Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ale mele au peste 23 000 de km... nu le-am desfacut, dar maneta de frana a inceput sa functioneze in trepte si "parca nu mai franeaza ca inainte". :disappointed: plus inca altele mai marunte. le schimb imediat, evident. eram curios cat ar trebui sa tina in medie. poate stiti si vreun producator bun, daca este relevant, sa stiu ce sa cumpar mai bine.

 

franez mai mult cu fata, merg f mult in oras, dar intotdeauna in alternanta spate-fata.

 

multumesc pt raspunsuri.

 

tot ferodo recomand. acum 3 zile mi-am luat si eu 2 seturi (pentru 2 discuri) si le-am schimbat. am gasit pe stoc la promotor international (langa ursu). daca am gasit pentru 750 precis are si pentru 900. ale mele au costat 83 lei pe set.

 

pana acum as zice ca "tin mai bine ca cele pe care le aveam inainte" desi nu stiu daca nu e doar autosugestia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maneta de frana a inceput sa functioneze in trepte

Asta nu-i de la placute, e mizeria intrata la axul manetei. Trebuie desfacuta maneta, apoi curatata zona in care se imbina cu nuca si uns putin boltul in jurul caruia pivoteaza. Daca boltul are manson de bronz, nu mai e nevoie sa-l ungi, ca bronzul e lunecos de la mama lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu le-am schimbat acum o saptamana si imi cam scartie...am vazut ca au in compozitie niste particule metalice, cica sunt ecologice...cred ca m-am cam pacalit cu ele, as lua altele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AWD de ce asa de repde? eu am 18.000km+ cu ele si sunt de-abia la jumatate, sa inteleg ca tu franezi doar cu fata? sau franezi si cand nu trebe :( ?

 

O sa-ti franez tie una in dinti cand ne intalnim. :disappointed:

Placutele originale m-au tinut pana pe la 18.000 de km, al doilea set pana la 33.000, iar asta ultimul am 7000 cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahahahahaha!!!!

 

ea!

de-abia astept!

sa te vaz!

 

cand mai vii prin bucuresti?

 

pai eu zic ca te-au tinut bine, nu crezi? approx 18.000km pentru un set nu e rau, nu crezi? ce marca ai folosit in locul celor originale?

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ferodo recomand. acum 3 zile mi-am luat si eu 2 seturi (pentru 2 discuri) si le-am schimbat. am gasit pe stoc la promotor international (langa ursu). daca am gasit pentru 750 precis are si pentru 900. ale mele au costat 83 lei pe set.

 

pana acum as zice ca "tin mai bine ca cele pe care le aveam inainte" desi nu stiu daca nu e doar autosugestia.

 

Thx for info. Am sunat si eu sa imi comand ptr VN-ul meu, ca a inceput sa faca urat frana fata. Nu aveau pe stoc, dar faza misto e ca le aduc in o ora juma. Ptr VN800 tot 83 ron costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thx for info. Am sunat si eu sa imi comand ptr VN-ul meu, ca a inceput sa faca urat frana fata. Nu aveau pe stoc, dar faza misto e ca le aduc in o ora juma. Ptr VN800 tot 83 ron costa.

 

hehe you welcome! aia inseamna ca le au pe stoc... in depozit, ca doar nu tin toate prostiile intr-un magazin mic :( d-aia mai bine suni inainte ca sa aibe timp sa ti le aduca.

 

As dori si eu un nr de contact dc se poate, adresa, pers de contact...ceva care sa ma ajute pt o comanda, merci anticipat

ASFALT USCAT :disappointed: slaver -- gabi free rider Constanta

 

 

Str. Agricultori nr. 52, sector 2 , Tel. 021.252.60.05; 021.252.76.88; Fax 021.252.76.88

harta

Aleea ĂibleÂş nr. 16, sector 6 , Tel. 021.637.30.41; Tel/Fax 021.637.30.61

 

ar trebui sa ma plateasca ca le fac reclama :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahahahahaha!!!!

 

ea!

de-abia astept!

sa te vaz!

 

cand mai vii prin bucuresti?

 

pai eu zic ca te-au tinut bine, nu crezi? approx 18.000km pentru un set nu e rau, nu crezi? ce marca ai folosit in locul celor originale?

 

Ferodo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe you welcome! aia inseamna ca le au pe stoc... in depozit, ca doar nu tin toate prostiile intr-un magazin mic :) d-aia mai bine suni inainte ca sa aibe timp sa ti le aduca.

 

 

 

 

Str. Agricultori nr. 52, sector 2 , Tel. 021.252.60.05; 021.252.76.88; Fax 021.252.76.88

harta

Aleea ĂibleÂş nr. 16, sector 6 , Tel. 021.637.30.41; Tel/Fax 021.637.30.61

 

ar trebui sa ma plateasca ca le fac reclama :)

 

 

mda, din pacate se pare ca la mine nu s-a potrivit codul din catalog cu realitatea... Tre sa ma duc cu ele inapoi. Dar data viitoare imi iau tubulara dupa mine si le schimb in fata magazinului, sa ma asigur ca sunt ceea ce trebuie :) .

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, din pacate se pare ca la mine nu s-a potrivit codul din catalog cu realitatea... Tre sa ma duc cu ele inapoi. Dar data viitoare imi iau tubulara dupa mine si le schimb in fata magazinului, sa ma asigur ca sunt ceea ce trebuie :) .

