Jump to content

Cumpăr bicicleta(MTB) dama

Recommended Posts

Pt ca o bicicleta simpla și decenta calitativ pare a fi mai greu de găsit decât o mașină exclusivista, ma gândesc sa măresc șansele de a găsi una. 

Asa ca fac topic în speranța că vreun moCiclist are vreun atelaj nemotorizat pe doua roti de care s-ar despărți fără păreri de rău și livrat prin curier. 😁

Doamna mea(167cm înălțime fără tocuri) ar avea nevoie de o bicicleta MTB cu cadru de fete, de ala cu "ruda mai jos"(deh nu ma pricep la biciclete), rezistenta(doamna nu prea le are cu bicicleala dar s-a saturat sa alerge după mine și fiumio, noi calare la pedale). Bita sa fie cât mai noua dacă se poate, estetic cât de frumoasa(nah, e doamnă doamna) si mecanic sa nu am de schimbat piese pe ea măcar un an. Dacă are și o culoare mai omeneasca e și mai bine dar nu e criteriu de departajare. 😁 Frâne de-s pe disc e bine, de nu, merge și asa. Nu e musai sa aibă suspensii pe fata, e ok și fixa. 

Nu as sari de aprox 1400ron.

Cel ce o vinde musai sa trimită prin curier cu plata ramburs cu verificare. Nu de alta, dar nu mi-aș lua oale-n cap de o cumpăr și o bag în service. 😁

Locația Baia Mare

Contact aici pe forum cel mai bine

Daca e vreo oferta băgați poze, le vede doamna și poate ma scăpați de-un stres. 😜

Mulțumesc! 

Salutare George.

Am bicicleta asta ..tot de sotie de 1.66...bicicletă mountain bike Rich cu roti de 24 ,suspensie fata și spate, e in stare impecabila .luată de noua și utilizata de câteva ori .schimbătoare  Shimano,are in plus fata de cum am.luat- o : cric ,sonerie ,lumina roșie pe spate ,și aripi fata și spate,şa cu gel.....poate ii place ....450 lei.

O zi bună

IMG_20201128_143127.jpg

IMG_20201128_143059.jpg

Neața bună. A văzut-o și a zis ca arata ca un OZN, deci din păcate pas. 😊 Mulțumesc frumos. 

Mersi de hint. Nu ma pricep la biciclete, dar am văzut bita asta "pe viu" și furca aia mi se părea ca e făcută din grisine. Repet, nu vreau fițe, dar nici sa I se rupă doamnei sub fund când n ureuseste sa frâneze înainte de vreo bordurica de 3cm înălțime. 

1 oră în urmă, george05 a spus:

Mersi de hint. Nu ma pricep la biciclete, dar am văzut bita asta "pe viu" și furca aia mi se părea ca e făcută din grisine. Repet, nu vreau fițe, dar nici sa I se rupă doamnei sub fund când n ureuseste sa frâneze înainte de vreo bordurica de 3cm înălțime. 

Mă bag și eu că musca.

Tot văd bici din astea prin buc.

Copii, oameni mari, curieri glovo și alții.

Doar ți se pare că e fragilă, părerea mea.

Și sincer.. 1400 lei pe o bici de plimbări ușoare și rare?....

Suna puțin exagerat.

Eu am luat sh de Dirt jump cu furca zdravănă pe față, cadru zdravăn, jante zdravene și am dat 900 lei pe ea. Ok asta acum ceva ani. Și am tras de ea de a luat o naiba și n are nimic. 

Kona shred 2009 dacă ești curios.

Deci repet, ceva pt dama doar pt plimbat? Enorm bugetul...

Ok te sa fie frumoasa...aici nu e preț prea mare :grinbandit:

Plus că iei noua, garanție.

Doar să spună că nu i place..

Sau daca vrei frumoasă vezi de la pegas.

Dar nu știu la calitate cum stau.

Preturile sunt enorme pt ce oferă dar sunt arătoase, aici nu pot comenta. Poate sh sa iei.

Decathlon este are cea mai buna oferta..du-te acolo si i-a ce iti place dar sa fie cat mai usoara. Bicicleta cu suspensie pe spate nu o sa gasesti ok in banii aia. Nu iti face probleme ca se rupe cu sotia. Bicicleta aia tine la tonaje mari...

2 hours ago, george05 said:

Doar ti se pare. Nu cred ca o sa fie doamna ta in stare sa o rupa... Poate doar daca incearca sa faca un downhill, ceva mai agresiv, dar nici asa... sunt destul de bunicele pt ciclistul de weekend. Basca se pot upgrada, o furca, o suspensie, o frana. Si costa caramele... 

Iti mai las un link. Una de genul asta (dar de baieti) are un coleg si baga serios drumetii pe munte cu ea.
https://www.sportguru.ro/bicicleta-cross-julia-26-2021

Era un membru, frankie parca care vindea bicle sh destul de ok, vezi poate il identifici si il intrebi de sanatate. 

Acum 8 minute, einstein1984 a spus:

Era un membru, frankie parca care vindea bicle sh destul de ok, vezi poate il identifici si il intrebi de sanatate. 

