Sari la conținut

Z1000sx


barzone corleone
 Share

Postări Recomandate

Nou posesor de Z1000sx, an 2017, cu doar 750 km.

Nu stiu absolut nimic despre acest model(nici de Kawasaki in general) posesor de Honda, Suzuki si Yamaha pana acum.

Daca mai gasim posesori ai acestui model, chiar si naked( am inteles ca e diferenta doar de carenaj) bucuros sa impartim impresii, pareri sau dezamagiri.

Am mers 200 km cu ea, placut impresionat: schimba f lin, destula putere la roata dar distribuita liniar, sta foarte bine pe curbe, sunet superb chiar si cu tobele originale.

Astea ar fi primele impresi, la rece chiar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut fff putine in trafic, ca sa fiu sincer doar una si era parcata in mall Baneasa sambata trecuta, arata mai bine ca in poze😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate sunt putine in Romania....dar asta le face si mai speciale. 😜

Urmeaza sa i fac schimbul de ulei+filtru cu Belray exs full sintetic Ester 10w40( ulei recomandat de producator)

P.S. Am luat si un MARE cui in roata spate....ca sa fie bine sa nu fie rau 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat o retur pe cea 2021, nu si merita pretul pentru ce imi oferea in plus fata de Fazer. Apoi am gasit o pe asta, an 2017, 700 km( ca si noua) la doar 9000€.

Poze pun cand o sa fac, n am avut timp inca....😊

Primele poze cu ZĂ BEAST

 

received_135293165140993.jpeg

20210402_173908.jpg

20210402_173840.jpg

20210402_173827.jpg

20210402_153642.jpg

20210402_153632.jpg

20210402_153559.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

ma uit si eu la SX-ul de dupa 2019, Ninja 1000.... in comparative pare mai evoluat decât modelul anterior, ciclistica imbunatatita, electronica, bord, diverse. Ce te-a nemultumit la el?

Stima si sa-l stapanesti samatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata intr un mare fel! Cand imi cautam moto, am studiat si eu modelul. Insa eu sunt ceva mai corpolent, si mi-am dorit ceva mai mare,spatios, etc. Asa ca am luat Versys 1000. Multe asemanari, dar din pacate la motor au umblat si detunat, nu mai produce pe versys 145 cai, ci doar 120. 

Sa te bucuri de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, piticot a spus:

Salutare,

ma uit si eu la SX-ul de dupa 2019, Ninja 1000.... in comparative pare mai evoluat decât modelul anterior, ciclistica imbunatatita, electronica, bord, diverse. Ce te-a nemultumit la el?

Stima si sa-l stapanesti samatos!

Prea mare pretul pt ce oferea, doar parere personala, repet. 

Printre altele, nu mi a placut protectia la vant, pozitia de condus( mult mai incomoda) vizibilitate 0 in oglinzi si modul de distribuire a puterii, in turatii foarte inalte. Toate astea o fac deja o "vitezana", eu dorindu mi ceva mai spre touring. Deabia dupa ce am returnat o am vazut si modelul 2017( care este inca o motocicleta sport-touring)

Adrian M, multumesc.

Am condus Versys 1000( cea din poza) mi a placut, dar nu este genul meu de motor, in rest chiar e un motor demn de 2020.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, barzone corleone a spus:

oate astea o fac deja o "vitezana", eu dorindu mi ceva mai spre touring. Deabia dupa ce am returnat o am vazut si modelul 2017( care este inca o motocicleta sport-touring)

Vrei sa spui ca  modelul 2020 este mult mai sport decat cel din 2017🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

A inflorit rapița...

IMG_20210502_202018_558.jpg

Deja 2500 km, si a dat drumul motorul, e mult mai fâșneata. Raman la parerea mea, nu are prea mari veleitati de tourer, dar nici de vitezana, un fel de catâr.

Atuul ei ca e placuta la condus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa si rapita😁 am citit ca este cel mai vandut sport tourer in Europa deci stiu ei ceva🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_
La 02.05.2021 la 23:06, Barzone a spus:

A inflorit rapița...

IMG_20210502_202018_558.jpg

Deja 2500 km, si a dat drumul motorul, e mult mai fâșneata. Raman la parerea mea, nu are prea mari veleitati de tourer, dar nici de vitezana, un fel de catâr.

Atuul ei ca e placuta la condus...

 

Sa o stapanesti cu placere si multi km faini impreuna! 

 

De la ce firma este parbrizul? 

Imi place cum arata si cum s-au gandit sa faca un parbriz f mare, dar in acelasi timp f. elegant si f fain ca design. 

In ideea ca poate aflu despre o firma despre care nu stiam si au ceva asemanator si pt Crosstourer (cam bataie de cap sa gasesc ceva pe gustul meu pt ea).

Multumesc.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, _Raul_ a spus:

 

Sa o stapanesti cu placere si multi km faini impreuna! 

 

De la ce firma este parbrizul? 

Imi place cum arata si cum s-au gandit sa faca un parbriz f mare, dar in acelasi timp f. elegant si f fain ca design. 

In ideea ca poate aflu despre o firma despre care nu stiam si au ceva asemanator si pt Crosstourer (cam bataie de cap sa gasesc ceva pe gustul meu pt ea).

Multumesc.

Asta nu iti place?

https://www.ermax.com/Honda/VFR-1200-X-CROSSTOURER/high_protection_windshield_VFR_1200_X_CROSSTOURER_2016-2017.html?egap=article&ida=5108

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.05.2021 la 11:54, _Raul_ a spus:

 

Sa o stapanesti cu placere si multi km faini impreuna! 

 

De la ce firma este parbrizul? 

Imi place cum arata si cum s-au gandit sa faca un parbriz f mare, dar in acelasi timp f. elegant si f fain ca design. 

In ideea ca poate aflu despre o firma despre care nu stiam si au ceva asemanator si pt Crosstourer (cam bataie de cap sa gasesc ceva pe gustul meu pt ea).

Multumesc.

Sincer, nu stiu, l q adus un prieten din Italia, cica ar fi dedicat Kawasaki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 4 ore, Barzone a spus:

Sincer, nu stiu, l q adus un prieten din Italia, cica ar fi dedicat Kawasaki.

Multumesc de raspuns ;) . Np.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu am Z1000SX '14

Este o combinatie intre sport si tourer, cea mai buna varianta pe care am gasit-o pentru, de exemplu, sa ajung in alpi cu ceva bagaje si sa ma distrez dupa prin pasii de acolo. Cu un motor sport drumul pana acolo ar fi fost dur iar cu un tourer pasii ar fi fost mai putin distractivi.

Nu e foarte buna pentru mers in oras, ma dispera oglinzile prea mari, trebuie sa merg cu ele pliate ceea ce nu e neaparat ok. Nu am gasit solutie pentru asta. De asemenea, se incalzeste destul de rau vara in oras, e nasol cand nu poti sa filtrezi traficul.


 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Nu am intampinat problema asta a oglinzilor, sau poate nu am dat importanta. Oricum un + pt ca sunt pliabile. Cam la toate motoarele fierbea apa in aglomeratie.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Tot Z1000SX dar modelul 2021.

Am o oferta imbatabila in octombrie pt noul model, daca il vand bine, daca nu, raman in continuare cu el.

Chiar sunt fff multumit de model, de asta si upgrade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

S a vandut motorul.

Daca trebuie inchis topicul, se poate inchide.

Voi deschide alt topic cu noul motor.

P.S.

Sunt foarte multumit de acest model, daca cineva are dubii asupra modelului il sfatuiesc sa il incerce la drum lung....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...