Sari la conținut

E viitorul auto electric?


adidas

Postări Recomandate

Acum 16 ore, Lucian_M a spus:

Acum ceva ani motorina era la juma' de preț. Să aduc în discuție că uneori e mai scumpă ca benzina? La pariu că peste maxim 10 ani plinul de curent o să fie minim dublu ca preț?

 

Acum două săptămâni. 😂 Au fost ele mai lungi asa... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 ore, PzKpfW a spus:

Sunteți foarte egocentriști cu măsura prețurilor la energie. Trăiți pe un continent înghesuit și foarte urbanizat care consumă (mult) mai mult decât produce.

Asa e ,sa ne fie rusine.Ce pretentii avem.Auzi ,energie la un pret decent,suportabil si sustenabil.

Daca stia Ceausescu cum se face ,scumpea curentul de dadea dracii in noi si nu mai era nevoit sa-l opreasca cu orele.Faceam singuri economie.

Vreti energie verde,masini electrice,vreti sa nu mai depindeti de gazul rusesc si petrolul arabesc?

Atunci faceti economie si mergeti pe jos.Prea v-ati boierit pe continentul asta.Pulimea.Ca boierimea o sa o arda tot pe barosaneala.

Si la treaba cu aglomeratul ai mare dreptate,.Hai sa ne mutam in Africa,eventual sa-i trimitem pe negrii in locul nostru.Si asa vor ei sa ajunga pe aici.

Curent electric nu ai nevoie,caldura e gratis,spalat la rau cu crocodilii sau stat in ploaie ,doar sa ai sapun la tine.

Mancare din copaci.Cazare la coliba,cativa bambusi acoperiti cu frunze de banan si legati cu liane.

Cand se lasa noaptea o arzi romantic la un foculet(bun sa alunge tantarii si animalele) ,canti un cantecel ,intri la culcare si bucii,bucii pana te ia somnul.

 

Editat de adiy32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, SMF a spus:

Nu e problema că e diesel,ci că merge pe ulei in loc de motorină. 😛😛

bahahahaha 

 

sincer ar merge pe baza filmarii sa fie obligat sa faca RAR, sa pice si sa dispara o troaca de pe strazi.

in acelasi timp sunt multe persoane cu venituri mici care nu isi permit o masina care sa nu polueze la modul ala si poate fara masina nu s-ar descurca sau le-ar fi mult mai greu (gen ai copil mic si mai ajungi la un spital etc)

 

Acum 18 minute, ENEOS a spus:

De ăia care folosesc telefonul în timp ce conduc ce părere ai? 🧐

acolo era destul de safe treaba, coloana, viteza mica ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, ENEOS a spus:

De ăia care folosesc telefonul în timp ce conduc ce părere ai? 🧐

Hai nu fii că nu stau pe telefon când conduc. Acum a fost o excepție, am rămas 😱😱 de ce fain scotea ăla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, frigider said:

 

in acelasi timp sunt multe persoane cu venituri mici care nu isi permit o masina care sa nu polueze la modul ala si poate fara masina nu s-ar descurca sau le-ar fi mult mai greu (gen ai copil mic si mai ajungi la un spital etc

Asta e o abureală ieftina. Daca nu-ți permiți, nu-ți iei. Că e mai greu? Asta e viața,"la toți ni greu". Pt cazuri excepționale exista variante suficiente. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, SMF a spus:

Asta e o abureală ieftina. Daca nu-ți permiți, nu-ți iei. Că e mai greu? Asta e viața,"la toți ni greu". Pt cazuri excepționale exista variante suficiente. 

plm, am zis sa nu fiu la modul "pe mine nu ma afecteaza, nu-mi pasa"

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

 

image.thumb.png.77135932733fb382adbef560d1616706.png

omg merg pe jos decat sa cobor din asa ceva :) 

 

lasand gulma la o parte nu-mi vine sa cred ca nu am cautat cu mana mea daca s-a facut/gandit cineva la asta.

 

mi s-a parut atat de "idiotic" ca am zis ca sigur nu. dar nu se putea sa fiu original.

 

 

se pare ca o se si ajunga la asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Bulldog46 a spus:

 

Doar gandit, ca de facut nu s-a facut. A ramas la stadiu de hartie si bine au facut ca au lasat-o asa

 

Acum 39 minute, PzKpfW a spus:

Era epoca entuziasmului debordant în legătură cu puterea atomică (post WW2). Și-au dat însă seama că problemele legate de greutate, complexitate și siguranță erau prea mari.

Au trecut+100 de ani de atunci, trăim și vedem :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună analiză și la obiect. Dar cred că se cunoșteau aspectele astea, nu? În momentul de față, electrica este un compromis și este utilă doar la nivel urban sau inter-urban scurt. Între timp, un singur aspect a uitat să menționeze autorul: costul întreținerii, care la o electrică nouă este mai redus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...