Sari la conținut

Parere Moto M Parts Ploiesti


rsc37
 Share

Postări Recomandate

Salutare colegi,

 

Sunt in cautarea unui prim motor si neavand cunostinte care ma pot ajuta in achizitionarea unuia, simt ca ma aflu pe un teren minat.

 

M-am hotarat asupra unui Honda Hornet (ABS) si inclin sa fac un pas catre acest motorul din anunt:

https://www.olx.ro/d/oferta/moto-m-honda-hornet-pc41-abs-toba-sport-mivv-fz6-gsr-IDe7mTf.html#7d31586f62

 

As vrea sa stiu daca a avut cineva vreun contact/vreo experienta buna/rea cu Moto M Parts Ploiesti.

Mi-ar fi tare de ajutor!

 

Multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare un deal foarte bun, fata de ceea gasesc eu in acest moment pe piata.

 

In acelasi timp, de doua luni, impreuna cu colegul Marcel Motologistic, cautam si pe piata din DE, insa cam aceleasi preturi se gasesc (toate aproape de 4000).

Ce e sub 4000, ori nu raspund, ori inventeaza scuze in ziua stabilita pentru intalnire (exemple: nu mai gasesc actele motorului (dealer); m-am hotarat sa nu o mai vand (privat);)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

2 weeks later...

Revin cu aceeasi rugaminte: ce parere aveti despre vanzatorul acestui motor, cat si de motorul in sine?              2021.... 

2 weeks later...

Revin cu aceeasi rugaminte: ce parere aveti despre vanzatorul acestui motor, cat si de motorul in sine?             2022....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, rsc37 a spus:

Rant pentru ca am solicitat un pic de ajutor?

Salutare! Intr-adevar, preturile par ca pe acolo se invartesc. Si eu cautam un hornet 2007, 2008 si am renuntat. Am reusit sa il repar pe al meu 🤭. Pretul mi se pare cam mare.  Ia pe cineva priceput cu tine sa faca un minim de verificari. Anvelope, discuri si placute de frana, scurgeri furca, lant, sa intre usor in viteza si sa nu sara, motorul sa mearga constant.....chestii de-astea care trebuie inlocuite si care s-ar adauga la pretul de achizitie, care e marisor. Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anuntul nu mai este valabil.

acum ,la prima vedere, pare ca vinde motociclete normale la cap. Numarul de km, clar, bate la ochi. Asta e loterie.

Fiind din Ploiesti, cel mai simplu este sa il duci la o verificare in service. Este un service decent, Motofly. Problema e ca si el aduce moto :)) Deci, complicat.

Incearca sa iei legatura si cu Alexandru Popescu pe fb, pagina Motocicleta Potrivita. Cred ca e fix ce ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Adrian! Suna bine, chiar ma gandeam la un serviciu gen "Masina potrivita" pentru moto, dar nu mi-a trecut nici macar o secunda prin minte sa caut "Motocicleta potrivita".

 

Am citit acum topicurile despre vanzari SH, verificari, despre Ser Moto, Motomus & company, pentru a fi cat de cat informat. Aparent, la prima vedere, 30-40k km bat la ochi, cum ai spus si tu. Ma bucur ca incep sa cunosc, cu ajutorul vostru, usor usor, semnele pe care ar trebui sa le urmaresc.

 

Merci inca o data! :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, rsc37 a spus:

Multumesc, Adrian! Suna bine, chiar ma gandeam la un serviciu gen "Masina potrivita" pentru moto, dar nu mi-a trecut nici macar o secunda prin minte sa caut "Motocicleta potrivita".

 

Am citit acum topicurile despre vanzari SH, verificari, despre Ser Moto, Motomus & company, pentru a fi cat de cat informat. Aparent, la prima vedere, 30-40k km bat la ochi, cum ai spus si tu. Ma bucur ca incep sa cunosc, cu ajutorul vostru, usor usor, semnele pe care ar trebui sa le urmaresc.

 

Merci inca o data! :D 

Cu placere! Ideea e ca atunci cand nu te pricepi, sa apelezi la cine o face. Da, motociclete de 10 ani, si 30.000 km sunt cel putin curioase. Mai ales din tari unde exista muuuuulte motociclete, si se merge la marea veselie, mereu. Dar nu este imposibil, mai pot exista exceptii. De exemplu cineva care are mai multe moto, si unele le plimba mai mult ca altele. Daca cei 30.000 km sunt sau nu reali, iti poti da seama dupa starea generala a motocicletei....oarecum :)

Succes la cautari, tine aproape cu Marcel, poate iti gaseste pana la urma, daca nu rezolvi la noi in tara .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...