Vechituri carpite cu piese de la alte vechituri si prezentate pompos pt fraieresteni , e drept mai bune decat OZN-ul Rich .

Eu iti recomand sa iei de la Decathlon, nou nu gasesti mai ieftin si mai bun in alta parte, tinand cont ca ai zis ca doamna alerga dupa voi, inseamna ca plimbarea ii lejera, probabil prin parc. O bicicleta cat mai simpla, cu o foaie, cateva pinioane (rar schimba ele vitezele), cu garantie. Deci https://www.decathlon.ro/bicicleta-polivalenta-rs120--id_8577821.html

Sau 

https://www.decathlon.ro/bicicleta-polivalenta-rs-500-id_8577822.html

"Nu e musai sa aibă suspensii pe fata, e ok și fixa" nu stiu cate mtb-uri stiti voi cu furca fixa, deci la cum a expus el problema, clar nu are nevoie de mtb, ca sa te plimbi cu sotul si copilul nu-ti trebuie mtb, daca o sperie gabaritul bicicletelor cu roti de 28, poate lua o pliabila (imi este greu sa cred ca ea alearga mai repede decat poate merge cu o pliabila).

Acum 4 ore, Metal Heart a spus:

Doar ti se pare. Nu cred ca o sa fie doamna ta in stare sa o rupă... Basca se pot upgrada, o furca, o suspensie, o frana. Si costa caramele... 

https://www.sportguru.ro/bicicleta-cross-julia-26-2021

Am și eu un Cannondale profi(un amic downhillist mi-a rezolvat-o) și fac diferența între ceva ok și grisine. Dar nah, nu zic, poate ar fi ok. 

Dar cea Cross pare ce trebuie, am și văzut astăzi una de băieți tot la acești bani și mi-a plăcut. Probabil în seara asta fac comanda. 😁 Mersi frumos. 

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

Aruncă un ochi și aici, de aici am cumpărat recent o biclă, acum aprox 3 săptămâni.

https://www.playbike.ro/categorie/biciclete-sosea?sortare=popularitate&pagina=1

👍 

Acum 3 ore, trilogy a spus:

Eu iti recomand sa iei de la Decathlon, nou nu gasesti mai ieftin si mai bun in alta parte, tinand cont ca ai zis ca doamna alerga dupa voi, inseamna ca plimbarea ii lejera, probabil prin parc. O bicicleta cat mai simpla, cu o foaie, cateva pinioane (rar schimba ele vitezele), cu garantie. Deci https://www.decathlon.ro/bicicleta-polivalenta-rs120--id_8577821.html

Sau 

https://www.decathlon.ro/bicicleta-polivalenta-rs-500-id_8577822.html

Yeah, prin parc și pe drumuri forestiere super lejer prin zona mea. Mersi frumos, bune ponturi. Acum sa vedem care ii place mai mult. 😁

Acum 5 ore, frigider a spus:

Mă bag și eu că musca.

Tot văd bici din astea prin buc.

Copii, oameni mari, curieri glovo și alții.

Doar ți se pare că e fragilă, părerea mea.

Și sincer.. 1400 lei pe o bici de plimbări ușoare și rare?....

Suna puțin exagerat.

Eu am luat sh de Dirt jump cu furca zdravănă pe față, cadru zdravăn, jante zdravene și am dat 900 lei pe ea. Ok asta acum ceva ani. Și am tras de ea de a luat o naiba și n are nimic. 

Kona shred 2009 dacă ești curios.

Deci repet, ceva pt dama doar pt plimbat? Enorm bugetul...

Ok te sa fie frumoasa...aici nu e preț prea mare :grinbandit:

Plus că iei noua, garanție.

Doar să spună că nu i place..

Sau daca vrei frumoasă vezi de la pegas.

Dar nu știu la calitate cum stau.

Preturile sunt enorme pt ce oferă dar sunt arătoase, aici nu pot comenta. Poate sh sa iei.

Ai punctat la sfârșit bine, tre sa fie și frumoasa. 😁 Atât buget am alocat, nu e problema dacă e prea mult, prea puțin sa nu fie. 🤣

Acum aștept să-și termine doamna pregătirile de seara și dau cu cardul. 😒🤣 

Mersi de ponturi. 

Acum 4 ore, tzunoi a spus:

Decathlon este are cea mai buna oferta..du-te acolo si i-a ce iti place dar sa fie cat mai usoara. Bicicleta cu suspensie pe spate nu o sa gasesti ok in banii aia. Nu iti face probleme ca se rupe cu sotia. Bicicleta aia tine la tonaje mari...

Nu-mi trebuie suspensie spate defel, nici de fata nu e musai. 😁 E usurica doamna mea, problema e ca în general când cade cade "greu".🤣🤣🤣

Acum 11 ore, Metal Heart a spus:

Nah, spre uimirea mea, asta a ales-o doamna mea. Dat comanda, așteptăm livrarea. Mulțumesc frumos tuturor pt reply-uri.