Sari la conținut

Incepator A1


Cristi_set
 Share

Postări Recomandate

Salutare oameni faini.Numele meu este Cristi si in prezent fac scoala moto de A1 si vreau niste pareri de la niste oameni cu experienta in spate.

Eu sunt nehotarat la momentul actual cel mai mult ma gandeam la un cbr 125 deoarece am vazut ca este foarte recomandat dar dupa cum am spus vreau parerile unor persoane care deja au fost pe aici.

Am inaltimea undeva la 1.80-85.Mai jos o sa va enumar motocicletele pe care le am in vizor.

CBR125

YZF125

YS125 conduc la scoala si mi a placut

Imi place si Aprilia rs dar stim cu toti care e faza cu ele ;)

Nu vreau chopper.

Tin sa mentionez ca la scoala am mai condus SR125,YS125,CBF125.

O sa am undeva la 2000E ,nu ma grabesc mai am ceva pana termin scoala sunt undeva la a 8 a sedinta din 13. 
 

Intrebarile si recomandarile de orice fel sunt bine venite.

Editat de Cristi_set
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Orienteaza-te spre acele modele pe care ai mers deja si ai idee despre ergonomia lor, despre comportament,etc. Eventual, cat mai faci scoala, mergi cu fiecare dintre ele, pentru a-ti da seama care ti se potriveste mai bine. YS125 pare interesanta pe hartie, daca zici  ca iti si place cum se comporta si cum  stai pe ea, este o optiune. Si CB125F este o solutie. Cu Honda si Yamaha nu poti da gres. Alegerea intre ele este o chestiune de gust.

 

Dintre celelalte numite de tine, pe CBR125 ai o pozitie aplecata, dar acceptabila, in schimb pe  YZF 125 R pozitia este una mult mai sportiva, deci incomoda, pe termen lung. Daca vrei sa te ai pe circuit, YZF este in elementul ei, insa sa stai "in maini", in trafic, hmmm.. nush' ce sa zic... 

 

Mai vezi Yamaha XT125, Yamaha WR125, Suzuki DR 125, Suzuki Van Van 125, Yamaha TW125, Honda  CB125R, etc. Mai  au ceva oferte la clasa 125 SYM, Kymco, CFMoto si ti-as mai da eu niste branduri mai exotice, dar nu le gasesti in Romania. 

 

Aici un simulator care iti ofera o imagine aproximativa a pozitiei in sa, pe diferite modele: https://cycle-ergo.com/ 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...