Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

bre vulaconologilor lamuriti-ma si pe mine cu o chestie- ce grosime are ghidonul de vn 800 clasic, pe masurate-le cu sublerul-vreu sa pun pe sahdow de 600 care are 25,5

sa stiu sa nu dau comanda aiurea-hai puneti mana pe sublere :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e de 1"=25,4mm.

 

mersic Black-deci merge :bigstar: cine imi poate face rost? :bigstar: cu tot cu suporturile de prindere-banu jos okiu la usa :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

black, 150-ul ala din link e pe 80 cu 16 nu 90. chiar intra?

 

ozz,recomand Dunlop de 150,eu am avut pe VN si e perfect.

nu pune mai lat (ex 160 )pt ca ai putea avea probleme.

recomand D401 rear de la Dunlop,pare mai lat decat un 160 standard.

http://www.dunlopmotorcycle.com/tirecatalog_tire.asp?id=6

 

black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

black, 150-ul ala din link e pe 80 cu 16 nu 90. chiar intra?

 

 

why not?eu asa am pus la VN....am lasat telescopul central jos la minim,si am pus guma de 80....motorul s-a lasat cam 3-4cm mai jos.super.

am incercat guma de 160/70/16,dar era la limita si nu stateam bine pe drum...

 

 

Black.

 

ps: pnd,completeaza-ti profil-ul ca lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak ink nu te-ai hotarat, uite aici un Kawasaki EN 500 la un pretz negociabil !!!

 

Merge ceas, arata impecabil, plus multe accesorii care sunt incluse in pretz....!

 

Mai multe detalii in SEMNATURA!!!

post-22049-1201862748_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrau sa-mi iau Kawasaki VN, sa fie de 400 sau 800, adica scopul intrebarii mele e sa aflu daca se gasesc piese de vn 400 pe la noi. :bigstar:

 

 

Nici nu l-ai luat si deja te pregatesti sa dai cu el de asfalt, ca sa ai motiv sa cauti piese online?

 

Tu ai oarece incredere in aptitudinile tale de motorist?

 

PS: Eu cand mi=am luat Warrioru, (desi ma dadusem doar pe un moped Gilera de 125 inainte) nu mi-am pus intrebari dastea. . . moralu' conteaza 99% in sportu asta. Daca incepi cu angoase, inainte de a te da vreodata, mai bine reconsidera optiunea de a deveni motorist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

800, clar. Din mai multe considerente, cum ar fi chiar si cel financiar: te vei plictisi repede de cel de 400, ca nu are puterea celui de 800. Am un prieten care a avut versiunea de 400 si care a vrut sa-l faca de 800 (doar motorul e diferit. Ca si marime si greutate e la fel cu cel de 800, din cate tin minte.) dar a realizat ca nu e rentabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Scuze daca intervin ca musca in .......

Astept in urmatoarea perioada sa imi vina din Belgia un Kawa VN 750 din 1993, 25000Km intretinuta bine. Probabil atat merit eu.

As fi recunoscator posesorilor acestui model daca (desi sunt un optimist convins) mi-ar preciza care sunt problemele cu care se confrunta in intretinerea motorului. Ce hibe are. Daca intretinerea este costisitoare.

Va multumesc anticipat pentru raspunsurile pe care le astept cu nerabdare.

Cu bine si asfalt fara zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uuuuuuuuu,ieri am montat tobele ...fac scandal nu gluma.m-am dat pana seara tarziu cand eram deja inghetat si tot nu m-am saturat.inca nu m-a oprit politia,sper sa nu am probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uuuuuuuuu,ieri am montat tobele ...fac scandal nu gluma.m-am dat pana seara tarziu cand eram deja inghetat si tot nu m-am saturat.inca nu m-a oprit politia,sper sa nu am probleme

 

salut. nu cred sa ai probleme cu militia. eu am trecut de f multe ori pe langa ei. in cel mai rau caz se uitau lung dupa mine. oricum, urc-o si tu o treapta de viteza mai sus si mergi fara sa-i dai gaz in preajma lor. sau tine-o din ambreiaj daca esti intr-a cincea. sa nu te bazezi 100% pe ele ca iti vor face simtita prezenta in toate situatiile din trafic. mai sunt unii cu maneaua la maxim in cutiuta, chiori, surzi, ori ametiti si sa nu ai surprize. sa mergi la fel ca atunci cand aveai tobe silentioase.

 

deci ti plac tobele. good!

 

altceva? ce mai spui de ele? ti se pare ca e prea lenesa, sau iti place oricum? ziceai ceva de un filmulet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat sa te sun ieri exact dupa ce le-am montat sa vezi cum suna dar era inchis.o sa fac un filmare cand fac rost de ceva aparat mai ok ,cu telefonul suna prea rau si nu merita :kiss:

 

uite ce oglinzi am gasit sa se asorteze : 10028713 cod pe louis

ciuda imi e ca nu gasesc un dragbar sa imi placa ,gasesc peste tot doar 2-3 modele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu dragbar, drag pipes si oglinzile alea...va fi vulcanul iadului. :D :kiss:

 

oglinzile nu cred ca sunt f practice, dar cu siguranta sunt bestiale. daca schimbi si mansoanele, da bine sa schimbi si vasul cu lichidul de frana si manetele. chrome rules. daca mergi calare unde ai zis tu ca trebuie sa mergi, o sa lasi dara de murmur in urma ta. sper sa-l vad si eu la intrunirea de la cluj daca ajung pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor, sunt nou venit si pe forum si in randul posesorilor de vulcan.Ani de zile m-am amagit cu o nepra veche care acum se uita cu invidie la fratele ei samurai.

Dar mai bine va las sa va dati cu parerea.Pozele sunt facute de cel de la care am luat-o.

post-28523-1202337418_thumb.jpg

post-28523-1202337457_thumb.jpg

post-28523-1202337513_thumb.jpg

post-28523-1202337538_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor, sunt nou venit si pe forum si in randul posesorilor de vulcan.Ani de zile m-am amagit cu o nepra veche care acum se uita cu invidie la fratele ei samurai.

Dar mai bine va las sa va dati cu parerea.Pozele sunt facute de cel de la care am luat-o.

Nu te supara dar toba aia de yamaha warrior strica tot!Numa bine! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara dar toba aia de yamaha warrior strica tot!Numa bine! :D

 

eu as zice ca e un supertrapp, n-are legatura cu toba de Yamaha warrior, caci despre ea cred ca vorbeai

 

Motocicleta e foarte misto, s-o stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor, sunt nou venit si pe forum si in randul posesorilor de vulcan.Ani de zile m-am amagit cu o nepra veche care acum se uita cu invidie la fratele ei samurai.

Dar mai bine va las sa va dati cu parerea.Pozele sunt facute de cel de la care am luat-o.

 

S-o stapanesti sanatos! Multe mii de km calare!

 

Imi place mult vopseaua dupa motor - negru mat - super, dar Âşaua si toba sunt din alt film. Evident dupa gustul meu.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...