Jump to content

WIMA Romania, ce fata a murit si de ce?

Recommended Posts

Daca sunteti parteneri siguranta pe 2 roti m-am linistit.

Nu puteati avea o interventie mai plina de platitudini decat asta, exact cum am prezis de la primele posturi. De cate ori e vorba decat un grup, care cica are o imagine de mentinut, detaliile sunt ascunse si se asterne tacerea. Nu e cazul vostru, dar unele cluburi de machomani ajung si la amenintari in astfel de cazuri.

Oare de ce nu intelegeti ca un mesaj normal gen: colega noastra Teodora a plecat la o plimbare de primavara pe virajele patriei, intr-un moment de neatentie a gresit si a platit un pret mult prea scump. Aveti grija de voi!' , ar fi fost mult mai normal si mai uman decat ca v-ati schimbat poza de grup in lumanare si ca aveti grija sa nu se comenteze nimic pe nicaieri. 

Faptul ca ne-ati asigurat ca a fost 'un om frumos' e doar acelasi limbaj de lemn al comunicarii. Toti tinerii care au murit pe 2 roti la astfel de varste fragede au fost oameni frumosi...

Si multumim ca ati mentionat ca nu a fost nimic organizat, de parca va acuza cineva de ceva si trebuia repede sa fie foarte clar ca voi n-aveti nicio vina. Penibil...

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Adevărata formula indiferent de câți km ai făcuți sau cât de multă fizica știi este 1 clipă de neatenție = destul cat sa vezi daca ai noroc sau nu

Topicurile din categoria asta sunt practic inutile. Orice concluzie de bun simt ai trage, vin cohortele de experti care sustin ca ei au inceput pe R1 la 18 ani, direct pe circuit stradal printre tirur

Posted Images

Acum 38 minute, Pinocchio a spus:

..

Si multumim ca ati mentionat ca nu a fost nimic organizat, de parca va acuza cineva de ceva si trebuia repede sa fie foarte clar ca voi n-aveti nicio vina. Penibil...

De acord si cu restul, dar asta pune punctul pe "i"!

deja o tipa motociclista de pe grupul ala si-a pus motorul la vanzare dupa numai 3mii de km facuti cu el ca vrea o pauza ca urmare a accidentului acesta

WIMA va rog sa o sprijiniti pe colega voastra, sa o sustineti ca are un moment mai greu si sa ii readuceti aminte ca sunteti un grup de femei puternice, iar voi sustineti mersul in siguranta

Intr-un fel e mai bine ca si-a dat seama ca totusi motorul nu e pentru oricine sau doar pentru poze de insta. (altfel nu imi explic cum un model 2005 are doar 37k km, presupun ca toata lumea l-a cumparat sa il tine pentru poze pe insta la cafea, dar e ciudat ca daca iesi prea des la starbucks tot depasesti km ala)

Edited by DiarM
La 15.04.2021 la 20:16, dan20071981 a spus:

Bună seara! Din respect și empatie cu familia Cristinei și toți cei care au îndrăgit-o vă rog să închideți acest topic și să nu il transformați într-o discuție tehnică.  Vă mulțumesc din suflet! Be safe!

Sectiunea asta de forum este exact pentru asa ceva. Pentru condoleante si comemorari exista o alta sectiune dedicata.

Acum 12 ore, Mihaela Hodivoianu a spus:

WIMA [...]cerem celor care au cunoscut-o sau nu sa nu comenteze inutil. .

Fiecare considera comentariul sau util. Deci nu comenteaza nimeni inutil.

Acum 12 ore, Mihaela Hodivoianu a spus:

WIMA e divizia din Romania a Asociatiei Internationale a Femeilor Motocicliste infiintata in 1950 si prezenta in 40 de tari. Sustine motociclismul feminin si mersul in siguranta. In Romania suntem parteneri siguranta pe doua roti aflata la a doua editie. Din respect pentru Teodora nu am postat detalii privind accidentul intamplat saptamana aceasta si cerem celor care au cunoscut-o sau nu sa nu comenteze inutil. Familia si prietenii au pierdut un om frumos...Nu era un eveniment organizat... Sprijinim familia celor plecati si incercam sa invatam din cele intamplate. Multumim celor care ne-au contactat si celor care i-au fost alaturi pe ultimul drum.

Bla bla uri tipic oricarei asociatii din lumea asta. De-aia nu suport asociatiile, de niciun fel. De doua ori m-am amestecat in vreo doua si de fiecare data am ajuns la aceeasi concluzie.

Acum 1 oră, DiarM a spus:

deja o tipa motociclista de pe grupul ala si-a pus motorul la vanzare dupa numai 3mii de km facuti cu el ca vrea o pauza ca urmare a accidentului acesta

WIMA va rog sa o sprijiniti pe colega voastra, sa o sustineti ca are un moment mai greu si sa ii readuceti aminte ca sunteti un grup de femei puternice, iar voi sustineti mersul in siguranta

Intr-un fel e mai bine ca si-a dat seama ca totusi motorul nu e pentru oricine sau doar pentru poze de insta. (altfel nu imi explic cum un model 2005 are doar 37k km, presupun ca toata lumea l-a cumparat sa il tine pentru poze pe insta la cafea, dar e ciudat ca daca iesi prea des la starbucks tot depasesti km ala)

Mi s-a scurs o lacrimă. Nu dau detalii.

