Jump to content

Recommended Posts

Acum 6 ore, bursyllac a spus:

Nu ma intereseaza sa schimb 990-ul :D cel putin nu deocamdata. caut o varianta de hartanit prin oras si ceva cu racire pe apa si alura enduro / supermoto nu suna rau - intr-un buget corect.  stiu ca cel mai practic e scuterul, dar...

Pentru oras este ok.

Dpmdv XT660 este strict un commuter. 

Motorul cu treptele lui lungi este f ok în oraș și pe langa. 

M-am dat cu un X (modelul supermoto) dar nu mi-a plăcut - grea, înceata ca o handbalista retrasa din circuit + ca pica prea tare în curbe (poate o fi fost și din cauza gumelor).

Strict între astea 2, X și R, as lua R-ul

@ERUzicea ca pregătește de însuratoare Xcountry-ul lui. 

In oraș, cel mai bun vehicul este supermoto-ul. 

Scuterul este pentru.... 

Este ca și cum as zice ca e mai bun un MicroCar chinezesc adus din Austria decât un Clio RS. 

Un supermoto cu pedigree este insa fain și pe ace de par în w-e, dacă ai unde (vezi cazul colegului din BM cu 690 SMC). 

Motocicleta asta pare, din poze, sa fie f îngrijită și f puțin abuzata. 

Prețul însă rămâne la latitudinea părților. 

Tobele sport pe XT suna însă într-un mare fel. Ca pe orice monocilindru de fapt. 

Edited by _Raul_
  • 3 weeks later...

Cum spui ,scuterul e scuter si nasol -ai toate responsabilitatile ca la motor in schimb nu ai acelasi feeling - personal unlima data am vrut sa ma dau jos ... in mers .

Pe de alta parte am mers in urma unui XT660 cu tobe ranguite si seara aveam capul varza ; auzeam clar si tare tobele de la  50 m in urma lui la 80km/h . Apropo de tobe ,alea 'sport' chinezesti si ieftine sunt niste tuburi goale asa ca cel din spate incaseaza toate bubuiturile motorului .