Sari la conținut

03.04.2020 n-am idee, dar am chef...


Vrumm
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Salutare!

 

Inainte sa iasa lumea la iesire cu cineva necunoscut, trebuie sa stie cateva informatii de baza 😃 Asta e pentru mine, cel putin, un lucru important.
 

Cam ce stil de mers ai? Cat peste viteza legala? Faci filtering sau depasesti doar cand iti permite contrasensul?

Ce pretentii ai legate de grupul cu care mergi? accepti ca altii, pe anumite tronsoane sa se desfasoare (prin asta a se intelege ca merge in ritmul lui, fie mai rapid, fie mai incet), urmand ca ulterior, sa fie o regrupare? 

Sau esti adeptul grupului compact, indiferent de stilul fiecaruia de mers? intreb pentru ca, la o iesire, nu am precizat acest lucru si nu a fost ok, drept pentru care, prefer sa stiu dinainte. 

 

De asemenea, ar fi bine de mentionat daca esti incepator, sau mai bine zis, cam cati km ai acumulat pana acum. Sau lasa, exagerez deja...

 

Fireste, nu te obliga nimeni sa raspunzi la intrebari, dar as zice ca ai sanse mai mari sa iti gasesti companion de drum daca detaliezi informatiile de le-am cerut. :) 

 

Si mai mult decat atat, un sfat personal, daca doar intrebi lumea de iesire, interesul e spre zero. Daca pui si un traseu, un interval de timp in care se desfasoara iesirea, orice alta informatie legata de propunerea ta, ai sansele semnificativ mai mari sa iti raspunda cineva :) De regula, daca vii cu intrebarea, propui si traseul.

 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, misionaru a spus:

Salutare!

 

Inainte sa iasa lumea la iesire cu cineva necunoscut, trebuie sa stie cateva informatii de baza 😃 Asta e pentru mine, cel putin, un lucru important.
 

Cam ce stil de mers ai? Cat peste viteza legala? Faci filtering sau depasesti doar cand iti permite contrasensul?

Ce pretentii ai legate de grupul cu care mergi? accepti ca altii, pe anumite tronsoane sa se desfasoare (prin asta a se intelege ca merge in ritmul lui, fie mai rapid, fie mai incet), urmand ca ulterior, sa fie o regrupare? 

Sau esti adeptul grupului compact, indiferent de stilul fiecaruia de mers? intreb pentru ca, la o iesire, nu am precizat acest lucru si nu a fost ok, drept pentru care, prefer sa stiu dinainte. 

 

De asemenea, ar fi bine de mentionat daca esti incepator, sau mai bine zis, cam cati km ai acumulat pana acum. Sau lasa, exagerez deja...

 

Fireste, nu te obliga nimeni sa raspunzi la intrebari, dar as zice ca ai sanse mai mari sa iti gasesti companion de drum daca detaliezi informatiile de le-am cerut. :) 

 

Si mai mult decat atat, un sfat personal, daca doar intrebi lumea de iesire, interesul e spre zero. Daca pui si un traseu, un interval de timp in care se desfasoara iesirea, orice alta informatie legata de propunerea ta, ai sansele semnificativ mai mari sa iti raspunda cineva :) De regula, daca vii cu intrebarea, propui si traseul.

 

 

:)))

Suna mai mult a agatat ce zici tu...

E pe modelul “ enjoy the ride”nu “getting late” caci meeg pe premisa ca avem cu totii ce ne trebuie acasa

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune??? :)))) Suna a agatat ce zic eu? :)))

 

Ok, cu asta, multa lume si-a facut o parere despre tine. Vezi, a ajutat si informatia asta la ceva.

 

Sucecs cu iesirile de pe forum! NO HOMO! :))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, misionaru a spus:

Pe bune??? :)))) Suna a agatat ce zic eu? :)))

 

Ok, cu asta, multa lume si-a facut o parere despre tine. Vezi, a ajutat si informatia asta la ceva.

 

Sucecs cu iesirile de pe forum! NO HOMO! :))

 

Daca mi-ai zis replica aia puternica...abandonez

treaba asta cu “zi-mi la cate ture depasesti, ca sa iti spun cine esti” nu cadreaza cu o iesire amarata pe care o propuneam.N-am vrut sa starbesc fabteziile nimanui asa ca imi cer scuze...vroiam doar sa stiu daca s-a adunag vrro e hipa cu vreun gand

N-am nimic cu comunitatea LGBT, va rog nu ma intelegeti gresit...incerc sa ii raspund colegului curios caf mai politically correct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau un sfat: reciteste maine, dupa ce te trezesti, ce ai scris si poate revii cu o completare. As paria ca acum, la aceasta ora, nu mai judeci corect. Se intampla oricui.

 

Daca si maine vei avea aceeasi parere, abandoman subiectul. Somn usor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, misionaru a spus:

Iti dau un sfat: reciteste maine, dupa ce te trezesti, ce ai scris si poate revii cu o completare. As paria ca acum, la aceasta ora, nu mai judeci corect. Se intampla oricui.

 

Daca si maine vei avea aceeasi parere, abandoman subiectul. Somn usor!

Man...iar m-ai inteles gresit...nu am nimic cu ce cauti tu...doar ca eu vroiam doar sa ma plimb un pic...

Daca te-am ofensat, iarta-ma.

Cred ca sunt alte locuri unde sa gasesti baieti si sa afli la cat dau inferioara...aici e forum de moto si nu e mereu sinonim :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deloc...nu ai cum sa ma ofensezi...

Reprezinti o minoritate si trebuie sa fim atenti cu ce spunem.

Daca aici simti ca poti sz gasesti pe cineva, feel free ...dar nu pe topicul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, intru si eu sa vad idei de traseu si când colo ce găsesc? Omu citeste mesajele pe diagonală. Amu dacă mai intreb si dacă tura ii scurtă sau lungă, se duce pe apa sâmbetei topicul. Asa ca nu întreb. Mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...