Sari la conținut

1-2. Barwa Grand Prix of Qatar, TISSOT Grand Prix of Doha


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 8 ore, Method a spus:

Pai R1M parca asa scrie pe ele nu?

 

Ambitia nemasurata este intradevar o prostie,dar el nu cred ca o face pt ca nu intelege ca e o prostie,ci o face pt ca se precipita si pierde controlul.Sunt convins ca gandind la rece nu ar face nimic in genul faptelor de arme pe care le-a tot facut (Jerez 2020 e doar ultima din atatea si atatea tampenii cand se surescita peste masura si depasea limitele),insa atunci cand le face intra in rosu si nu mai gandeste,nu pt ca nu l-ar duce capul.

 

E foarte cerebral zic eu - 

 

Nu sunt fan MM - mi se pare lipsit de eleganta la depasiri si marlan in general in exprimarea pe pista - si pt ca efectiv distruge concurenta din toate punctele de vedere,insa are multe calitati demne de respect.Nu poti sa nu te inclini.

 

Exact.Marea lui problema anul asta consta in a se tempera si a gandi la rece....lucru cu care a avut probleme toata cariera.Sa speram ca ii iese.

 

Nu, Motocicleta de MotoGp se numeste oficial,cum spune si colegul YZR-M1. Cea despre care vorbesti, se numeste YZF 1000 R1M si este o mobra neinmatriculabila,"ready to race", destinata competitiilor, altele decat MotoGp ( totusi in WSBK,Yamaha merge cu modelul R1). 

 

Pai ori este cerebral, ori se precipita si isi pierde capul. A fi cerebral,tocmai asta inseama, ca in situatiile de mare presiune, sa fie capabil sa isi pastreze calmul si sa gandeasca/actioneze "la rece". A nu se confunda cu nivelul IQ-ului. 
 

Nici eu nu sunt fan, de cand cu incidentele din 2015, dar imi lipseste. Clar, duce competitia la un alt nivel. Sau o ducea.. sa vedem ce va fi in continuare.

 

Da, la el sunt doua mari probleme: 1. sa se tempereze 2. sa inceapa sa gandeasca. Greu cu ambele. Daca in afara circuitului, de la caz la caz, ele pot fi separate, pe circuit nu pot fi disociate. Tocmai de aceea, spuneam mai demult, ca daca concurenta poate sta aproape de el pe circuit, astfel incat sa il poata implica in dog fight-uri, este usor de batut. Greu este de prins + ca nu lupta fair, dar altfel, un pilot cerebral, cu experienta in clinciuri si lipsit de "respect", il face. Cum s-a si intamplat, de mai multe ori, in cariera lui.     

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 307
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 9 ore, Method a spus:

 

Rossi dupa 2010 a fost fix la fel.Concurenta nu prea mai era aceeiasi ca in anii lui de glorie insa Rossi era la fel de rapid.

 

Istoria ma face sa spun ca MM la 80% e mai bun ca astia la 100%.

Daca imi explici cine ar putea sa concureze cu el de la egal la egal si sa aiba vreo sansa reala...te ascult.

 

Nu am chef acum sa caut niste articole despre schimbarea stilului de pilotaj dupa accidentarea din 2010.

Schimbare de stil care l-a facut mai prudent ca stil decat inainte de accidentare.

 

Istoria pe care o invoci este trecut si nu prezent sau viitor.Semnalul de alarma a fost tras in 2019 cand debutantul Fabio,pe o motocicleta net inferioara a inceput sa arate ca nu numai Marcel este rapid.

Lupii tineri au iesit la vanatoare iar Marcel o sa fie vanat de toti.Nu o sa se dea nimeni la o parte sa se urce Marcel in jilt.Dar pana sa se lupte cu lupii tineri ,are de luptat cu limitele lui ,fizice si psihice.

Si inca ceva Marcel a ajuns la nivelul asta pentru ca a tras tot timpul la limita sau peste limita.El nu are talentul 

fin al Doctorului.Forta lui a fost ca a impins limitele acolo unde altii s-au oprit.

Si acum plateste pretul fortarii limitelor.Ce a facut acum un an a facut toata cariera lui.Unii se extaziau si-l credeau indestructibil desi mai erau voci care atrageau atentia ca nu e bine sa fortezi norocul sau limitele de prea multe ori.

