Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vand un set placute frana TRW / Lucas NOI SIGILATE cumparate din Germania (dar nu se potrivesc la Vn800 din '96).

Pret 100 Ron

http://olx.ro/oferta...ki-ID6w84E.html

 

Nu reusesc sa atasez poze acesta fiind motivul pentru care am pus link.

 

Kawasaki VN 1500 98-

Kawasaki VN 800 99-01

Kawasaki VN 1500 99-

 

Tel 0722.759.774

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, caut tobe aftermarket pentru VN 1500 D classic 1998, dau la schimb setul de tobe stock daca doreste vanzatorul.

Daca stiti pe undeva un set de vanzare va rog sa lasati un mesaj. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare 2 gume Pirelli MT66 140/90-16 NOI ,dot 2013 ,pret 350 lei . Pretul pietei la acest model de anvelopa este in jur de 700 lei .


» Post actualizat in 13 Jul 2016 06:31

Schimb de tobe cineva ?

 

/index.php?/topic/739741-schimb-tobe-custom-vn800-extra-galagioase-cu-tobe-aftermarket-cu-silencer/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

O intrebare pentru cei care au footboards pe motocicleta, sunt confortabile sau sunt doar de efect?

Ma bate gandul sa-mi pun si eu, dar vreau sa stiu daca ofera un confort mai bun fata de footrest-ul clasic.

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Azi am desfacut ambreiajul la Vulcanul de 800 sa vad de ce schimba vitezele greu la rece si am descoperit 2 placi metalice albastrite si putin strambe. Am vrut sa le comand dar nu sunt in stoc in Romania si nu as vrea sa astept o saptamana (cel putin). Daca este cineva care a schimbat placile metalice si mai are 2-3 bucati care sa mai poata fi folosite, il rog sa posteze aici. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Azi am desfacut ambreiajul la Vulcanul de 800 sa vad de ce schimba vitezele greu la rece si am descoperit 2 placi metalice albastrite si putin strambe. Am vrut sa le comand dar nu sunt in stoc in Romania si nu as vrea sa astept o saptamana (cel putin). Daca este cineva care a schimbat placile metalice si mai are 2-3 bucati care sa mai poata fi folosite, il rog sa posteze aici. Multumesc

am eu tot setul de ambreaj second.stare f buna.eu le-am schimbat pt,ca am fost cumparate un kit nou,inainte sa desfac.si la mine era aceas simptom.adica pana nu se incalzea motorul,schimbam greu.dar cand am desfacut tot,am observat ca piulita aia mare,care tine tot ambreajul nu era strans pana in capat.a mai fost schimbat de primul proprietar si nu au facut treaba buna,asa ca , dupa ce am strans piulita ( cu pistol pneumatic , si loctite ) am montat kitul ambreaj nou,daca tot l-am cumparat.asa ca verifica piulita inainte sa schimbi una alta.vezi daca are joc longitudinal oala aia din aluminiu pe ax.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu tot setul de ambreaj second.stare f buna.eu le-am schimbat pt,ca am fost cumparate un kit nou,inainte sa desfac.si la mine era aceas simptom.adica pana nu se incalzea motorul,schimbam greu.dar cand am desfacut tot,am observat ca piulita aia mare,care tine tot ambreajul nu era strans pana in capat.a mai fost schimbat de primul proprietar si nu au facut treaba buna,asa ca , dupa ce am strans piulita ( cu pistol pneumatic , si loctite ) am montat kitul ambreaj nou,daca tot l-am cumparat.asa ca verifica piulita inainte sa schimbi una alta.vezi daca are joc longitudinal oala aia din aluminiu pe ax.

Am verificat oala si este stransa, fara joc. Placile metalice l-am comandat de la Lucas-TRW. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Free call o simple verificare a arcurilor era mail mult decay sufficient. Nu stiu cum e la masini dar la motoarele de motocicleta nu exists surub say piulita care sa fie necesar sa-l strangi LA pistol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

A mai avut cineva vreo problema cu mirosul de benzina care emana un Vulcan 800 Classic (din 2001)? Nu are semne ca ar scapa benzina pe undeva, nu scoate fum alb in schimb toate hainele mele sunt impregnate cu mirosul respectiv de prima data cand ma urc pe el. Nu am idee de la ce ar fi, am intrebat si un tip la un service si a zis ca nu ar fi ceva evident. El banuia ca ar fi tobele dar sunt stock. Am schimbat si filtrul de aer la inceputul sezonului. Avea un K&N, i-am pus stock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai avut cineva vreo problema cu mirosul de benzina care emana un Vulcan 800 Classic (din 2001)? Nu are semne ca ar scapa benzina pe undeva, nu scoate fum alb in schimb toate hainele mele sunt impregnate cu mirosul respectiv de prima data cand ma urc pe el. Nu am idee de la ce ar fi, am intrebat si un tip la un service si a zis ca nu ar fi ceva evident. El banuia ca ar fi tobele dar sunt stock. Am schimbat si filtrul de aer la inceputul sezonului. Avea un K&N, i-am pus stock.

Salut. Mai ai filtrul K&N?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai ai filtrul K&N?

S-ar putea. Ma uit cand ajung acasa. Era tare ca piatra si mirosea a benzina. Nu stiu daca asa ar trebui sa fie sau nu. In orice caz, daca-l mai am si il vrei ti-l dau dar foarte posibil sa-l fi aruncat la o curatenie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te la finalele tobelor. Daca sunt negre, înseamnă că îți arunca benzina nearsa, si de-aici mirosul. Ca să fii sigur, șterge-le bine înainte, iar dacă se înnegresc înapoi f repede, aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salut , as vrea niste pareri legate de ulei .

Pina acum am folosit numai Motul 7100 10W40 si pot sa zic ca am fost multumit , dar ma gandesc ca in primavara sa schimb cu altceva . Stiu ca discutiile despre ce tip/marca de ulei sant contradictorii dar ma intereseaza ce folositi voi/pareri dupa utilizare . Vrea sa ramin pe 10w40 dar ma gandesc sa schimb pe Castrol Power 1 sau Liqui Moly.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la VN800 am folosit Repsol Rider 10W40 sintetic, iar la VN1500 folosesc tot Repsol dar 15W50 (cu 10W40 se cam auzeau tachetii).
Mi s-a parut raportul calitate-pret cel mai echilibrat fata de alti producatori. Il schimb la sezon sau 9000-10.000 km. Am prieteni care au incercat pe mobrele lor toate neamurile de ulei (ca marci ma refer) si nu au simtit nici o diferenta, atata timp cat a respectat vascozitatea data in graficul din manual. Nu a contat ca e Liqui Moly de 60 de lei litru sau Valvoline de 25.
Dpmdv, diferentele astea de marci de ulei pentru motoare normale, de strada, nu o sa fie simtit niciodata de utilizator, atata timp cat e respectata vascozitatea si intervalul de schimb. Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...