Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

ma eu am mers si 500 km si nu m-o durut poponetzu'. mie chiar mi s-a parut sheaua super buna. cat despre siptomele de raceala manifestate, papuci, lasati-o si voi sa se incalzeasca mai mult dimineatza cu shocul tras. eu asha faceam, spre furia vecinilor, dar nu mai aveam nici o problema dupe.

 

 

Pai 300km e absolut rezonabil. Mai mult e cam nasol. Din cate am inteles saua stock de vn800 e una dintre cele mai reusite pentru drum lung.

 

A mea tuseste dupa chef, uneori de-i vine acru, alteori nu comenteaza nimica. Am renuntat sa ma mai stresez de ce face asa. E meteahna ei. Vreau sa-i schimb bujiile acu la revizie si sa o mai reglez nitel sa vad cum se comporta. Din cate stiu in general motoarele pe carburatie pana se incalzesc toate fac asa, nu conteaza ca e de masina sau de motocicleta.

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fără să încerc să dau țeapă voit, mâine vă invit în jurul orei 19.00, 19 Âşi ceva trecute fix pe la Arc să vă beliți ochii (băă, să nu vă prind că beliți altceva că vă sancționează organul organu') la minunăție de haipărciargiăr Âşi la tobele Vance. Hai, Âşi Hines.

Dacă nu apar, înseamnă că m-au răpit extratereÂştrii, am fost numit în locul lui Fătuloiu Âşi mecanicosul nu Âşi-a făcut treaba. Toate trei deodată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fără să încerc să dau țeapă voit, mâine vă invit în jurul orei 19.00, 19 Âşi ceva trecute fix pe la Arc să vă beliți ochii (băă, să nu vă prind că beliți altceva că vă sancționează organul organu') la minunăție de haipărciargiăr Âşi la tobele Vance. Hai, Âşi Hines.

 

Bre ce mi-e ciuda ca nu pot vedea live, sa pui niste poze/filme ca asta o sa fie si la mine etapa ce va urma schimbarii de sea (in maxim 2 sapatamani imi comand Mustang ca nu mai rezist cu asta stock)

 

 

--- Mesaj completat în 15 Aug 2007 16:37 -------------

un filmulet cu zgomotul scos de tobe

si cateva poze rezolutie mai sanatoasa

 

arata si suna bestial! am luat teapa la film ca tot asteptam sa apari de dupa autobuz la urma :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fără să încerc să dau țeapă voit, mâine vă invit în jurul orei 19.00, 19 Âşi ceva trecute fix pe la Arc să vă beliți ochii (băă, să nu vă prind că beliți altceva că vă sancționează organul organu') la minunăție de haipărciargiăr Âşi la tobele Vance. Hai, Âşi Hines.

Dacă nu apar, înseamnă că m-au răpit extratereÂştrii, am fost numit în locul lui Fătuloiu Âşi mecanicosul nu Âşi-a făcut treaba. Toate trei deodată.

 

Iote ca ma rapira extraterestrii, asa ca de abia maine dupa amiaza e gata motoparta. E bine, care vrei si poti o vezi la intrunire la Pitesti. Sa traiesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote ca ma rapira extraterestrii, asa ca de abia maine dupa amiaza e gata motoparta. E bine, care vrei si poti o vezi la intrunire la Pitesti. Sa traiesti!

Sa intelegem ca, de vreme ce n-ai venit, a fost indeplinita si a treia conditie (Fatuloiu), caz in care ar trebui sa te felicitam pentru avansare? La mai mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma bata mama, ce cifre de kilometri arunca baietii astia mai sus. Daca mergi pe Autobahn poate nu-s multi 300 km, dar prin Romania e.

eu am facut intr-o zi cu vulcanu cam 500 km, si sincer va zic ca nu am avut probleme cu oboseala sau cu poponeata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo, noi nu am făcut vreo 700 de km într-o zi? Sau au fost mai puțini?

N-au fost mai putini. Au fost exact 700. 350 unul, 350 celalalt.

 

Apropo, astia de la Kurdefer (Iron Butt) de ce fel dovezi au nevoie ca sa-ti dea diploma aia? Ca n-am mai luat de mult o diploma si mi s-a facut dor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-au fost mai putini. Au fost exact 700. 350 unul, 350 celalalt.

 

Apropo, astia de la Kurdefer (Iron Butt) de ce fel dovezi au nevoie ca sa-ti dea diploma aia? Ca n-am mai luat de mult o diploma si mi s-a facut dor.

 

* Din cate am auzit, iti trebuie o masina care sa mearga dupa tine, dar nu sunt sigura. Oricum, ai nevoie de un back-up, drumul e lung :)

Daca te bagi la chestia asta, vin si eu. La anu', ca trebuie sa ma antrenez :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-au fost mai putini. Au fost exact 700. 350 unul, 350 celalalt.