 

damn it. pai sa zici aici daca au facut figuri cand le duci back...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu ei la tel si mi-au zis ca le schimba, dar tre sa demontez iar etrierul sa le dau pe o foaie de hartie conturul placutelor mele... Oricum, m-am mai linistit un pic, ca mai am niscaiva "carne" pe placutele actuale, nu sunt pe metal cum suspectam eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, din pacate se pare ca la mine nu s-a potrivit codul din catalog cu realitatea... Tre sa ma duc cu ele inapoi. Dar data viitoare imi iau tubulara dupa mine si le schimb in fata magazinului, sa ma asigur ca sunt ceea ce trebuie :) .

Aceeasi nepotrivire catalog/realitate am patit-o tot acolo cu filtrul de ulei la Vulcan (din 2003). Filtrul MAN MW64 nu se potrivea, trebuia MW810. Curios ca si precedentul filtru (MW810) tot de acolo il luasem. Or avea 2 cataloage, nu stiu, nu am gasit explicatia. Nepotrivirea consta in faptul ca MW64 are filetul mai ingropat si surubul din motor nu apuca sa "muste" din filet.

 

Mai nasol a fost la bujiile de pe VTX, ca le-am spus de care am nevoie, am asteptat 2 ore sa le aduca, moment in care ma informeaza ca au doar 3 bucati, una trebuia comandata a doua zi la Constanta. Am zis ca le iau pe astea 3 acum, dar cum erau inca la depozit, a trebuit sa mai astept alte 2 ore si cand m-am dus la magazin nu erau bujiile care-mi trebuiau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am schimbat uleiul la Gim - supermeserie -,am cerut din Germania ulei si filtru - ca tot sunt gratis :rusinica: .Sunt in atasament.Oare e bun filtrul? :D Mi-am mai luat si un redresor pt. iarna.

post-30013-1224825186_thumb.jpg

post-30013-1224825199_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect domnilor!Sper sa imi acordati si mie privilegiul de a ma alatura domniilior voastre in clubul celor mai adevarate choppere japoneze din lume,Kawasaki Vulcan,binenteles!!! :blbl: Iata si cateva poze cu "bestia" mea,cu care sper sa nu va dezamagesc... ;)

post-15233-1225055199_thumb.jpg

post-15233-1225055513_thumb.jpg

post-15233-1225055676_thumb.jpg

post-15233-1225055735_thumb.jpg

post-15233-1225055801_thumb.jpg

post-15233-1225055881_thumb.jpg

post-15233-1225055935_thumb.jpg

post-15233-1225055987_thumb.jpg

post-15233-1225056029_thumb.jpg

post-15233-1225056086_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect domnilor!Sper sa imi acordati si mie privilegiul de a ma alatura domniilior voastre in clubul celor mai adevarate choppere japoneze din lume,Kawasaki Vulcan,binenteles!!! :blbl: Iata si cateva poze cu "bestia" mea,cu care sper sa nu va dezamagesc... ;)

Frumoasa foc!Sa fiti sanatosi impreuna!

Imi place ca are multe accesorii pe ea si ceva elemente custom!

Dar cireasa de pe tort e cobrele alea gemene de pe coarne! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni are cineva idee unde pot sa gasesc un cablu de ambreiaj nou pentru un vn de 400 sau de orice altceva care se potriveste?

merci

 

La louis are chit de cablu de ambreaj! Costa in jur de 25 de ron. Merge la orice motor, cablul este mai lung si se taie atat cat ai nevoie, si are in set cateva tipuri de capete demontabile cu surub care se prind in capatul cablului! Eu sunt multumit de el...

 

Va salut cu respect domnilor!Sper sa imi acordati si mie privilegiul de a ma alatura domniilior voastre in clubul celor mai adevarate choppere japoneze din lume,Kawasaki Vulcan,binenteles!!! :blbl: Iata si cateva poze cu "bestia" mea,cu care sper sa nu va dezamagesc... ;)

 

 

Foarte frumoasa...are niste accesorii foarte interesante pe ea ;) . S-o stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La louis are chit de cablu de ambreaj! Costa in jur de 25 de ron. Merge la orice motor, cablul este mai lung si se taie atat cat ai nevoie, si are in set cateva tipuri de capete demontabile cu surub care se prind in capatul cablului! Eu sunt multumit de el...

asta am facut prima data nu a tinut decat vreo 2 saptamani , daca il mai carpesc inca o data cine stie cat mai tine, un cabul original e mult mai bun

merci ptr sfat

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il am pus de un an...si nu am avut nici o problema cu el...trebuie strans un pic mai tare surubelul care prinde cablul. Eventual , poti sa-l cositoresti la sfarsit ca sa tina si mai bine!

 

 

Tot original am vrut si eu sa-mi iau cand mi s-a rupt...am fost la louis in vitan si aveau cablu original doar pe comanda ( dura 2 saptamani) . Daca nu gasesti in alta parte unde sa-l aiba in stoc , poti incerca la ei..

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa...are niste accesorii foarte interesante pe ea :blbl: . S-o stapanesti sanatos!

 

mda. foarte frumoasa! de accesorii nu comentez pentru ca imi e ca se supara omu`... vorbeai de prietena/sotzia... nu? ;) ;)

 

 

@Bart Bz: sa-ti traiasca am2 sa te bucuri de ele!

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...