Tin minte cum se udau comentatorii si fanii,iar a salvat miraculos,iar ,iar ,iar.Pana cand nu a mai salvat miraculos.

Cel mai rau este ca si el,si stafful au inceput sa creada mitul indestructibilitatii lui.Nicimacar cand s-a accidentat si a ajuns la cutit nu au inteles ca este un muritor de rand.Si au fortat revenirea.Ce a urmat se stie.

Ce o sa urmeze nimeni nu stie.Nici macar Marcel.

Acum 9 ore, Method a spus:

 

Rossi dupa 2010 a fost fix la fel.Concurenta nu prea mai era aceeiasi ca in anii lui de glorie insa Rossi era la fel de rapid.

 

Istoria ma face sa spun ca MM la 80% e mai bun ca astia la 100%.

Daca imi explici cine ar putea sa concureze cu el de la egal la egal si sa aiba vreo sansa reala...te ascult.

 

Nu am chef acum sa caut niste articole despre schimbarea stilului de pilotaj dupa accidentarea din 2010.

Schimbare de stil care l-a facut mai prudent ca stil decat inainte de accidentare.

 

Istoria pe care o invoci este trecut si nu prezent sau viitor.Semnalul de alarma a fost tras in 2019 cand debutantul Fabio,pe o motocicleta net inferioara a inceput sa arate ca nu numai Marcel este rapid.

Lupii tineri au iesit la vanatoare iar Marcel o sa fie vanat de toti.Nu o sa se dea nimeni la o parte sa se urce Marcel in jilt.Dar pana sa se lupte cu lupii tineri ,are de luptat cu limitele lui ,fizice si psihice.

Si inca ceva Marcel a ajuns la nivelul asta pentru ca a tras tot timpul la limita sau peste limita.El nu are talentul 

fin al Doctorului.Forta lui a fost ca a impins limitele acolo unde altii s-au oprit.

Si acum plateste pretul fortarii limitelor.Ce a facut acum un an a facut toata cariera lui.Unii se extaziau si-l credeau indestructibil desi mai erau voci care atrageau atentia ca nu e bine sa fortezi norocul sau limitele de prea multe ori.

Tin minte cum se udau comentatorii si fanii,iar a salvat miraculos,iar ,iar ,iar.Pana cand nu a mai salvat miraculos.

Cel mai rau este ca si el,si stafful au inceput sa creada mitul indestructibilitatii lui.Nicimacar cand s-a accidentat si a ajuns la cutit nu au inteles ca este un muritor de rand.Si au fortat revenirea.Ce a urmat se stie.

Ce o sa urmeze nimeni nu stie.Nici macar Marcel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

:mexicanwave:

Da!

 

Apropo, nota 20 pt tot ce ai scris despre Marcel.

Dacă se întreabă cineva de ce îl admir și îl plac așa de mult este pt ca mă văd pe mine pe el. Eu sunt exact același gen de om ca el, am făcut toate tâmpeniile când eram mai tânăr și dacă am fost ceva toată viața am fost orice dar prost nu.

Știu genul de ambiție pe care îl are Marquez pentru că așa eram și așa sunt și eu. Mie îmi e imposibil să renunț la ceva ce îmi pun în cap și de obicei trec peste orice pentru a-mi atinge scopul. In rest sunt in un băiat de nota 20. 😁😁

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, caracterincompatibil a spus:

Acum la bătrânețe și senilitate... crezi că ai fost mare vultur ,in realitate ai fost un porumbel care se ganieta pe mașini....parsiveste și se credea vultur pleșuv

😁😁😁

Bine zis! :lol:

La 09.04.2021 la 6:43, TETEA. a spus:

Au punctat bine cativa colegi despre recuperarea fizica si psihica. As adauga problemele cu... motocicleta!

Credeti ca Marcel va gasi la Honda aceeasi motocicleta de pe care a cazut? Sau ca Honda mai are edge-ul ala asupra tuturor motoarelor din grila (mai putin Ducati)? Cred ca o sa-si puna mainile in cap MM, dupa prima tura mai in forta cu Honda. Si poate, intr-un an sau doi (daca mai sta atat in GP) o sa-l vedem concurand pentru alt constructor! :)

Nu cred.

