameni în spitale, dom'le!

- moarte la toată lumea! Pentru ce să dăm cu var?!

 

Băbăieți, eu credeam că-s diliman, da' după ce am citit pe-aici, mi-a trecut.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

De fiecare data cand mai vad un pic prea mult accent pe durerea familiei , ma duce gandul la o poveste de-a lui Steven Fry.

 

In timp ce vizita un obiectiv turistic important mormonilor , ghidul incepe sa povesteasca despre ce o sa se intample cu fiecare dupa moarte. 

Printre altele zice : " Dupa moarte o sa fiti reuniti cu toti membri familiei si o sa petreceti eternitatea impreuna".

Steven intreaba : " Si ce se intampla daca ai fost bun?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, goe 75 said:

A cazut cu motoreta ?  A fost implicat in accidentul asta ? Tinea cronometru? 

Nu. Dar e la a 5-a sotie si nu stim cum se organizează pentru el partea asta cu reuniunea de dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, goe 75 a spus:

Ce rahat de cursa faceau ei cand se mai poate si opri frumos si legal la semafor , cum a facut celalalt? 

 

o fi fost polo-ul ala rapid dar bicicletele n-au demaraj, nu s-a pus rosu cand a intrat berbecul, era de secunde bune

ori era baiatul in a 3-a, ori n-a vazut deloc semaforul ca se uita la cer peste bord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Militian fiind,mai ales la brigada rutiera,isi permitea multe.Majoritatea militienilor se acopera intre ei.Nu mai zic de astia de la rutiera!Acum ca a murit...Dumnezeu sa il ierte,dar poate ca Dumnezeu a facut un bine ca l-a luat acum.Ganditi-va ca la o viteza de 150km/h (motorul ala al lui era clar motor de viteza) lovea o masina cu o familie nevinovata in ea.Automat el crapa,dar mai omora si alti nevinovati!Asa a murit doar el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 minutes ago, george_eu25 said:

Militian fiind,mai ales la brigada rutiera,isi permitea multe.Majoritatea militienilor se acopera intre ei.Nu mai zic de astia de la rutiera!

 

Zice bine băiatul ăsta. Năravul este vechi și va dăinui.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Da da,  zice bine . Deja ma pregatesc sa ma duc la Dumnezeu sa ma predau , pentru ca am o motoreta care ajunge la 150/h in prima viteza . 

Numa ca nu prea am eu mare incredere in Dumnezei d-astia care pot face orice dar nu pot salva niciodata familia aia nevinovata aflata in masina.

Eu cred ca in toate povestile aste e mereu aceeasi familie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, goe 75 a spus:

Da da,  zice bine . Deja ma pregatesc sa ma duc la Dumnezeu sa ma predau , pentru ca am o motoreta care ajunge la 150/h in prima viteza . 

Numa ca nu prea am eu mare incredere in Dumnezei d-astia care pot face orice dar nu pot salva niciodata familia aia nevinovata aflata in masina.

Eu cred ca in toate povestile aste e mereu aceeasi familie.

Esti pe aratura, corectaza putin traiectoria...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
22 minutes ago, misionaru said:

Esti pe aratura, corectaza putin traiectoria...

 

Ce face ? Te rog sa explici .  

De preferabil in seara asta pt ca nu am decat filme politiste si totusi prefer o comedie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...