Sari la conținut

Parere Lexmoto Venom/Viper 125


vladut678
 Share

Postări Recomandate

Salut! Doresc sa achiziționez un Lexmoto Venom sau Viper de 125cc fiindcă am cat. A1.

Singura mea întrebare este: M-ar tine 2 ani pana dau de A2 una dintre cele 2 motociclete? Am văzut păreri care spun ca aceste motociclete tind sa se strice după câtva timp.

Astept părerile voastre. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as merge pe ceva marca/model care sa-si pastreze cat mai bine pretul la revanzare peste 2 ani,astfel ca,mai pui diferenta sa-ti iei ce vei dori atunci. :)

Cum stai cu echipamentul de protectie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,atunci incearca(daca iti pasa sa recuperezi cat mai mult la revanzare)sa te orientezi spre ceva marca/model mai cunoscuta.Parerea mea! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Christian 1 a spus:

Ok,atunci incearca(daca iti pasa sa recuperezi cat mai mult la revanzare)sa te orientezi spre ceva marca/model mai cunoscuta.Parerea mea!

Nu prea ma interesează sa recuperez asa mult la revanzare, doresc doar sa știu ca pot merge motocicleta acesta destul de mult timp fără sa cheltuiesc foarte mult cu ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ai sa te folosesti de ea si vei vrea sa treci la next level,ai sa vezi ca fiecare banut ce-l vei lua in minus te desparte de ceva mai bun. :)

Tu fa cum vrei,ai cerut o parere,ai primit-o.Ca o accepti sau nu,e alta poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca vrei sa-ti iei un motor nou, nu? Sau SH?

Dada iei SH, intrebarea nu isi are rostul, vezi exact cum poate sa arate un astfel de model dupa 2-3-4 ani de folosinta, si iti poti face o idee despre daca o sa te mai tina 2 ani.

 

Daca iei motor nou, neinmatriculat, atentie mare la standardul de poluare. Din 1 ianuarie 2021 a intrat o normativa europeana care reglementeaza inmatricularea tuturor motocicletelor noi pe teritoriul UE, mai precis o limiteaza strict la motociclete de la Euro5 in sus. Iar Lexmoto Venom, din cate vad pe net, e euro4. Deci nu se mai poate inmatricula daca e noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.03.2021 la 15:52, mircea.cazachevici a spus:

 Iar Lexmoto Venom, din cate vad pe net, e euro4. Deci nu se mai poate inmatricula daca e noua.

In plus, mai e si cu import UK-deci vama si taxe:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu asta ai intrebat, dar te sfatuiesc sa-ti iei virago125, intruder125, eliminator125...etc sau altceva made in Japonezia

Modelele mentionate mai sus au motorul la vedere, umbli usor la el, fara sa demontezi stopul din spate ca sa scoti bujia.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50 minutes ago, cinezicealae said:

umbli usor la el, fara sa demontezi stopul din spate ca sa scoti bujia.

Ți se pare că se pricepe la mecanică, ca să umble la bujii, carburatoare și alte alea? Pe lângă asta, oricare dintre cele enumerate de tine sunt vechi de pe vremea lui Moș Teacă și e posibil să fie mai tot timpul ocupat să șurubărească în loc să se bucure de ele.

 

On 3/14/2021 at 12:44 PM, vladut678 said:

Nu prea ma interesează sa recuperez asa mult la revanzare

Dacă nu te interesează asta, probabil nu te interesează prea mult nici prețul cu care o cumperi. Cu un buget mai solid poți cumpăra o japoneză care e mai serioasă decât Lexmoto. La brandul ăsta șansele de a obține ceva feedback de la posesori din România sunt aproape de zero.

În plus, dacă vrei nouă, @Adrian M. și @mircea.cazachevici au subliniat deja treaba cu Euro5 și taxele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...