Sari la conținut

1-2. Barwa Grand Prix of Qatar, TISSOT Grand Prix of Doha


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Comentatorii ar trebui să aibă măcar atâta habar cât să nu înghită toate gogorițele! 

Eu dacă nu aș filtra informațiile din cursul pe care îl prezint acum și aș lua de bun tot ce scrie în traducere aș fi pe arătură... 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 307
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 20 ore, danypop a spus:

https://www.motorsport.com/motogp/news/espargaro-finishing-13th-in-doha-motogp-round-disgusting/6096854/

OK, el spune ca ar fi putut câștiga aici în a doua cursa 🙂

Probabil ca a vrut sa le dea avans celorlalți ca apoi în următoarele curse sa ii zdrobească efectiv🤣🤣

:crack: true true...lucra parsiveste ii ia prin invaluire

Acum 13 ore, john17 a spus:

Să vină dințosu, să-l vedem cum se bate cu moșu pt primele locuri! Din coadă. 😁

Hai cu MM.

Pun pariu ca termina in primii 6 la prima cursa.Ori vine la boxe cu bratul in mana ori termina in primii 6.Ori la bal ori la spital.Stilul care l-a consacrat.

Acum 7 ore, john17 a spus:

https://www.gazzetta.it/Moto/moto-GP/05-04-2021/motogp-doha-ducati-rossi-due-questioni-differenti-problematiche-4002079669270.shtml

 

Fraierii ăștia zic că petronașii au redus deja turația (și implicit puterea) pt că Morbidelli ar fi crăpat 2 motoare, de unde și fumul. Se pare că nu au vărsat mecanicii uleiul din salată sau ce mai bâiguiau putinicii, că ar fi ieșit fum dar nu e nimic grav. Belită treaba... 

 

Da,da,dar la a lui Morbi care e de anul trecut.

Rossi nu cred ca mai are problemele alea la valve ca el are v2021.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.04.2021 la 7:15, john17 a spus:

Dacă ar fi venit dințosu de acolo ai fi fost ud tot! 

Nu, pentru ca MM m-a obisnuit cu chestia asta de atatia ani.

Ma ud numai la chestii surprinzatoare. Gen Rossi sa castige o cursa anul asta :lol: 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, B.B. a spus:

Nu, pentru ca MM m-a obisnuit cu chestia asta de atatia ani.

Ma ud numai la chestii surprinzatoare. Gen Rossi sa castige o cursa anul asta :lol: 

Poate pe ploaie?

Dar acolo dar toți fără șanse...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca MM va fi leu pana la prima tranta...Apoi va interveni " esti milionar, tanar, n-ai nevoie de asta "...

Pe Rossi nu-l mai ajuta nici psihicul.

Eu inca sunt de parere ca "degradarea" lui la Petronas a fost un pas care apasa greu asupra psihicului si a pozitiei de "zeu" cu care a fost obisnuisnuit in ultimii ani, in pofida esecurilor repetate.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el a fost degradat ca era zeu...., altii nu au mai prins mobra nici macar la echipa privata, vezi Dovi, Pedrosa, Cal;)

daca nu era el Rossi, de vreo doi trei  ani putea sa-si puna combinezonul in cui...

asa mai prelungeste agonia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Gixu. a spus:

Eu cred ca MM va fi leu pana la prima tranta...Apoi va interveni " esti milionar, tanar, n-ai nevoie de asta "...

Pe Rossi nu-l mai ajuta nici psihicul.

Eu inca sunt de parere ca "degradarea" lui la Petronas a fost un pas care apasa greu asupra psihicului si a pozitiei de "zeu" cu care a fost obisnuisnuit in ultimii ani, in pofida esecurilor repetate.

 

 

Si Mor ce scuza are? Cred ca, performanta lui are ceva legatura si cu mobra. La fel si Mor.

vom vedea la cursele viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Gixu. a spus:

Pe Rossi nu-l mai ajuta nici psihicul.