Când era el făceau ceilalți cu Honda cine știe ce performanțe deosebite?

Motocicleta probabil e așa cum a lăsat-o, i-au pus-o japonakii la naftalină.

Și chiar daca e nașpa cea modelul nou, pocnește Memel din degete și îi pun imediat cadrul din 2019, motorul din 2017, tot ce vrea el și merge.

Asta era problema, că nu mai e Honda ce era...

Vedem weekendul următor. 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat fanboism fanatic p'acilea... :))) 

 

Cititi si bagati la cap, guguştiucilor: MM e terminat ca high performer! Cam ca Rossi dupa 2010. Diferenta e ca pe MM o sa-l uite lumea mult mai repede!

:))) 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, TETEA. a spus:

Cat fanboism fanatic p'acilea... :))) 

 

Cititi si bagati la cap, guguştiucilor: MM e terminat ca high performer! Cam ca Rossi dupa 2010. Diferenta e ca pe MM o sa-l uite lumea mult mai repede!

:))) 

 

Faci pariu că nu?

Un nene de pe gpone.com spunea că își înghite șapca daca la Portiamo iese MM pe podium, daca o sa fie in continuare "high performer" tu ce faci?

Tu omiți un lucru elementar - faptul că a stat atât de mult timp departe de campionat a fost ca să se recupereze bine. Nu a fost nimic pripit aici.

Tu crezi că gata, a uitat să se dea pe moto sau că îl doare mâna?

Tu ai văzut ce a făcut el tot timpul cât a stat pe bară? 

Antrenament, antrenament, antrenament, antrenament.

O sa rad de o să mă cac pe mine când o să mature din nou MM cu ei pe jos, efectiv nu are adversar.

Actualii cei la care va udați voi sunt de toată jena, a ajuns un rookie pe Ducati și Zarco (!!!) (care e o glumă proasta de pilot) sa domine o cursă întreagă?

Bai, tu ești normal la cap?

Pe măsură ce scriu îmi dau seama ce penibil arata actualul campionat.

MM o să mature cu ei pe jos și o să ia campionatul cu 100pct avans.

Dacă nu o sa fie așa o să ai dreptul sa razi de mine cat vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, MirceaB a spus:

Cred ca te cam hazardezi in afirmatii.

Așa m-am hazardat și înainte de 2013 când spuneam că MM o să ia titlul din prima și apoi pe bandă rulantă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.04.2021 la 23:26, adiy32 a spus:

Cel mai bun exemplu este Lorenzo la Honda.Dupa accidentare a devenit nu lent ci foarte lent.

Exemplul cel mai bun cu Lorenzo este Assen si clavicula rupta pe ploaie, dupa aceea el niciodata nu a mai fost bun pe ploaie, sau in conditii de asfalt umed.

La 09.04.2021 la 22:16, xt600 a spus:

Tocmai de aceea, spuneam mai demult, ca daca concurenta poate sta aproape de el pe circuit, astfel incat sa il poata implica in dog fight-uri, este usor de batut. Greu este de prins + ca nu lupta fair, dar altfel, un pilot cerebral, cu experienta in clinciuri si lipsit de "respect", il face. Cum s-a si intamplat, de mai multe ori, in cariera lui.     

+ 1111111111

Nu puteai sa o spui mai bine. L-a facut Lorenzo si Rins la Silverstone, Rossi in Argentina si Assen, Dovi de nenumarate ori si exemplele cred ca pot continua, intradevar, de cele mai multe ori avea ritm superior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Valentino Rossi VR46 a spus:

Exemplul cel mai bun cu Lorenzo este Assen si clavicula rupta pe ploaie, dupa aceea el niciodata nu a mai fost bun pe ploaie, sau in conditii de asfalt umed.

atunci MM va merge lent pe uscat si bana pe ud :D 

culmea, accidentul lui MM a fost o gluma de accident.. soldat cu mana rupta. Dubios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un humerus rupt,cu deplasare nu este chiar o gluma, dar nu fractura in sine a fost marea problema, ci complicatiile survenite. Cel putin o parte din ele i se datoreaza in buna masura.  Nu fractura ii va stopa performantele de exceptie (daca se va intampla asta), ci eventualele urmari, definitive. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 48 minute, frigider a spus:

atunci MM va merge lent pe uscat si bana pe ud :D 

culmea, accidentul lui MM a fost o gluma de accident.. soldat cu mana rupta. Dubios.

