Sari la conținut

Ne-a parasit un mare motociclist roman: Dan Nastase


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Dumnezeu sa-l odihneasca! Ne-am intersectat si in idei aici in zilele de aur ale forumului cat si in viata reala, a fost un mare pasionat!

 

N-a vrut el sa inteleaga ca frana spate nu prea merge la motoretele sport :) dar sper sa ma ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-a lovit vestea asta!

Am început să visez la motociclete când citeam articolele lui Dan de prin almanahurile auto din anii '80 și de prin reviste auto prin anii '90. Apoi l-am urmărit în Univers Moto și soarta a făcut să fim și colegi pentru un an, la revista Motociclismo. Nu-mi venea să cred că sunt coleg cu omul care mă inspirase în ale motociclismului atâția ani. Și era atât de prietenos, relaxat (a insistat din prima să nu-l iau cu "dumneavoastră"), povestea cu atâta pasiune și plăcere despre motociclete...

Dane, odihnește-te în pace! A fost o onoare și o plăcere să te citesc, să te cunosc, să lucrăm și să mergem pe motociclete împreună! Ne vedem "on the other side"!

Știți cumva când și unde e înmormântarea sau vreun fel în care am putea să-i aducem un ultim omagiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il cunosti?

 

da din pacate a murit un simbol al motociclismului romanesc.cei care nu l cunosc sa taca!

 

da probabil de aici voi disparea m am luat de un geniu atot habarnist cu stiinta de pe net dar poate viata il va face sa apara si in fata mea .

dane nu te vom uita cel putin noi cei vechi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R. I . P . 

Asfalt uscat daca mai este un drum dupa ,,,,,

 Repet si eu intrebarea  colegului  " Știți cumva când și unde e înmormântarea sau vreun fel în care am putea să-i aducem un ultim omagiu " ,,,,,

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca! Imi pare atat de rau... nici nu imi vine sa cred.

Locuiam si in aceeasi zona... cand eram mic admiram motocicleta lui cu motor de Wartburg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta mea de suflet, un K1200R Sport a fost adusă de dumnealui din Italia și era tare mândru de ea. Încă păstrez sticker-ul cu porecla pe care i-a pus-o: "vonBlitzen". 


Dumnezeu să îl ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Cbrrepsol changed the title to In Amintirea unui Veteran Moto--DAN NASTASE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...