Sari la conținut

1-2. Barwa Grand Prix of Qatar, TISSOT Grand Prix of Doha


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 36 minute, 3dfx a spus:

si.a fortat norocu pe circuit cat 50 vieti de pisica , a platit scump . ideea e ca astia ce deja s.au infiripat pe aici n.or sa mai cedeze usor in fata lui . ma intreb cat isi va permite sa riste , caci stilul lui de pilotaj doar asa e , totul sau nimic . pe moderat n.o sa faca nici o branza .

totul depinde de cum se va recupera....daca va fi cu sensibiliate atunci...va cadea prin pluton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 307
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, 3dfx said:

bosorogu pe 4 >DDD si ziceau unii ca e gata >DD e cam gata dar inca nu de tot .....

 

Nu vreau să fiu d-ăla, dar a 3-a Yamaha din 4 (ultima fiind model mai vechi) nu e chiar mândrie de pus la CV.

 

image.thumb.png.a2ef98ad2e352c82cbb2f2c3c19589d2.png

 

It seems that should Jerez go well, Dovizioso is ready to join race riders Aleix Espargaro and Lorenzo Savadori for two more days on the RS-GP. And it might not take until 2022 for Dovizioso to find a way back onto the MotoGP grid, as Aprilia reportedly begins to find a way to switch the 35-year-old onto Savadori’s race machine and once again demote Savadori to test rider status.

 

Sursă.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, 3dfx a spus:

bosorogu pe 4 >DDD si ziceau unii ca e gata >DD e cam gata dar inca nu de tot .....

Man.. A mers in spatele lui peco, care a luat pole pana la urma(?).

Nu-ti da putin de gandit?

Asta se int des in calificari, prinzi unu de merge tare si ajungi si tu sus.

 

O sa fie pe 6-7-8 in cursa.

Anu trecut la factory yama..slab rau sezon, anu asta ech petronas(peste factory a fost anu trecut dp meu dv)..nu cred ca se sch ceva.

 

Astia tineri risca mai mult, atata tot.

El are f multa exp etc dar nu mai poti risca cum o faceai, cred eu. Sa vedem.

Acum 21 minute, PzKpfW a spus:

 

Nu vreau să fiu d-ăla, dar a 3-a Yamaha din 4 (ultima fiind model mai vechi) nu e chiar mândrie de pus la CV

Nu e vb de a cata yama din cate sunt, e vb de cum a scos timpul.

Poate stia peco ca il are in spate, poate nu, poate l-a ajutat ca stia ca e mai rapid oricum, nu conteaza.

 

Acum 22 minute, PzKpfW a spus:

Aprilia reportedly begins to find a way to switch the 35-year-old onto Savadori’s race machine

 

Cum adica sa-l bage de la mij sezonului, de ce nu de la inceput? 

Nu s-a putut? Dar o sa se poata de la mijloc? OMG.

 

**uneori e ok daca stii ca esti rapid sa tragi dupa tine unu mai putin rapid, in ideea de a-ti distanta adversarii directi pe grila.

 

Se bucura si ala de "tractare" , se bucura si ala rapidu ca isi duce mai in spate adversarii. In loc sa fie in fata cu 1 loc o sa fie cu 2. Afacere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 minutes ago, frigider said:

Cum adica sa-l bage de la mij sezonului, de ce nu de la inceput? 

Nu s-a putut? Dar o sa se poata de la mijloc? OMG.

 

Pentru că nu știe Dovizioso încă dacă vrea. Iar Aprilia nu știe dacă are bani de el. Au negociat anul trecut, nu s-au înțeles. Acum s-a mai schimbat situația după primele impresii pozitive ale RS-GP-ului 2021.

 

16 minutes ago, frigider said:

**uneori e ok daca stii ca esti rapid sa tragi dupa tine unu mai putin rapid, in ideea de a-ti distanta adversarii directi pe grila.

 

Teoretic da. Practic nu-l văd pe Bagnaia atât de vulpoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

 

Nu s-a putut? Dar o sa se poata de la mijloc? OMG.

 

Nu stiu daca regulamentul permite... doar eventual sa il dea pe Savadori accidentat si apoi cu ceva derogari sa il aduca pentru cateva curse. Altfel nu vad. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, john17 a spus:

 

Păi să-i luăm niște undițe zic, poate o pricepe care îi sunt opțiunile! 

e batranel dovi, nu e drama daca ia undita. la modul ca nu e mare pierdere cu astia tineri de au venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am fost atent la quali dar am vazut ca aprilia e extrem de rapida pe primele 3 sectoare (il auzeam pe comentator balbaind ca are 0.9s avans??)...ca apoi sa piarda tot avantajul pe ultimul sector de putere?Daca e asa e fantastic de bine - tot ce trebuie sa faca e sa upgradeze motorul.Ok,treaba grea dar nu imposibila.

Nush,mi se pare enorm sa castigi 1s pe 3 sectoare.Repet,nu ma uitam doar ascultam comentariul,poate iar baiguia ala verzi si uscate.

Hai Dovi sa ne arati.

 

Interesante quali - Bagnaia il batu pe Miller,cu trenuletul organizat de papa Rossi.Miller insa il vad prim candidat la victorie daca nu face vreo prostie.