Accidentul in sine a fost o glumita pt accidentele de motoGP dar la el fractura nu a fost de la cazatura in sine, a venit motorul peste el si la lovit roata din spate, daca statea linistit si se recupera cum in mod sigur i se recomandase, era demult recuperat si pe circuit😁 dar sincer fara el este mult mai interesant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, Djenavar a spus:

Accidentul in sine a fost o glumita pt accidentele de motoGP dar la el fractura nu a fost de la cazatura in sine, a venit motorul peste el si la lovit roata din spate, daca statea linistit si se recupera cum in mod sigur i se recomandase, era demult recuperat si pe circuit😁 dar sincer fara el este mult mai interesant

pai o sa fie interesant si dupa ce revine, pentru locul 2, evident :)) 

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Un humerus rupt,cu deplasare nu este chiar o gluma, dar nu fractura in sine a fost marea problema, ci complicatiile survenite. Cel putin o parte din ele i se datoreaza in buna masura.  Nu fractura ii va stopa performantele de exceptie (daca se va intampla asta), ci eventualele urmari, definitive. 

ma refeream ca nu a facut higside sau ceva spectaculos. a fost ceva banal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.04.2021 la 22:16, xt600 a spus:

A nu se confunda cu nivelul IQ-ului.

 

Da, la el sunt doua mari probleme: 1. sa se tempereze

True.Eu vad o singura problema la el - temperamentul.Daca reuseste sa se stapaneasca mi se pare imbatabil.

Problema lui a fost evidentiata f bine in Malaiezia 2019 in quali.Trebuie fortat,impins,si va gresi.

La 09.04.2021 la 23:14, adiy32 a spus:

Istoria pe care o invoci este trecut si nu prezent sau viitor.Semnalul de alarma a fost tras in 2019 cand debutantul Fabio,pe o motocicleta net inferioara a inceput sa arate ca nu numai Marcel este rapid.

Lupii tineri au iesit la vanatoare iar Marcel o sa fie vanat de toti.Nu o sa se dea nimeni la o parte sa se urce Marcel in jilt.Dar pana sa se lupte cu lupii tineri ,are de luptat cu limitele lui ,fizice si psihice.

Si inca ceva Marcel a ajuns la nivelul asta pentru ca a tras tot timpul la limita sau peste limita.El nu are talentul 

fin al Doctorului.Forta lui a fost ca a impins limitele acolo unde altii s-au oprit.

Si acum plateste pretul fortarii limitelor.Ce a facut acum un an a facut toata cariera lui.Unii se extaziau si-l credeau indestructibil desi mai erau voci care atrageau atentia ca nu e bine sa fortezi norocul sau limitele de prea multe ori.

Tin minte cum se udau comentatorii si fanii,iar a salvat miraculos,iar ,iar ,iar.Pana cand nu a mai salvat miraculos.

Cel mai rau este ca si el,si stafful au inceput sa creada mitul indestructibilitatii lui.Nicimacar cand s-a accidentat si a ajuns la cutit nu au inteles ca este un muritor de rand.Si au fortat revenirea.Ce a urmat se stie.

Ce o sa urmeze nimeni nu stie.Nici macar Marcel.

Da,pai istoria este doar in trecut.Doh.

 

Sa zici despre un baiat care a luat de 8 ori campionatul ca nu are talent....ok,Rossi ne-Rossi.Da,deocamdata nu e la nivelul doctorului pt ca nu are inca palamaresul acestuia.Dar in mod sigur va fi peste el ca si palmares.

Ca eleganta nu.Ca rezultate da.

La 11.04.2021 la 6:14, TETEA. a spus:

Cititi si bagati la cap, guguştiucilor: MM e terminat ca high performer! 