Eu inca sunt de parere ca "degradarea" lui la Petronas a fost un pas care apasa greu asupra psihicului si a pozitiei de "zeu" cu care a fost obisnuisnuit in ultimii ani, in pofida esecurilor repetate.

man, anu trecut petronas a fost o echipa super competenta cu ambii piloti.

cam da, nu mai e la factory dar nu e ca si cum e la Pramac :D 

1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

el a fost degradat ca era zeu...., altii nu au mai prins mobra nici macar la echipa privata, vezi Dovi, Pedrosa, Cal;)

daca nu era el Rossi, de vreo doi trei  ani putea sa-si puna combinezonul in cui...

asa mai prelungeste agonia

dap. 

n-au cum sa nu-l deranjeze astea primele 2 curse, sa vedem mai incolo.

daca merge tot sezonu asa prost nu cred ca mai insista.

Acum 30 minute, damager a spus:

Si Mor ce scuza are? Cred ca, performanta lui are ceva legatura si cu mobra. La fel si Mor.

vom vedea la cursele viitoare

pai cursa 1 moto blocata pe configuratie de start

cursa 2 ziceau ceva colegii de prob la motor? fum chestii limitare , ca e la al 3-lea motor?

 

daca nici morbi nu stie sa se dea pe cheia.... e clar ca ceva nu merge la moto aia.

 

a fost f aproape de titlu anu trecut cu multe curse pe 0 si ratate parca.

Editat de frigider
prost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai citesc ocazional cateva publicatii italiene si nimeni nu-i tine partea.

 

Sunt sigur ca si el citeste iar asta doar pune capac incapacitatii actuale de a scoate capul.

 

Echipa misto sau nu, Petronas tot o echipa de client e. Rossi a pierdut multe dintre avantaje, a pierdut o buna parte a staff-ului tehnic... Cu declaratia de sapt trecuta, cum ca spera sa mai traga inca vreo doi ani, si-a pus multa lume in cap. Pur si simplu o sa ajunga sa fie dat afara.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

daca nu era el Rossi, de vreo doi trei  ani putea sa-si puna combinezonul in cui...

asa mai prelungeste agonia

Mai,pana in a2a jumatate a anului trecut a mers mai mult decat ok.

2018 a fost fantastic,2019 bun si 2020 la inceput decent.Dar a avut atunci la mijlocul lui 2020 3 abandonuri unul dupa altul si de atunci parca nu se mai regaseste.

Motoreta merge - stiu ca ii sta in caracter sa dea vina in 80% din timp pe motoreta insa motoreta merge.Daca reuseste sa termine constant pe un loc 4-8 eu cred ca e ok si mai poate continua.Daca trage sa intre in puncte gen 12-15,atunci ar cam fi cazul ca anul asta sa fie ultimul.

DAr cred ca si el e de aceeiasi parere.Cel putin la nivel declarativ.

1 oră în urmă, damager a spus:

Si Mor ce scuza are? Cred ca, performanta lui are ceva legatura si cu mobra. La fel si Mor.

vom vedea la cursele viitoare

Morbidelli cursa trecuta a avut probleme la hole..shot device.Cursa asta...setup?

"A difficult 10 days here in Doha. We struggled to understand well how the package was working. This morning we did a big modification. We went back to a configuration similar to 2020 at the beginning for the year. In the race it was better than the last one for sure. I was engaged and able to fight. 

"Starting from 10th position and not having the fastest bike on the pack was really tough to fight. At least I had the chance to do it. 

"We improved this compared to the last race. I improved the feeling compared to the previous 9 days. That’s a good thing. 

"Of course it’s not what we want but it’s a good thing. Have to be positive and that is why we were able to improve the feeling. 

"A bit worrying but that’s what helped us today and what was useful today. We made the right choices, I would say."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.04.2021 la 15:17, frigider a spus:

 

 

(unii il dau mort pe MM altii campion(eu), fiecare latra aiurea

asteptam.)

 

si eu astept declaratia pe care o va face anul asta la final de cariera.

 

 

La 04.04.2021 la 21:34, PzKpfW a spus:

 

Foarte fain și interesant arată clasamentul. Nu mi-e dor de Marc Márquez

 

agree

 

 

La 04.04.2021 la 23:19, B.B. a spus:

Blestemul de la Yamaha care a dispărut mi se confirmă și cursa asta.

cam acelasi blestem ca cel de la Ducati pentru Rossi. Se pare ca el functioneaza doar cu caractere tari ca Lin Jarvis unde comentezi dar se intampla ca el.

