Sari la conținut

Rugaminte posesori Kawasaki KLE 650 Versys


R4DIKL
 Share

Postări Recomandate

Salutare, colegi.

Am o mare rugaminte la posesorii de Kawasaki KLE 650 Versys. Sa ma lasati si pe mine sa ma urc pe moto, fara sa merg cu ea, doar in stationare, ca sa imi fac o idee despre pozitia in sa. Ma bate un gand si as vrea sa incep prin a vedea daca este potrivita pentru gabaritul meu depasit (1,68h si 66 kg). Multumesc anticipat binevoitorilor.

Ofer la schimb testare pozitie in sa la Yamaha Tricker :))))

Editat de R4DIKL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, R4DIKL a spus:

Scuze. In Bucuresti sau imprejurimi, dar nu chiar la Tecuci sau Oradea 😇

Am 1,67 m inaltime si ajung doar cu varfurile pe jos.Cand spun varfuri,ma refer la pozitia balerinului. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un oarecare mic avantaj constructiv. Distanta "inseam" (sau de la sol la zona inghinala) este de 83 cm. Spre exemplu, pe Tricker cu sa de 790 stau cu genunchii flexati. Pe v-strom modelele cu sa la 780 (cele de prin 2007, 2008) stau o idee mai sus decat la tricker, asta pentru ca saua este mai lata, dar ating cu toata talpa. Pe xt 600 stau cu calcaile usor desprinse de sol, dar nu ca balerinul pe varfuri. Pe GS stau aproape ca la Tricker. Nu stiu nimic despre versys. 

Simulatorul ergonomic imi arata la versys cam aceeasi pozitie ca la XT. Adica usor pe varfuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, R4DIKL a spus:

Am un oarecare mic avantaj constructiv. Distanta "inseam" (sau de la sol la zona inghinala) este de 83 cm. Spre exemplu, pe Tricker cu sa de 790 stau cu genunchii flexati. Pe v-strom modelele cu sa la 780 (cele de prin 2007, 2008) stau o idee mai sus decat la tricker, asta pentru ca saua este mai lata, dar ating cu toata talpa. Pe xt 600 stau cu calcaile usor desprinse de sol, dar nu ca balerinul pe varfuri. Pe GS stau aproape ca la Tricker. Nu stiu nimic despre versys. 

Simulatorul ergonomic imi arata la versys cam aceeasi pozitie ca la XT. Adica usor pe varfuri.

Daca stai ok pe XT, Stroama sau Gs, n-ai nici o problema nici pe versys de 650.

Este un grup de fb, versys romania. iti sugerez sa faci acolo o postare, sigur sa gaseste cineva cu care sa te vezi, sui pe moto ,discuti una alta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

dar de ce nu te duci la United Motors? Au Versys la drive test. Si daca nu vrei drive test, poti linistit sa te sui pe ea in showroom ca sa-ti faci o idee despre cum se sta pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, lacroyx a spus:

Salut,

 

dar de ce nu te duci la United Motors? Au Versys la drive test. Si daca nu vrei drive test, poti linistit sa te sui pe ea in showroom ca sa-ti faci o idee despre cum se sta pe ea.

Banuiesc ca vorbim de un sh, probabil 2007-2010. Nu prea e la fel ca modelul nou...

Vad ca se misca pe fb treaba, probabil a gasit pe cineva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...