Deci tu iti dai seama ca te voi cita de n ori cu faza asta de fiecare data cand mai castiga ala cate o cursa nu? :crack:

Acum 21 ore, B.B. a spus:

Așa m-am hazardat și înainte de 2013 când spuneam că MM o să ia titlul din prima și apoi pe bandă rulantă.

Ok,in 2013 stiam ca e un super rookie cu palmares de viitor campion mondial dar nu ii dadeam nici o sansa in fata lui Lorenzo si/sau Pedrosa.Ma uitam la stilul acela "tras pe jos" pe care il facea....i donno...mizam clar pe Lorenzo.Pana a facut testul la COta in presezon cu niste timpi mai buni decat cei din quali ai celorlalti.Atunci m-am gandit "wtf,asta e rapid rau,cum draq s-a adaptat asa repede ep o moto de gp?".Dar recunosc ca nu i-am dat sanse de izbanda in 2013.

Ce e amuzant e faptul ca el in 2013  a facut cu Lorenzo/Pedrosa cam ce a facut Quarta anul trecut cu el - i-a fortat (indirect) pana au gresit si s-au accidentat.Cu diferenta majora ca el a capitalizat de treaba asta si a luat titlul.Quarta....pas.

Acum 13 ore, Valentino Rossi VR46 a spus:

Exemplul cel mai bun cu Lorenzo este Assen si clavicula rupta pe ploaie, dupa aceea el niciodata nu a mai fost bun pe ploaie, sau in conditii de asfalt umed.

Nu e un exemplu bun.Lorenzo era foarte inconsecvent psihic ca sa zic asa.Si mai ales cand cade.Tocmai pt ca in psihologia lui dupa cum a descris,atunci cand cade a gresit (el,nu motoreta).Ceea ce e corect dpdv teoretic.Si insasi stilul lui Lorenzo e unul zen smooth.

La Marquez (dupa cum tot el spune),cazatura e parte a learning process.Ai cazut - inseamna ca ai ajuns la limita.El nu se fereste de cazatura,cauta limita si inerent forteaza peste ea.Cazatura e ceva normal pt el.

 

Repet - nu cred ca MM va avea complexe psihice dupa cum intradevar avea Lorenzo pe ploaie,ci doar probleme fizice.Atat.Psihic insa e extraordinar de puternic.

Acum 13 ore, Valentino Rossi VR46 a spus:

Nu puteai sa o spui mai bine. L-a facut Lorenzo si Rins la Silverstone, Rossi in Argentina si Assen, Dovi de nenumarate ori si exemplele cred ca pot continua, intradevar, de cele mai multe ori avea ritm superior.

Intelegem f putin din sportul asta daca o calculam asa : S-a mai discutat si in dunga problema duelurilor "pierdute" ale lui MM.Ceea ce nu inteleg cei care de fapt nu vor sa inteleaga e ceva f simplu,lucru pe care l-au exprimat chiar si pilotii care "l-au batut" in dog fights : MM poate fi "batut" doar pe circuitele unde motoreta lui e slaba.Care sunt vreo 3-4 : Qatar,RBRing,Silverstone....in rest pas.El cu o moto care pe aceste circuite este in mod normal de locurile 3-4,se bate la victorie.Pierde,dar se bate.

Pe circuitele unde moto lui merge bine,e cam inatacabil.Reia declaratiile lui Dovi de la inceput de 2019 ca el explica foarte clar acest lucru.Dovi la inceput de 2019 dupa ce presa se excitase tot cam asa ca l-a rupt pe micut,a avertizat ca asta nu e un lucru de lauda pt ca in mod normal MM trebuia sa fie mult mai slow pe Doha nu sa se bata cu el pt locul 1.Si a avut,desigur dreptate - MM a defilat in 2019.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.04.2021 la 21:52, B.B. a spus:

O sa vorbesc cu fratele MM să-ți dedice următorul titlu, când o fi el.

O să zică in conf de presă:

"Ai dedicheit dis taităl tu mai tru fan, Zair, end tu hiz aidol, da dactar Rossi, or hiz hemoroid dactăr or Ducati lăvăr"

Și o să facă și un dans de-ala spaniolez in cinstea ta. 