Cand mosu pleaca la alta echipa iese show si pe ultimele locuri. Important pentru el e sa se distreze, titlul cu nr 10 a fost sters oricum de catre Marquez

 

La 04.04.2021 la 23:19, B.B. a spus:

 

Hai Marc cu revenirea! Prea arata cursele astea ca la moto3.

Nu că n-ar fi palpitante...dar încep să fie previzibile.

 

 

 

Mai previzibil e viitorul lui Marcel decat cursele de acum

 

La 05.04.2021 la 21:25, frigider a spus:

Mai știi? :D

7 ani fara victorie?

Mă duce cu gândul la titlul 7 ani de sclavie. 

Ce sa zic, la multi ani!

 

Daca nici pe Honda nu reușește... am vesti proaste pe el.

Famiglia Esp isi plateste benzina in Motogp, altfel aveau aceeasi cariera precum Bradl

La 06.04.2021 la 8:51, danypop a spus:

Putinicii au spus că au pus prea multa benzina in rezervor și de aici fumul

 

Aia fura curent mai rau decat minerii bitcoin...

 

La 06.04.2021 la 13:39, B.B. a spus:

 

Ma ud numai la chestii surprinzatoare. Gen Rossi sa castige o cursa anul asta

 

image.thumb.png.f425a996c39710086c2db5d9aef9032e.png

 

da-mi adresa sa nu faci mizerie :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Gixu. a spus:

Mai citesc ocazional cateva publicatii italiene si nimeni nu-i tine partea.

 

Sunt sigur ca si el citeste iar asta doar pune capac incapacitatii actuale de a scoate capul.

 

Echipa misto sau nu, Petronas tot o echipa de client e. Rossi a pierdut multe dintre avantaje, a pierdut o buna parte a staff-ului tehnic... Cu declaratia de sapt trecuta, cum ca spera sa mai traga inca vreo doi ani, si-a pus multa lume in cap. Pur si simplu o sa ajunga sa fie dat afara.

 

 

 bruscă și abruptă rău căderea de formă. 

Să vedem, o fi fost de la nisip?

 

In forma asta nu o mai duce nici 2 curse, ce 2 ani :)

 

Acum 2 ore, ZaiR a spus:

si eu astept declaratia pe care o va face anul asta la final de cariera.

Vai de mine ce pesimist ești.

Băiatul e un "extraterestru" ca să o dai in limbaj de liga întâi (întâi din coadă, evident)  nu ar fi păcat să iasă brusc din peisaj fara sa bata toate recordurile lui Rossi?:grinbandit:

 

Haha poate rossi de aia se încăpățânează să rămână, sa se retragă după MM  :crack:

 

Simt că Merit un premiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

 

Haha poate rossi de aia se încăpățânează să rămână, sa se retragă după MM  :crack:

Moaaaaa.... Asta a fost tare de tot! Sa se retragă după MM, fără ca spaniolul sa ii bata toate recordurile. Valeeeeu cât ar fi de tare. 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, ZaiR a spus:

 

si eu astept declaratia pe care o va face anul asta la final de cariera.

 

 

 

agree

 

 

cam acelasi blestem ca cel de la Ducati pentru Rossi. Se pare ca el functioneaza doar cu caractere tari ca Lin Jarvis unde comentezi dar se intampla ca el.

Cand mosu pleaca la alta echipa iese show si pe ultimele locuri. Important pentru el e sa se distreze, titlul cu nr 10 a fost sters oricum de catre Marquez

 

 

Mai previzibil e viitorul lui Marcel decat cursele de acum

 

 

 

 

image.thumb.png.f425a996c39710086c2db5d9aef9032e.png

 

da-mi adresa sa nu faci mizerie :cheers:

O sa vorbesc cu fratele MM să-ți dedice următorul titlu, când o fi el.

O să zică in conf de presă:

"Ai dedicheit dis taităl tu mai tru fan, Zair, end tu hiz aidol, da dactar Rossi, or hiz hemoroid dactăr or Ducati lăvăr"

Și o să facă și un dans de-ala spaniolez in cinstea ta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, B.B. a spus:

O sa vorbesc cu fratele MM să-ți dedice următorul titlu, când o fi el.

