Sari la conținut

Înmatriculare, norme Euro 5


slg-motorcycles
 Share

Postări Recomandate

Va salut colegi! Vin și eu cu o întrebare pentru cei care cunosc mai multe detalii în legătură cu noile directive UE privind înmatricularea noilor autovehicule!  Vreau sa cumpăr o motocicleta noua 0km, fabricație 2006, mobra are făcută cartea RAR în 2006,itp.. Dar nu a fost înmatriculată in Ro! Se mai poate inmatricula sau rămâne de piese... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, GoodKat a spus:

Cum are carte RAR si ITP dar nu a fost inmatriculata? RAR inseamna Registrul Auto Roman.

Avand carte de identificare inseamna ca are acte de identitate,iar ITP ca are drept de circulatie pe drumurile publice(ma rog,avea in 2006 pentru 2 ani).Faptul ca nu este inmatriculata,nu-i da dreptul de libera circulatie pe drumurile publice.Asta inteleg eu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Eu zic sa faci o cerere cu nr de inregistrare catre Politie.

Daca nu... exista si varianta 2. O cumpara un bulgar,o inmatriculeaza si apoi ti-o vinde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bulgaria e tot in UE, nici la ei nu se mai inmatriculeaza.

 

Daca are cartea facuta, inseamna ca nu mai trebuie sa treci pe la RAR, s-ar putea sa se considere deja "cu buletin romanesc" si sa fie OK la inmatriculare. Totusi, un telefon la DPRCIV la informatii nu strica, ca sa fii sigur ca din partea lor e totul OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, GoodKat a spus:

Cum are carte RAR si ITP dar nu a fost inmatriculata? RAR inseamna Registrul Auto Roman.

Faptul ca are carte de identitate emisa de RAR, nu inseamna automat ca este si inmatriculata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mai da faliment cate o locatie de McDonalds si se vinde Morader-ul de pe perete...

 

 

 

Prin It si At am vazut multi dealeri care expun in vitrina  ceva modele mult trecute, dar noi ...probabil ca o sa iasa si alea la vanzare candva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, einstein1984 a spus:

Pot sa jur ca a mai fost un topic absolut identic, o fi aceiasi mobra? 2006 nu era nici euro  2 probabil. 

Am avut o injectie euro 2 din 2005 si acum am o injectie tot euro 2 din 2006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Pentru lămuriri în legătură cu înmatricularea mobrei! Am fost la Drpciv pt lămuriri privind înmatricularea mobrei! Răspuns, Nu se mai poate inmatricula in Romania, motocicleta fiind euro 2! Deci rămâne pentru folosire câmp, drumuri.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...