 

i didin t expect :crack:

 

La 07.04.2021 la 22:18, frigider a spus:

Merge și prima victorie că e mult mai aproape decât titlul, deși și pe ăla îl ia cu 2 3 4 curse înainte haha

Naiba știe ce o fi.

Ce știu sigur e CA nu as vrea sa fiu pilot de gp și intru o zi sa l văd pe un baiat pe o Honda de uzina cu Nr 93 cum o arde cu genunchiul și cotul pe jos pe circuit.

Iti zic eu ce va fi. Intr-unul din aceste weekenduri ale lui 2021 isi va anunta retragerea. Poate chiar duminica dupa ce pregateste cateva lacrimi de la revedere ;)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 58 minute, Method a spus:

 

Repet - nu cred ca MM va avea complexe psihice dupa cum intradevar avea Lorenzo pe ploaie,ci doar probleme fizice.Atat.Psihic insa e extraordinar de puternic.

Intelegem f putin din sportul asta daca o calculam asa : S-a mai discutat si in dunga problema duelurilor "pierdute" ale lui MM.Ceea ce nu inteleg cei care de fapt nu vor sa inteleaga e ceva f simplu,lucru pe care l-au exprimat chiar si pilotii care "l-au batut" in dog fights : MM poate fi "batut" doar pe circuitele unde motoreta lui e slaba.Care sunt vreo 3-4 : Qatar,RBRing,Silverstone....in rest pas.El cu o moto care pe aceste circuite este in mod normal de locurile 3-4,se bate la victorie.Pierde,dar se bate.

Pe circuitele unde moto lui merge bine,e cam inatacabil.Reia declaratiile lui Dovi de la inceput de 2019 ca el explica foarte clar acest lucru.Dovi la inceput de 2019 dupa ce presa se excitase tot cam asa ca l-a rupt pe micut,a avertizat ca asta nu e un lucru de lauda pt ca in mod normal MM trebuia sa fie mult mai slow pe Doha nu sa se bata cu el pt locul 1.Si a avut,desigur dreptate - MM a defilat in 2019.

 

Ati scris atatea pagini despre Marcel si niciunul nu s-a gandit, mai e fit? mai poate rezista ca atunci cand era in forma? cum gestioneaza 30 de tururi o mana cu 2cm mai scurta?.
Filme in schimb... cam cati dealeri de iarba exista.

 

 

Acum 3 minute, apriliacluj a spus:

it's not gonna happen....

asta e ca si cand imi zici ca niciodata n-ai sa cazi cu mobra ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, ZaiR a spus:

Ati scris atatea pagini despre Marcel si niciunul nu s-a gandit, mai e fit? mai poate rezista ca atunci cand era in forma? cum gestioneaza 30 de tururi o mana cu 2cm mai scurta?.
Filme in schimb... cam cati dealeri de iarba exista.

 

 

asta e ca si cand imi zici ca niciodata n-ai sa cazi cu mobra ;)

Gogule, am stat cu MM in fiecare zi, de când nu s-a dat cu moto s-a antrenat fizic. Zi de zi de zi de zi.

Eu zic că acum e mai in forma decât era ... o sa vezi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate nu inteleg: si-a rupt mana. 

Da, infectia a fost naspa, da cine l-a pus sa se opereze la spital de stat? :grinbandit:  

 

asta a fost ghinionul major - infectia. Ok si ca a indoit bara aia.

 

pai mai baieti, daca omu asta s-a suit pe moto asa repede(prosteste poate de repede) voi credeti ca el se va retrage? :))  

 

nu face niciun sens.

 

 

paguba rezultata in urma cazaturii a fost o bagatela. o mana rupta. 

dati ex de Lore care a cazut naspa de si-a busit o vertebra.... aia da, te cam pune pe ganduri, mai ales cand esti pe final.

dar MM?

MM are 10 titluri de luat. Apoi inca 5 la ambitie :D 

apoi discutam retragere.

 

* oau, are o mana mai scurta, ii face 'nea Ion cu ochii mici de la Japanezi ghidon custom. 

Si sa cu gel / blana de oaie sa tina racoare vara, in Qatar.

poate ar merge de niste pariuri din alea umilitoare..

(eu nu ma bag, voi daca vreti, eu am venit cu ideea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...