O să zică in conf de presă:

"Ai dedicheit dis taităl tu mai tru fan, Zair, end tu hiz aidol, da dactar Rossi, or hiz hemoroid dactăr or Ducati lăvăr"

Și o să facă și un dans de-ala spaniolez in cinstea ta. 

Merge și prima victorie că e mult mai aproape decât titlul, deși și pe ăla îl ia cu 2 3 4 curse înainte haha

Naiba știe ce o fi.

Ce știu sigur e CA nu as vrea sa fiu pilot de gp și intru o zi sa l văd pe un baiat pe o Honda de uzina cu Nr 93 cum o arde cu genunchiul și cotul pe jos pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când în istoria motogp toți cei din puncte, acum primii 15, au fost în 9 secunde? :huh:

Niciodată cred. 

Viață grea pentru toată lumea. 

Probabil că s-a atins limita absolută a materialului cauciucurilor, prin diferite abordări. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, frigider a spus:

man, anu trecut petronas a fost o echipa super competenta cu ambii piloti.

cam da, nu mai e la factory dar nu e ca si cum e la Pramac :D 

dap. 

n-au cum sa nu-l deranjeze astea primele 2 curse, sa vedem mai incolo.

daca merge tot sezonu asa prost nu cred ca mai insista.

pai cursa 1 moto blocata pe configuratie de start

cursa 2 ziceau ceva colegii de prob la motor? fum chestii limitare , ca e la al 3-lea motor?

 

daca nici morbi nu stie sa se dea pe cheia.... e clar ca ceva nu merge la moto aia.

 

a fost f aproape de titlu anu trecut cu multe curse pe 0 si ratate parca.

Pai, cam asta incerc sa zic si eu. Nu mai e Rossi de altadata, dar nici motoreta nu e in cea mai buna forma.

daca Mor termina in primii 5 si Rossi in ultimii 5... probabil ca era si altceva.

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, frigider a spus:

Merge și prima victorie că e mult mai aproape decât titlul, deși și pe ăla îl ia cu 2 3 4 curse înainte haha

Naiba știe ce o fi.

Ce știu sigur e CA nu as vrea sa fiu pilot de gp și intru o zi sa l văd pe un baiat pe o Honda de uzina cu Nr 93 cum o arde cu genunchiul și cotul pe jos pe circuit.

Hahahaha, eu sper să revină Marcel la gloria dinainte, nu știu de ce îl vede lumea cu un picior in groapă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

Mai,pana in a2a jumatate a anului trecut a mers mai mult decat ok.

2018 a fost fantastic,2019 bun si 2020 la inceput decent.Dar a avut atunci la mijlocul lui 2020 3 abandonuri unul dupa altul si de atunci parca nu se mai regaseste.

Motoreta merge - stiu ca ii sta in caracter sa dea vina in 80% din timp pe motoreta insa motoreta merge.Daca reuseste sa termine constant pe un loc 4-8 eu cred ca e ok si mai poate continua.Daca trage sa intre in puncte gen 12-15,atunci ar cam fi cazul ca anul asta sa fie ultimul.

DAr cred ca si el e de aceeiasi parere.Cel putin la nivel declarativ.

Morbidelli cursa trecuta a avut probleme la hole..shot device.Cursa asta...setup?

"A difficult 10 days here in Doha. We struggled to understand well how the package was working. This morning we did a big modification. We went back to a configuration similar to 2020 at the beginning for the year. In the race it was better than the last one for sure. I was engaged and able to fight. 

"Starting from 10th position and not having the fastest bike on the pack was really tough to fight. At least I had the chance to do it. 

"We improved this compared to the last race. I improved the feeling compared to the previous 9 days. That’s a good thing. 

"Of course it’s not what we want but it’s a good thing. Have to be positive and that is why we were able to improve the feeling. 

"A bit worrying but that’s what helped us today and what was useful today. We made the right choices, I would say."


asta zic si eu. Nu mai Rossi de altadata, dar nici mobra nu e in forma. Se vede si la Mor...3 motoare???!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...