Jump to content

WIMA Romania, ce fata a murit si de ce?

Recommended Posts

Vad pe FB ca s-a lasat cu condoleante la fetele de la WIMA Romania. Ca de obicei nu se spune nimic, mai ales cand faci parte din grupuri cunoscute si vocale pe toate retelele.

Se stie cine a murit si de ce? A facut accident? A avut Covid?

Inainte pe forumu asta aflai informatiile inainte de a ajunge la stiri...poate ne lumineaza careva...

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Adevărata formula indiferent de câți km ai făcuți sau cât de multă fizica știi este 1 clipă de neatenție = destul cat sa vezi daca ai noroc sau nu

Topicurile din categoria asta sunt practic inutile. Orice concluzie de bun simt ai trage, vin cohortele de experti care sustin ca ei au inceput pe R1 la 18 ani, direct pe circuit stradal printre tirur

Posted Images

A fost un accident cu o domnita de 32 ani, a pierdut controlul intr.o curba mare  cat o zi de vineri si sa izbit de un camion.

Am vazut si eu stirea ieri seara.

https://www.stiripesurse.ro/accident-grav-in-vrancea-o-motociclista-a-decedat-dupa-ce-a-intrat-in-coliziune-cu-un-tir_1736440.html

Probabil a intrat in curba mai repede decat trebuia sau s-a angajat gresit in curba si a ajuns drept in TIR-ul de pe contrasens.

Avand in vedere ca motocicleta a ajuns in TIR si nu invers, evident ca se merge pe burta.

S-a intamplat ieri, mergeau catre Lepsa.

Curba aia la dreapta e inselatoare prin plasament, e o succesiune de curbe, urmate de o linie dreapta unde multi deschid gazul prea tare. S-a lovit de un TIR. E de spus si ca pe asfalt e un strat de criblura, pus anul trecut.

Dumnezeu s-o odihneasca in pace!

Edited by TETEA.
Chiar acum, Silver Arrow a spus:

Am vazut si eu stirea ieri seara.

https://www.stiripesurse.ro/accident-grav-in-vrancea-o-motociclista-a-decedat-dupa-ce-a-intrat-in-coliziune-cu-un-tir_1736440.html

Probabil a intrat in curba mai repede decat trebuia sau s-a angajat gresit in curba si a ajuns drept in TIR-ul de pe contrasens.

Avand in vedere ca motocicleta a ajuns in TIR si nu invers, evident ca se merge pe burta.

Mda, banuiam. Intotdeauna cand se intampla asa ceva intr-un grup, se baga totul sub pres.

RIP fetei...

Clar WIMA este un fel de KGB,SRI, FBI,CIA,MOSSAD, numai ca mult mult mai puternica si mai ascunsa in intuneric, aoleuuuu ce ganduri aveti

Acum 4 minute, Pinocchio a spus:

Mda, banuiam. Intotdeauna cand se intampla asa ceva intr-un grup, se baga totul sub pres.

RIP fetei...

Acest accident mi-a adus aminte de Sabina Northern Freyja. Tot un accident stupid la mers in grup.

Eu nu am mers in grupuri, asa cu cate un prieten am mai mers.

La mersul in grup m-as astepta sa fie un motociclist mai rasarit care sa conduca grupul, sa cunoasca atat traseul cat mai ales sa ''citeasca'' ce si cat poate fiecare motociclist, si sa imprime un ritm adecvat nivelului celui mai putin experimentat din grup, tocmai ca sa se evite astfel de incidente.

Si sa tempereze spiritele, pentru ca asta este, cand esti in gasca se mai infierbanta hormonii, si te ia avantul. 

Sau daca nu se poate sa imprime un ritm redus motociclistilor ''true'', macar sa adune intr-un grup restrans pe debutanti si sa ii struneasca pe acestia.

Acest accident arata inca o data ca in motociclism o singura eroare de pilotaj este suficienta . Indifernet de experienta.

RIP:rose:

Acum 49 minute, TETEA. a spus:

S-a intamplat ieri, mergeau catre Lepsa.

Curba aia la dreapta e inselatoare prin plasament, e o succesiune de curbe, urmate de o linie dreapta unde multi deschid gazul prea tare. S-a lovit de un TIR. E de spus si ca pe asfalt e un strat de criblura, pus anul trecut.

Dumnezeu s-o odihneasca in pace!

Lepsa strikes again.....

Este un drum frumos, padure, peisaje, curbe, asfalt bun in principiu, succesiuni,apoi zona de gaz, apoi iar succesiuni. Insa pentru incepatori/cine nu i asa experimentat, poate fi foarte inselator..te fura. In ultimii ani au tot fost accidente pe acolo.

Aviz amatorilor, sa lase gazul mai moale, daca nu stiu traseul.

Rip...

Ca e lepsea , ca e siriu , ce mai conteaza cand apare ceasul rau si cotoiu negru ? 