 

Apropo, astia de la Kurdefer (Iron Butt) de ce fel dovezi au nevoie ca sa-ti dea diploma aia? Ca n-am mai luat de mult o diploma si mi s-a facut dor.

 

Esti un trisor. N-ai voie sa iei diplome cu fotoliul ala de imperialist! Din cate am inteles, i-ai dat lui Darian sa mai bage niste burete in el, deci te descalific. Huo! Lasa-l pe Darian sa se concentreze la cautare de croame si crashbar pentru EN. S-ar putea sa iti vizitez maine Kurudefer cat sa iti masor crashbarul sa vad de se potriveste la minunatie de EN. Dupa aia te jefuiesc de idei si iti umplu capul de prostii ca aia cu geaca :lol: si apoi vineri bem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te bagi la chestia asta, vin si eu. La anu', ca trebuie sa ma antrenez :lol:

Am vazut si in seara asta ca te antrenezi. Erati ca niste albinute cand ati plecat de la Arc, toate zumzaiati din motorase pe langa trantorul Circel, calare pe vaca.

 

@ sukhoi: n-ai ce masura, ca daca nu vii cu EN-ul e inutil, ca e neshte chestii in spatiu (3D, ca sa zic pre limba jobului tau), si risti masori gresit. Lasa deocamdata teama de cazut cu motorul, concentreaza-te pe teama de cazut la examen. Bafte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ sukhoi: n-ai ce masura, ca daca nu vii cu EN-ul e inutil, ca e neshte chestii in spatiu (3D, ca sa zic pre limba jobului tau), si risti masori gresit. Lasa deocamdata teama de cazut cu motorul, concentreaza-te pe teama de cazut la examen. Bafte!

 

In 3D masuram. Aveam vertecsii la mine da' acuma daca matale te oferi sa faci teste live pe BR RC (unde R este originea :lol: ) in garajul lui circel nu ma pot impotrivi. Ai ocazia sa te lamuresti ca EN-ul nu e pe curea si ca ai ratat o mobra pe cinste exact cum am ratat eu fatal acum 13 zile cu 21 de puncte. Sa fie bafte ca sunt prea prost pentru examenul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si in seara asta ca te antrenezi. Erati ca niste albinute cand ati plecat de la Arc, toate zumzaiati din motorase pe langa trantorul Circel, calare pe vaca.

 

* Ai vazut tu ceva, dar nu chiar tot :lol:

Pe langa Vaka mai era si o Busa, care merge destul de pasnic si nu sta in centru ca stim-noi-cine :)

Iar de stat pe kur la Arc ma cam satur repede, mie imi trebuie miscare, bre, ca destul stau 9 ore intr-un loc fix care-i si la mama naibi de casa si de tot ce-i placut si frumos pe lumea asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers cel mai mult 140km fara pauza sau descalecat, si cand m-am oprit ... Eram Clint Eastwood cand intra intrun saloon.

 

* inseamna ca toate fetele din saloon au scapat cate un oftat discret si si-au infoiat evantaiele sa nu li se vada stralucirea din priviri ...cand ai descalecat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia sunt mai solitari de felul lor, iar eu o sa joc solitaire la propriu vreo doua luni :lol:

 

fratilor, da' grupul posesorilor de vulcan din buc nu organizeaza vreo plimbare "specifica", ceva?

ca am vazut ca sunt tot felul de grupuri si grupulete care ies la plimbare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si a doua zi cat ai mers?

 

 

 

Inca 300 .

Cand am fost la intrunirea de la cluj din primavara asta am facut cluj -bucuresti pe valea oltului si adoua zi am pelcat spre casa la bacau.

Oricum eu am Windshildul care ajuta enorm la drumuri lungi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, da' grupul posesorilor de vulcan din buc nu organizeaza vreo plimbare "specifica", ceva?

ca am vazut ca sunt tot felul de grupuri si grupulete care ies la plimbare....

 

 

Nu.

 

 

cam obositi..... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super mulțumit de tobe Âşi haipăr. Diferență la plecarea de pe loc Âşi în turare. Încă mai experimentez, că nu am mulți km cu ea.

În altă ordine de idei, fimulețul postat pe youtube e făcut la repezeală, aÂşa că după ce mă întorc din concediu o să fac altul cât de cât profi să vă încânte urechile muzichia tobelor, vorba lu Conu Iancu.

post-263-1187326677_thumb.jpg

post-263-1187326696_thumb.jpg

post-263-1187326713_thumb.jpg

post-263-1187327218_thumb.jpg

post-263-1187327231_thumb.jpg

post-263-1187327283_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...