Sari la conținut

Polițist mort în accident de motocicletă, în fața Palatului Parlamentului.


Dan Ny
 Share

Postări Recomandate

@easy ride on!Nu, dar nu mi-ar fi displacut. Acum vad ca ai avut o replica pentru profesori, dar de doctori ce zici? Dar de vanzatorii din piata? Dar de mecanici/electricieni auto, zidari, meseriasi, dintre care multi dau tepe oamenilor, fac lucru slab, profita de tot felul de situatii ca sa pacaleasca lumea...? De ce nu te porti asa cu toti, ca ma gandesc ca daca tot ai atat de multa experienta trebuie sa stii si lucrurile astea, nu?

Acum 4 minute, VyXxer a spus:

 

Exact, de ce nu? Ia zi! Careva...

Cat priveste profesorii, exact azi scoate profa de mate, de la fii-mea din clasa, elevi in fata clasei (ca a evoluat sistemul, fata de pe vremea noastra!) si le zice ca le pune 1, sau 2; fiindca, nu ca nu si-au facut tema, ci fiindca au gresit-o. Dar cireasa de pe tort e urmatoarea: "sinteti niste nimicuri si n-o sa faceti nimic in viata!".

Ia uite ce exemplu frumos. Pun pariu ca mai sunt o gramada, au fost si pe vremea mea si or sa mai fie si de acum inainte. Pai hai, nene, sa-i uram pe toti, sa-si doreasca toti sa se sinucida (nu ma refer la tine, @VyXxer)

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 270
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, littlekriminal said:

sa-i uram pe toti, sa-si doreasca toti sa se sinucida.

 

Astea sint 2 lucruri diferite.

 

2 minutes ago, littlekriminal said:

Pai hai, nene

 

Nu, mersi. Ca e pe nervii mei, aia nu citesc ganduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, VyXxer a spus:

 

Exact, de ce nu? Ia zi! Careva...

Cat priveste profesorii, exact azi scoate profa de mate, de la fii-mea din clasa, elevi in fata clasei (ca a evoluat sistemul, fata de pe vremea noastra!) si le zice ca le pune 1, sau 2; fiindca, nu ca nu si-au facut tema, ci fiindca au gresit-o. Dar cireasa de pe tort e urmatoarea: "sinteti niste nimicuri si n-o sa faceti nimic in viata!".

Urât, nu se face așa. Nu există perfecțiune, dar nici așa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut deloc, era un fetis de-al meu din copilarie. Nu am apucat sa fac nimic in sensul asta. Daca tu crezi ca militienii de la Campina ancheteaza doctorii...e clar, mai bine incheiem discutia aici. Oricum, ai ceva experienta de poti sa debitezi atatea lucruri pe aici...:)))) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu, are ceva politia cu tine, am mai vazut din astia care nu sunt in stare sa poarte un dialog civilizat. Un fel de hotu' care striga hotu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai lipsuri mari. Arata-mi si mie, te rog, ce militian de la Campina a anchetat vreun dosar de luare de mita?!
Deviem de la subiect, oricum. Sa spui ca urasti toti politistii si ca te porti cu ei in asa fel incat sa-si doreasca sa se sinucida denota structuri mult mai grave decat psihopat-perverse. Oricum frustrarea ta a prin radacini adanci, deci n-o sa te convinga nimeni de altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, littlekriminal a spus:

@easy ride on!Pai asa, din experienta, si eu am avut cu ceva profesori nasoi(si nu numai eu). Ce-ar fi sa ne punem toti pe urat profesorii si sa ne purtam cu ei astfel incat sa-si doreasca sa se sinucida?

Da' de ce nu si cu vanzatorii din piata? Ca multi te fura la cantar. Da' de ce nu si cu doctorii? Sunt atatia care fost acuzati de malpraxis si au facut nasoale.
 

Profesorii - ai mei au tras destul cât le-am fost elev! :crack:

La piață nu prea servesc. 

Doctorii DAAAA, m-aș băga la un kkk! 

Am ratat ceva? 

P. S. Sunt antisocial, psihopat, și pe deasupra pervers! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Profu' meu de fizica din liceu...aveam si caiet de clasa, "de curat" si de teme, se asculta, se dadeau lucrari, dar mai avea un sistem al lui de evaluare. La trei raspunsuri corecte primeai un punctulet. La fiecare raspuns corect pe care nu a reusit sa-l ofere niciun alt elev din cei intrebati sau din cei care se ofereau sa raspunda, primeai un punctulet direct. La trei punctulete primeai un 10. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, easy ride on! a spus:

Iar ai halucinaţii sau tulburări noi de percepţie? Am scris despre miliţieni, nu despre "toţi poliţiştii".

(Poliţiştii nu se bagă în seamă fără motiv).

Pai te-ai referit numai la militieni pana acum, inclusiv aia care au anchetat dosarul de luare de mita. Eu am fost ala care ti-am zis ca nu exista militian de la Campina care sa ancheteze un dosar de luare de mita.

Tu incurci lucrurile iar apoi spui ca n-ai spus tu asa ceva, ca ai spus de fapt altceva. Spune din capu' locului la cine te referi cand zici militian, in cazul asta. 