De unde stiti voi ca nu le avea cu gazul ? 

Aia e ! 

RIP 

Acum 35 minute, Djenavar a spus:

Clar WIMA este un fel de KGB,SRI, FBI,CIA,MOSSAD, numai ca mult mult mai puternica si mai ascunsa in intuneric, aoleuuuu ce ganduri aveti

Gandurile sunt date de faptul ca intotdeauna cand e vina conservarului se urla din toti bojocii peste tot, se fac marsuri de protest, marsuri de "constientizare" si alte rahaturi. Cu cat e un motociclist mai integrat intr-un grup, club, cu atat se face mai mare tam-tam.

Iar cand greseste motociclistul e invers. Se pune batista pe tambal si mucles. Trebuie sa sapi sa dai de o informatie, d-apai sa se recunoasca ca a gresit si a murit. Acum cu grupul asta de fete nu cred ca e mare ascunzis si forte intunecate, dar sa ne fereasca Dumnezeu sa fi fost un mare club sau grup, atunci e omerta. Nimeni nu recunoaste si nu zice nimic, desi stiu toti ce s-a intamplat.

Lepsa e inselatoare, chiar riderii experimentati trec prin clipe in care strang din fund sau isi distrug motoarele pe acolo. Plus ca sa ne revenim, e inca FOARTE rece la munte, suprafata nu este la fel ca vara , reflexele amortite dupa iarna, s.a.m.d

36 minutes ago, Pinocchio said:

Gandurile sunt date de faptul ca intotdeauna cand e vina conservarului se urla din toti bojocii peste tot, se fac marsuri de protest, marsuri de "constientizare" si alte rahaturi. Cu cat e un motociclist mai integrat intr-un grup, club, cu atat se face mai mare tam-tam.

Iar cand greseste motociclistul e invers. Se pune batista pe tambal si mucles. Trebuie sa sapi sa dai de o informatie, d-apai sa se recunoasca ca a gresit si a murit. Acum cu grupul asta de fete nu cred ca e mare ascunzis si forte intunecate, dar sa ne fereasca Dumnezeu sa fi fost un mare club sau grup, atunci e omerta. Nimeni nu recunoaste si nu zice nimic, desi stiu toti ce s-a intamplat.

N-aș fi putut spune mai bine.

:rose::rose::rose:

11 minutes ago, einstein1984 said:

@Flower Power esti bine? 

E bine. E mai tânără de 32 ani.:laugh:

Acum 45 minute, Pinocchio a spus:

marsuri de "constientizare" si alte rahaturi.

Se face un cakat, cate vreme mobrismul din Romania este doar o fitza de la 600cmc in sus astfel de cazuri vom mai vedea. E copie la indigo cu Northern Freyja.

Nu stiu ce importanta mai are cine s-a dus.

Trebuia crucificata, daca a fost vina ei?

Hatereala pt grupuri se rasfrange asupra decedatei?

Untitled.png

Putea fi orice curba.

Am iesit eu aseara la 20h ca sa-mi limpezesc creierii... si era sa ma infig in contrasens. Rece, noapte, sat (cocalari, viteza cu bnveuri si masini cu lemne). M-am incalzit instantaneu si daca nu ma chinuiam sa imi iau ochii de la masina si sa ma uit in șanț cred ca era cu jale.

Greseli face toata lumea, depinde cum se termina.

Pe Lepsa e nasol ca vorba aia: e drum de aplecat mobra turata. Zic si eu...

Acum 36 minute, easy ride on! a spus:

R.I.P.! :rose::rose:

Din păcate, au mai fost accidente (nasoale) cu scăpare pe contrasens, în zona aceea  :(

A fost tot pe DN2D, dar nu in aceeasi zona.

Nasol..
Chiar daca mergi tare, sau o comiti intr-un alt fel, pedeapsa finala este extrem de dura pentru greseala comisa..o miscare a incheieturii, un gand sau o privire zburata aiurea sau o golaneala din cand in cand.. Trist

20 minutes ago, easy ride on! said:

pe unde are chef

Orice motiv am gasi, o intamplare de asta are la baza eroare umana.

Nasol, că in motociclism rush-ul e fun. Mersul preventiv e la polul opos.

Omerta ne-omerta, zicea cineva mai sus ca se tace ca la biserica în momentul în care "se duce" câte un posesor de motocicleta din vina lui. Dacă e în grup, liniște. Dacă e singur, se discuta 5 pagini despre cine a fost de vina(evident dacă e implicat și un auto, se încearcă găsirea kkatului în curtea șoferului auto). Crapă câte unul/una prin tot felul de zone "lejere"(bine, și de ar crapa pe Mulholland tot la fel s-ar discuta) și apoi, aia "tru" și plini de compasiunea o dau în dude de genul "se putea întâmpla oricui, e drum ciudat, etc". 

Păcat de fată în orice caz. 

• adidas locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +20 000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook

BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +17000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.

• Create New...