Sari la conținut

1-2. Barwa Grand Prix of Qatar, TISSOT Grand Prix of Doha


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 307
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, MirceaB a spus:

Sa fie primit .

Ii dau ei de cap.

Daca vine și Dovi și se suie pe o moto care ia curbe..poate altfel merge.

 

Apropo, când a testat Dovi sunt ceva timpi sau?...

 

Am căutat la mișto da găsesc articol când zice că va testa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, frigider a spus:

noroc cu conservarea..

oare aprilia a mers blanah cap-coada? ei inca au concesii, nu? 

printre care si benzina mai multa? Sau doar KTM avea?

 

Acum 17 ore, frigider a spus:

atunci daca aprilia a tras tare cap coada si cei din fata au ars-o la conservare..eu nu m-as uita la cate secunde au terminat in spate.

bine, cauciucurile sunt aceleasi deci no comment aici.

1.Gumele sunt la fel la toti,nu sunt un criteriu de departajare.

2.Aveau fix aceleasi concesii si anii trecuti si terminau la 20s in spatele locului 1.

Acum sunt la 6s in spate ceea ce e un progres foarte mare avand in vedere ca nu a fost o cursa pe o vreme fierbinte sa fie slow.

Nu cei 2 litri in plus de benzina au facut aceasta diferenta - ii aveau si inainte si nu faceau nimic cu ei.

 

Nu prea are cum sa "traga tare" aprilia cap-coada pt ca nu ii tin gumele.La fel ca pe ceilalti.Degeaba au 2 litri de benzina in plus...si oricum nu e ca si cum ar avea un super motor ca sa ii ajute acei 2 litri si aici sa faca departajarea.

Mi se pare un progres clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, MirceaB a spus:

Din cate stiu eu nu a testat. Urmeaza. Managerul lui Dovi spunea ca nu exista nici o sansa ca Dovi sa piloteze in mod oficial pentru Aprilia. 

In cazul asta, miroase a retragere.... Pare ca se simte bine in competitiile de MX, este foarte relaxat, asa ca are toate motivele sa i se rupa de MotoGp. Doar o oferta foarte buna, sa il faca sa revina, altfel nu cred.

Acum 2 ore, Method a spus:

 

Nu cei 2 litri in plus de benzina au facut aceasta diferenta - ii aveau si inainte si nu faceau nimic cu ei.

 

Degeaba au 2 litri de benzina in plus...

Mi se pare un progres clar.

Doi litri in plus, inseamna aproximativ doua tururi si ceva in plus, in regim de cursa, ceea ce inseamna ca poate sa dea motorului sa bea mai mult, cu tot ce decurge de aici, in materie de putere. In conditiile in care motorul lor este de departe cel mai deficitar la  acest capitol, imagineaza-ti ca nu ar fi avut aceasta concesie.. ar fi concurat probabil cu mobrele de la Moto2. Dar, da, ai dreptate: au facut un progres clar, fata de anii trecuti. Clar au o alta motocicleta... ia curbe (spre deosebire de Ducati), franeaza, au o baza de dezvoltare solida, zic eu. Daca nu ma inseala memoria, Massimo Rivola spunea ca in ceea ce priveste sasiul s-au inspirat dupa Yamaha, pe care el o considera cam cea mai buna ever, la capitolul asta. Si se vede. Parerea mea este ca le lipsesc pilotii de top, in jurul carora sa poata dezvolta motoreta. Dovi ar fi fost o solutie excelenta, insa ma indoiesc ca italianul ar mai vrea sa se inhame la o asemenea munca. Boul de Iannone ar fi fost altul, dar pixta, substantele si carciumile i-au ingropat cariera..Mare pacat.. :( Aprilia este de urmarit sezonul asta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate. Marea problema a celor de la Aprilia in ultimele sezoane a fost lipsa celui de al doilea pilot. Daca Aleix E. a mai facut una alta cu ce a avut la dispoziție, restul indiferent de numele lor au fost pământ de flori. Nu pot intelege cum un pilot ca Lorenzo Salvadori si-a gasit loc in Moto GP, cand el este constant cu 30 sec mai lent ca restul plutonului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, MirceaB a spus:

Ai dreptate. Marea problema a celor de la Aprilia in ultimele sezoane a fost lipsa celui de al doilea pilot. Daca Aleix E. a mai facut una alta cu ce a avut la dispoziție, restul indiferent de numele lor au fost pământ de flori. Nu pot intelege cum un pilot ca Lorenzo Salvadori si-a gasit loc in Moto GP, cand el este constant cu 30 sec mai lent ca restul plutonului. 

true

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, MirceaB a spus:

Din cate stiu eu nu a testat. Urmeaza. Managerul lui Dovi spunea ca nu exista nici o sansa ca Dovi sa piloteze in mod oficial pentru Aprilia. 

da, 12-14 aprilie. e test pt toti sau doar pt aprilia?

adica vom vedea timpii lui dovi? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, MirceaB a spus:

Nu pot intelege cum un pilot ca Lorenzo Salvadori si-a gasit loc in Moto GP, cand el este constant cu 30 sec mai lent ca restul plutonului. 

Cum, cum, aceasta intrebare poti sa o pui celor care se roaga de Rossi sa se retraga😋😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cauta unul ca Savadori in MotoGp (foarte legitima intrebare) si de ce mai concureaza Rossi (la fel de legitima) sunt doua chestiuni care nu au legatura una cu alta. Sunt un fan al lui Rossi si tocmai de aceea ma doare sufletul cand il vad cum se taraie in pluton si termina pe locuri la limita punctelor. Nu este un final de cariera demn de un supercampion. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul consta in obisnuinta, e greu sa lasi in spate anumite lucruri, oameni care ti au marcat viata timp de 20 si ceva de ani doar ca mobra nu merge, Rossi o face din pura pasiune pin la urma zic eu nici nu ne putem astepta sa cistige aproape tot timpul doar pt. ca este Rossi. La un nivel asa inalt, aici nu vorbesc doar de gp trebuie sa stii cind sa te retragi, bine nu in maniera pe care a facut o Gheorghita sau Stoner daca nu o faci la timp, risti ca o parte din fanii tai sa te considere un incompetent, ba ca nu mai poti, etc. Ar trebui sa ne bucure faptul ca concureaza, si sa ne gindim ca chiar daca este un Rossi nu tot timpul vremurile si oameni i au fost favorabile.

Editat de DIU 46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  Eu in locul lui Rossi m-as fi retras in ziua aia in Austria cand era sa-i zboare capul motocicleta scapata de sub control. A concurat atata timp si a scapat de atatea ori si acum la peste 40 de ani sa mori fara nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Dan_06 a spus:

  Eu in locul lui Rossi m-as fi retras in ziua aia in Austria cand era sa-i zboare capul motocicleta scapata de sub control. A concurat atata timp si a scapat de atatea ori si acum la peste 40 de ani sa mori fara nici o vina.

Uite de asta el este ROSSI VALE YELOW46,O LEGENDA si noi restul😊

In alta ordine de ideii, vad ca "banditii" de la Digi au limitat accesul la Digi1-Digi4 daca te uiti de pe o unitate fara net de al Digi si acum nu stu unde naiba sa ma uit🤨

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...