După accident (jumătate de metru mai la dreapta și nimeream stâlpul A al Passatului, deci se lăsa cu popă, deși sunt anti), imediat ce am reparat mobra (vreo lună) eram amândoi (eu și soția) din nou la plimbare. Slabe de înger membranele wima... Eu aș fi vândut mobra și aș fi donat mobra asociației wima. Sau Wilma?!

Mari secrete cu accidentul asta, Watergate, nu alta...

Nu știu cum poți cere ceva concret de la cineva care nu a fost acolo. Întregul topic este fără rost. Trageți de urechi WIMA că ar încerca să ascundă lucruri pe care, de fapt, nu le cunosc.

Mai mult decât au scris jurnaliștii nu poate spune decât șoferul de tir sau motociclistul care o însoțea. Unul nu are treabă cu forumul, celălalt poate are, poate nu. Nu poți obliga pe nimeni să povestească și, oricum, ar fi doar din propria perspectiva. Vreți să știți ce a greșit Cristina? Contactați un spiritist.

Acum 4 ore, Bulinu' a spus:

nu poate spune decât șoferul de tir sau motociclistul care o însoțea. Unul nu are treabă cu forumul, celălalt poate are, poate nu.

care e cel care sigur nu are treaba cu forumul? motociclistul? ca soferi de tir avem pe aici.
threadul nu este fara rost, insa evident ca in comparatie cu evenimentul principal orice alta actiune paleste si pare lipsita de valoare, mai ales la 'cald', cu cat trece mai mult timp de la evenimentul nefast cu atat e mai suportabil pentru apropiati, pentru ca pentru staini (cum suntem pe aici, nu este un impact emotional atat de mare incat sa nu se poarte discutii, in limita decentei)

Acum 3 ore, robert23mg a spus:

threadul nu este fara rost,

Mai verifica odată titlul topicului și posturile autorului. Tragem la răspundere pe cineva  că nu ne-a pus aici informare? Serios? Băieți, reveniți cu picioarele pe pământ. Viața nu se trăiește online. Nimeni nu are nici o datorie față de forumul asta sau fata de noi, membrii, să publice aici informațiile pe care le are. Ai văzut undeva, ceva ce te interesează, întreabă acolo. Nu te apuci sa arunci cu fecale in cei ce nu au pus info unde citești tu de obicei.

Acum 9 ore, Bulinu' a spus:

Mai verifica odată titlul topicului și posturile autorului. Tragem la răspundere pe cineva  că nu ne-a pus aici informare? Serios? Băieți, reveniți cu picioarele pe pământ. Viața nu se trăiește online. Nimeni nu are nici o datorie față de forumul asta sau fata de noi, membrii, să publice aici informațiile pe care le are. Ai văzut undeva, ceva ce te interesează, întreabă acolo. Nu te apuci sa arunci cu fecale in cei ce nu au pus info unde citești tu de obicei.

Respectabili domni,

Desigur ca nimeni nu este dator sa raspunda unui topic pe un forum, la o barfa a unor persoane absolut necunoscute. 

Motivul pentru care nu s-au dat mai multe detalii de catre wima este de fapt unul singur. Pentru ca s-a intamplat fix ce ati vazut peste tot la stiri sau pe facebook. Fata a ratat virajul si a acrosat tirul, nu a fost nimic spectaculos, ce pare ca era cautat aici, ci pur si simplu a suferit fractura cervicala si a decedat pe loc. Sper ca acum sunteti mai linistiti. Era intr-o plimbare impreuna cu prietenul ei, care a privit neputincios din spate tragedia.

Cine a vrut sa stie ceva a contactat asociatia, avem numar de telefon, pagina de facebook etc. Cine a vrut sa stie detalii ne-a intrebat si cine a vrut sa isi exprime condoleantele, deasemenea. Frustrarea de aici nu e problema noastra si nu spune absolut nimic despre noi. Nu era nimic secret, dar nu am eliberat "senzationalul" in spatiul public din respect pentru apropiatii fetei. Respect care se pierde pe aici la subiectele cu accidente. 

Nu stiu cine sunteti, nu ne cunoastem, insa dezamageste foarte tare misoginismul. Nu inteleg de unde pana unde va permiteti asemenea pareri despre oameni pe care nu ii cunoasteti si despre munca lor de care nu aveti habar. Dar asta e boala grea, romaneasca.

Pe viitor, daca mai aveti nelamuriri in legatura cu WIMA Romania, cu activitatile sau membrele acestei asociatii, sa stiti ca ne puteti contacta civilizat, avand in vedere ca noi nu folosim acest canal de comunicare. 

Va saluta Alexandra Manu, vicepresedinte WIMA Romania

• adidas locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +20 000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook

BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +17000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.

• Create New...