Yamaha rapide pe un tur (la temp joase - 30 grade la nivelul pistei parca au zis? in cursa nu cred sa mai fie).

Suzuki slabut dar era previzibil.Mir a trebuit sa vina din Q1,slabut.

 

Honda....anonimi.Pai nu zicea dl.Pol ca Honda nu e greu de pilotat si ca el rupe norii si e super motoreta?Pai ce facusi bre?Eh,sa speram ca se razbuna in cursa.

AM cum e cu piciorul?e rupt sau nu ?

Jorge Martin e iarasi de urmarit.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Method a spus:

comentator balbaind

Păi ăia în fp3 o ardeau cu prezervorul, ba aveau 21l de benzină, ba erau tot 21 dar kg. Concluzia lor unanimă? Nu e mare diferență, benzina e mai ușoară decât apa, dar cu puțin! 🤦‍♂️ Având în vedere că 1l de benzină cântărește decât vreo 750 g nici nu e mare diferență. :moron: Cam cât o secundă de aprilie. :crack:

Ce făcură petronașii de la moto 2? 😳 Văzui ceva pe inștagram că s-au berbecit, dar nu erau explicații. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Secunda aia de-o câștiga Yama pe primele 3 sectoare se topește în 4 unde am văzut diferențe de top speed și de 20 km/h in favoarea Ducati. În cursa cred ca va fi și mai grav pentru ca în zonele virajate poți da de trafic care sa te încurce. Pe linia dreapta, nu prea. Cred ca singura șansă pe care o are Yama e anticipata schimbare de aderenta. Și-atunci surpriza va veni de la Petronas. 

 

Recordul de viteza al lui Zarco n-ar trebui anulat? În contextul în care timpii pe tur se validează doar dacă pilotul rămâne în limitele circuitului, n-ar trebui sa fie valabil și pentru v max? 

 

Pentru câștigător as pune banii pe Jack sau Morbido. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, io, bogo a spus:

 

Recordul de viteza al lui Zarco n-ar trebui anulat? În contextul în care timpii pe tur se validează doar dacă pilotul rămâne în limitele circuitului, n-ar trebui sa fie valabil și pentru v max? 

Conteaza? Validat sau nu, Zarco a prins top speed-ul ala. Motiv de nesomn pentru concurenta. 

Cam plictisitoare cursa de la Moto2.  Noroc de cateva depasiri in pluton si incidentul ala la X. Virge... S. Lowes fara adversar azi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, B.B. a spus:

Au reparat motocicleta cei de la Yamaha sau au scăpat de blestem?

🤣

A lipsit deocamdata ingineru ala care o face sa termine pe 7. Dar se intoarce el dupa sapt asta😂☺️☺️☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, damager a spus:

A lipsit deocamdata ingineru ala care o face sa termine pe 7.

L-au scos pozitiv la testul covid. Sau l-au detașat la petronaș. 😈

Strânsă treaba, gălețile alea bagă ceva goneață. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce a facut Vin, fratioare??? I-a umilit pe Ducatisti. Yamaha pe racoare este senzatie. Sa o vedem pe circuite mai caldute.. 

Superba cursa Mir. Isi onoreaza titlul castigat. Din pacate nu l-a ajutat FErul pe final. Ducati e monstruos pe acceleratie. 

Zarco si bagnaia, foarte buni. Miller... doar speranta.

Aprilia.. surprinzatoare. Il astept pe Dovi pe motoreta aia. 

Rossi... gata, nu mai poate...hai cu retragerea. Vrea copii, ii arde de maritis... e clar ca si ceasul lui biologic bate pe alte fusuri orare, decat cel al curselor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasă cursă. Mi-a părut rău de Mir, dar ar fi trebuit să tragă de el un pic și să-l depășească mai devreme pe tâmplar, poate ar fi avut timp să pună ceva distanță și să fie la adăpost pe linia dreaptă. Au trecut cei doi pe lângă el de parcă stătea pe loc.

Iar Jack a avut dreptate, ce-i al lui e al lui: https://www.motogp.com/en/news/2021/03/28/miller-i-ll-be-in-the-top-two-by-turn-1/365143. Cu aia a nimerit-o, mai rămâne să învețe cum stă treaba cu managementul pneurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Kagemusha a spus:

Frumoasă cursă. Mi-a părut rău de Mir, dar ar fi trebuit să tragă de el un pic și să-l depășească mai devreme pe tâmplar, poate ar fi avut timp să pună ceva distanță și să fie la adăpost pe linia dreaptă. Au trecut cei doi pe lângă el de parcă stătea pe loc.

Iar Jack a avut dreptate, ce-i al lui e al lui: https://www.motogp.com/en/news/2021/03/28/miller-i-ll-be-in-the-top-two-by-turn-1/365143. Cu aia a nimerit-o, mai rămâne să învețe cum stă treaba cu managementul pneurilor.

Pe langa putere, Mir a si gresit in ultimul viraj. A intrat larg, poate incercand sa pastreze viteza pe viraj, dar a fost prea departe de apex. 
dar, recuperarea care a facut-o, merita toata apreciarea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...