Sari la conținut

TURCIA 2021


MIHAI VARADERO

Postări Recomandate

Acum 23 minute, Adrian M. a spus:

:)))))))))))

Zii si noua ce aplicatie folosesti,aca nu e exclusiv pt marul muscat :)

Spre exemplu pentru vacante și bt-uri folosesc TripMate 

1. Thassos 2019 1 săptămâna (7 nopți 8 zile) papa exclusiv la taverne a fost 340 de euro pentru 2 persoane.

2. Skiathos 2021 aceeași perioadă tot 2 persoane 500 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, lacroyx a spus:

Spre exemplu pentru vacante și bt-uri folosesc TripMate 

1. Thassos 2019 1 săptămâna (7 nopți 8 zile) papa exclusiv la taverne a fost 340 de euro pentru 2 persoane.

2. Skiathos 2021 aceeași perioadă tot 2 persoane 500 de euro

Pai tu compari Thassos, pământ romanesc,unde din mai se da steagul grecesc jos si se pune steagul romanesc pana în octombrie, cu restul. Aia e problema de fapt😂

Completare: eu am invatat de la un prieten, bancher, cand sunt in vacanta nu ma uit la baaani, se stieee, am cardul la mine :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e dacă Mihai, (în calitate de organizator) păstrează bunul obicei de a face cinste fiecărui paricipant cu o bere (locală)/zi, sau nu...🍺 😃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic. Pana la urma in lc de Turcia care avea o multime de restrictii, am facut macedonia si albania. Opt motorete frumusele. Vremea a fost asa si asa. Ploaie la intrarea in macedonia si vant turbat in albania. Dar soare de la sarande pana sus la shkoder. Ambele, macedonia si albania , tari normale, verzi, fara restrictii.

Facem in we asta un balcik. Cura de midii in vin !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, MIHAI VARADERO a spus:

Ce sa zic. Pana la urma in lc de Turcia care avea o multime de restrictii, am facut macedonia si albania. Opt motorete frumusele. Vremea a fost asa si asa. Ploaie la intrarea in macedonia si vant turbat in albania. Dar soare de la sarande pana sus la shkoder. Ambele, macedonia si albania , tari normale, verzi, fara restrictii.

Facem in we asta un balcik. Cura de midii in vin !!!

Cum ți s-a părut Albania și Macedonia? De vizitat, drumuri, view-uri, cazari, localuri? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine macedonia si albania nu sunt la prima vedere. Le.am mai vizitat de cateva ori. Sunt ca lumea pentru motociclit. Drmuri bune, cazari pentru orice buzunar, oameni amabili. Dar in opinia mea Albania se dezvolta foarte repede. Fata de acum patru ani practic parcul auto este total schimbat. In bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc tot ce gasesc despre Turcia pentru ca de 2 ani incerc sa ajung, dar nu a fost sa fie. Acum a fost vremea + alte optiuni aparute.

In schimb am fost saptamana trecuta in Muntenegru si recomand cu drag, daca nu ati fost, stiu ca este destul de vizitata de noi pe moto. Bai ce drumuri au aia...ce locuri...vis umed. Macedonia am vazut anul trecut si sper ca la anul sa fie Albania din zona aia pentru ca este pe lista de ceva timp si am vazut ca este super si acolo. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, iulianserban a spus:

Urmaresc tot ce gasesc despre Turcia pentru ca de 2 ani incerc sa ajung, dar nu a fost sa fie. Acum a fost vremea + alte optiuni aparute.

In schimb am fost saptamana trecuta in Muntenegru si recomand cu drag, daca nu ati fost, stiu ca este destul de vizitata de noi pe moto. Bai ce drumuri au aia...ce locuri...vis umed. Macedonia am vazut anul trecut si sper ca la anul sa fie Albania din zona aia pentru ca este pe lista de ceva timp si am vazut ca este super si acolo. 

Mai multe detalii, cu muntenegru? Cate zile, traseu, etc? Teste, vaccin? Prin Serbia? Cereau test, cum e acum? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva cuvinte, ca sa nu transformam Turcia in Muntenegru:)) 

 

Am plecat sambata pe 19 si intoarcere duminica pe 27. Prima cazare a fost la Dubova, am tranzitat Serbia pentru ca momentan accepta tranzit 12h, desi sunt vaccinat. Aici am folosit maps.me si nu m-a bagat in orase, ci pe dealuri, printre sate si 50km autostrada. Mai tranzitasem Serbia o noapte, dar nu prin zonele alea care au fost faine rau de tot. In Muntenegru se intra ca inainte de pandemie, liber la vama dus si intors, la dus erau 5-6 masini, ne-au facut semn sa ne bagam in fata. 

Am incercat sa impart in doua tara, jumatate din zile in nord si restul pe litoral + intoarcerea.  In sud se facuse destul de cald la amiaza, dar a fost ok pt ca tot concediul a fost foarte liber cam peste tot. 

 

Pot sa detaliez traseul si 2-3 poze, dar nu am timp chiar acum. 

Concluzia noastra a fost ca vrem sa revenim, mai ales sa stam mai multe zile in nord si mai multe in sud:))) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mers, căldura nu e așa o problemă. Spre sfârșitul lui august, început de septembrie, e chiar bine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.07.2021 la 17:16, Lancelot a spus:

In mers, căldura nu e așa o problemă. Spre sfârșitul lui august, început de septembrie, e chiar bine. 

Am fost anul trecut la jumatatea lui Septembrie si era cald de nu puteam dormi noaptea. 
Altfel da, in mers nu se simte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, fractura a spus:

Am fost anul trecut la jumatatea lui Septembrie si era cald de nu puteam dormi noaptea. 
Altfel da, in mers nu se simte.

Eu am mers in August pe căldură maxima și nu e chiar așa panica. Plosca de hidratare și cam aia e, plus pauze mai dese

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, lacroyx a spus:

Eu am mers in August pe căldură maxima și nu e chiar așa panica. Plosca de hidratare și cam aia e, plus pauze mai dese

 

Deci o punem in august? La Olympos/Kumluca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...