Sari la conținut

2020 KTM 690 Enduro R sau de ce vreau sa o ucid pe Greta


ERU
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 22 minute, ERU a spus:

Screenshot_20210325_085614.thumb.jpg.9f0ff197d45606483651218c156d5086.jpg

 

asta fiindca per capita sunt la nivelul mediei ue (dar sub tarile din vest), si cam la jumatate fata de statele unite

da, romanii emit foarte putin si asta ar trebui negociat la nivelul ue mai bine (ne revin credite proportionale si le vindem, dar momentan sunt prea ieftine)

stiu, wikipedia e o conspiratie, dar

 

1280px-Consumption-based_CO%E2%82%82_emi

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.03.2021 la 9:19, prafrau a spus:

 

MIsto harta asta cu emisiile!

Americanii sunt top poluatori, la un loc cu Rusia, Australia, China, Orient. industria lor se pisa pe tot ce inseamna norme de poluare, la fel si transportul-fie el individual fie in comun, maritim, aerian, etc.

Legat de topic, eu nu ii inteleg pe cei care isi cumpara moto noua si nu negocieaza din start serviciul de inamtriculare. Eu nu concept sa cumpar moto noua, fara numere rosii, obligatie contractuala. Asta ma asigura pe mine ca se vinde un vehicul inmatriculabil, de ce sa ma ocup eu de asta? Ar trebui obligati prin lege toti dealerii sa faca asta, pentru vehicule cu destinatia de uz stradal. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
La 11.04.2021 la 20:22, goe 75 a spus:

Daca nu este un secret , cat a costat kit-ul parbriz/ far/ suport...? 

Nu e secret, cam 1000 de iepuri : https://www.nomad-adv.com/store/p1046/2019-20_KTM_690_Nomad_Navigation_Tower.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Multam fain ! Am vrut sa fiu sigur ca nu e ceva masonic la mijloc si trebuie sa stii semnul secret ca sa platesti un pret rezonabil  ...ca preturile vazute la un search pe google  m-au linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, goe 75 a spus:

Multam fain ! Am vrut sa fiu sigur ca nu e ceva masonic la mijloc si trebuie sa stii semnul secret ca sa platesti un pret rezonabil  ...ca preturile vazute la un search pe google  m-au linistit.

 

Nu stiu ce inseamna pentru tine un pret rezonabil in domeniul asta, dar din cate stiu eu kitul asta e printre cele mai ieftine. Eu l-am ales in detrimentul Rade pentru parbrizul OEM de KTM cu care se dau baietii de la Dakar, in cealalta parte a spectrului economic gasesti Aurora Design [sau RebelX] si pe Ionut cu KIT690.com A si asta are si posibilitatea sa iti alegi la capitolul lumini Baja Design.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitie si sa te poarte multi kilometri! 

Am observat ca esti de o încrâncenare iesita din comun. Ușurel cu pianul pe scări, ca faci riduri. 

Jignesti gratuit oamenii care fac parte din miscarea ecologista. Bine, ai spus ca nu prea ai purta nici masca, asta probabil explica multe. 

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad ai optat pe tru varianta cu intensitatea cea mai mare, unghiul cel mai generos si pe lungime zice producătorul ca bate 200m .

 

Curios sa vad live si pe întuneric ce face cu adevărat, darurile de la ktm, nu vorbesc de 1290, nu căile afară de performante 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, andrei111 a spus:

Felicitari pentru achizitie si sa te poarte multi kilometri! 

Multumesc.

Acum 11 ore, andrei111 a spus:

Am observat ca esti de o încrâncenare iesita din comun. Ușurel cu pianul pe scări, ca faci riduri. 

Jignesti gratuit oamenii care fac parte din miscarea ecologista. Bine, ai spus ca nu prea ai purta nici masca, asta probabil explica multe. 

Nu sunt incrancenat, inca, stai sa imi ascut macheta.

Prostul s-a nascut jignit si mama prostilor e mereu gravida. Nu ai de unde sa stii despre mine, dar eu am fost educat de mic in spirit ecologist, de asemenea am fost invatat de mic sa gandesc, gretarzii care o ard ecologist azi , o fac [majoritar] fara sa inteleaga nimic din chestia asta si asta in principal pentru ca nu sunt in stare sa gandeasca.

De final asa de la prietenii britiseni " Facts don't care about your feelings!" and tha's a fact.  Ahahahaahah

Acum 11 ore, hora09 a spus:

Din ce vad ai optat pe tru varianta cu intensitatea cea mai mare, unghiul cel mai generos si pe lungime zice producătorul ca bate 200m .

 

Curios sa vad live si pe întuneric ce face cu adevărat, darurile de la ktm, nu vorbesc de 1290, nu căile afară de performante 

 

Normal ca am luat varianta cu cea mai multa lumina, mai ales ca era si varianta cu cea mai mica greutate. Doube win.

BTW , tocmai am facut prima mie de KM, urmeaza sa ii pun toba Wings, fara silencer [sa moara gretarzii de nervi] si de asemenea rezervorul si noul filtru de aer .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, andrei111 a spus:

Man, important e ca ai o motocicleta frumoasa si ca ai rezolvat problema, desi cu ceva nervi. 

Acum, spor la kilometri sa ai! 

Mulțumesc 

Acum 4 ore, hora09 a spus:

care?

Păi, mi-am luat rezervorul făcut de Rade, care vine la pachet cu alt airbox, mult mai mic și evident cu alt filtru de aer. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...