Citat

Dacă ai discernământ.

În rest ... este despre ... iertare.

Unde se dăruieşte iertarea ... ştii. Nu?

Eu o am din plin si fara sa o mentionez. Tu esti ala care "fucking police" la 45 de ani, sau cat oi avea. Btw, police inseamna politie (politisti), deci cumva din semnatura te contrzici singur.

"Decat" zic.

Acum 20 minute, john17 a spus:

Profesorii - ai mei au tras destul cât le-am fost elev! :crack:

La piață nu prea servesc. 

Doctorii DAAAA, m-aș băga la un kkk! 

Am ratat ceva? 

P. S. Sunt antisocial, psihopat, și pe deasupra pervers! :blbl:

Da, maceeeeeeeeeel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zic, te las in lumea ta...cu militieni de la Campina care ancheteaza dosare de luare de mita. Nu uita sa-i adaugi pe profesorii de limba franceza langa "fucking police", ca si aia sunt toti niste prosti.

Oricum tu stiai mai multa franceza decat ea...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti copil. Ca asa ceva sa tina in fata unui procuror, trebuie dovezi. Ori flagrant, ori inregistrare, ori dovada ca s-au luat/transferat bani necuveniti. Procurorul instrumenteaza cazul si decide daca-l trimite in instanta. Ce spui tu acolo sunt povesti de adormit copiii. Cunosc o multime de doctori si de politisti care isi vad de treaba, nu au fost niciodata acuzati de nimic. Cum naiba se face tot timpul ca numai nevinovatii pica? Al naibii sistem, cum vrea el sa aresteze numai oamenii nevinovati, ptiu!!

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfoai, expert in fizica, inginerie, electrica, franceza, drept penal, mecanica, romana, latina, dar te poticnesti intr-un "i" si o cratima...something's fishy...

Practic numai nevinovatii merg la bulau pentru articolul asta de mai sus. La cata ranchiuna poarta romanii unii pe altii ar trebui sa fie toti la puscarie, daca era atat de simplu...

Pe mine m-ai batut cu experienta, ma declar invins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

2 la latină a luat cineva?

Nu dădea <4, am împușcat media 7 pe trim 1 și câte 2 de 4 pe următoarele 2. La final cică să ne ajute pe ăia cu note mici, să răspundem fiecare la câte o întrebare. 

Profa: "care e importanța limbii latine?" 

Eu: "importanța limbii la mine..." Și n-am apucat să termin fraza că mi-a mai dat un 4. :lol: :lol:

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

2 la latină a luat cineva?

Nu dădea <4, am împușcat media 7 pe trim 1 și câte 2 de 4 pe următoarele 2. La final cică să ne ajute pe ăia cu note mici, să răspundem fiecare la câte o întrebare. 

Profa: "care e importanța limbii latine?" 

Eu: "importanța limbii la mine..." Și n-am apucat să termin fraza că mi-a mai dat un 4. :lol: :lol:

Iar s-a dublat, eram pe pagina anterioară și a părut că nu se postează... 🤦‍♂️🤬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a fost si mie destul de greu sa inteleg de ce toate experientele cu politia au fost neplacute. Nu stiu sa fiu umil, sa-l rog sa ma ierte. Am ajuns sa cred ca adevaratii militieni, erau mai destepti ca astia.Aia aveau patru clase, astia au doisprezece dar nivlul tot de patru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu cincisprezece ani , eram in Munchen, si am oprit doi politisti pe strada, sa-i intreb unde este magazinul POLO. Au dat prin statie la dispecer si acesta a dat toate datele, inclusiv programul. Discutia s-a purtat in engleza. Ma intreb cum ar proceda un neamt in Romania....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, easy ride on! a spus:

 

O vreme, am fost şi dascăl (fizică / liceu) şi le-am explicat elevilor viziunea mea: pentru nota 5 trebuie să rezolvi corect jumătate dintre subiecte (50%). Pentru un sfert (25%) se dă nota 3 (cu rotunjire indulgentă în sus).

Am procedat corect şi încurajator?  :)

Corect? Nope, un punct era/este din oficiu. 😉

Încurajator? Pentru unii poate mai mult, pentru alții mai puțin...

Acum 1 oră, shashka a spus:

Acu cincisprezece ani , eram in Munchen, si am oprit doi politisti pe strada, sa-i intreb unde este magazinul POLO. Au dat prin statie la dispecer si acesta a dat toate datele, inclusiv programul. Discutia s-a purtat in engleza. Ma intreb cum ar proceda un neamt in Romania....

Au mai fost de câteva ori în România, nu ne-(am)au înțeles prea bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, Edd said:

Sunt. Tocmai de aceea nu frecventez aceste locuri. Mi-ar fi spus un prieten ca sunt rezervate pentru cei veniti "la capitala"

 

Haha. Exact. În mod paradoxal este plin de provinciali în zonă. Nu că aș avea ceva cu ei în general, dar cei care frecventează locația tind să aibă năravuri și obiceiuri care le trădează originile.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...