Sari la conținut

3. Grande Prémio 888 de Portugal


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 3 ore, B.B. a spus:

După start era pe 3, apoi exact când am întors capul s-au atins cu cineva (Miller?) și a pierdut 3 poziții o dată.

 

a intrat el in spatele lui mir cand era pe 4 (fusese depasit de cateva curbe), dar mi s-a parut ca l-a depasit doar quartararo atunci

oricum, pentru palmares, dupa prima cursa are deja dublul punctelor lui rossi

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 31 minute, prafrau a spus:

 

a intrat el in spatele lui mir cand era pe 4 (fusese depasit de cateva curbe), dar mi s-a parut ca l-a depasit doar quartararo atunci

oricum, pentru palmares, dupa prima cursa are deja dublul punctelor lui rossi

Merci, cred că a fost singurul moment din cursa când am luat privirea de la televizor și când am întors ochii deja era 3 poziții mai in spate și l-am auzit pe Florin Ion zicând ceva de Miller.

Apoi toată cursa am sperat să dea o reluare cu ce s-a întâmplat și nu au dat.

A fost un pic erou MM azi, m-am emoționat pt el când l-am văzut că nu s-au putut abține din plâns în boxă. 

Asta e, o să-și revină încet, încet.

 

Haha, mi-am măsurat pulsul la start cu rahat de-ala pe deget, de la normalul meu de 70bpm la start a crescut la 120.  :lol:

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreodata iti da vreun like, un comment ceva la vreo poza, tu lesini, te ia smurdul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Buggy a spus:

eu nu il vad ingropat nicidecum...doar ca pe aici unii credeau ca vine si rupe norii,...este grava buba lui si va mai dura pana cand o sa inceapa sa se bata la victorii si sa piloteze in stilul lui...oricum e un rezultat bun si a fost cea mai buna honda :))))...dar dupa cursa pare destul de extenuat...

...rupe norii, la asta cu mușchi nerecuperat eu nu m am gândit, zic "a făcut sala zilnic", degeaba, pe moto e altceva și englezii spuneau că nu are efectiv mușchi acolo... Ciudată recuperare o fi făcut...

Acum 2 ore, prafrau a spus:

 

oricum, pentru palmares, dupa prima cursa are deja dublul punctelor lui rossi

Trist pt unul, îmbucurător pt altul.

 

 

Păcat de Zarco.... Ziceau englezii că moto l a avertizat, începuse să se plimbe spatele dar na, totul se int f repede, a cazut devreme fata de unde nu mai e "camber" la curba.

Sper că Z sa ajunga la o moto care ia naibii și curbe, e frustrant ca sg atuu sa fie viteza și startul poate și frânele..

 

Miller nu cred că mai are vreo șansă.

 

Rossi... Din nou, nu înțeleg căderea asta imensa.

Nu e Petronas de vina, Morbi merge bine pe moto veche... 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi la pensie !!!!

MM e in purgatoriu , greu de zis ce va urma .

Vinales in continuare un campion doar pe hartie .

Restul , care au fost in fata si care au castigat dar si care au cazut , ei sunt viitorul .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, 3dfx a spus:

Rossi la pensie !!!!

MM e in purgatoriu , greu de zis ce va urma .

Vinales in continuare un campion doar pe hartie .

Restul , care au fost in fata si care au castigat dar si care au cazut , ei sunt viitorul .

 

Man, cum se spune: MM nu are mușchii unde trebuie încă.

Eu mă mir că a terminat cursa.

De aici doar in sus se duce.

 

Rossi da, trist.

Vin...e de ras frate, tot weekendul mergi bine și în cursa ești pa.

Cât are vin contract?

As vrea să ajungă Morbi în locul lui.

 

Yama is ultimii redusi daca îl pierd pe Morbi care deja se interesează stânga dreapta și îl țin pe băiatul ăla care nu înțelege nimic.

 

Rins da, Bv că a forțat. No regrets.

 

 

Să se bucure Q de acum cat mai poate. Tic tac.

După anul trecut nu mai îmi place de el, după căderea aia psihica groaznică. A avut șansa lui.

*Pe fundal se aude muzica din Jaws*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este prima data in multi ani cand scriu asta, si ma jur ca ma doare, dar Rossi cred ca o sa-si anunte retragerea cat de curand. Ceva acolo nu functioneaza si ma gandesc doar la faptul ca nu mai este alaturi de toti oamenii lui si nu mai este el vioara intai, si acum i se da ce mai apuca, firimiturile cum ar venii si coroborate cu varsta duce la acest rezultat. O teorie a conspiratiei poate suna ceva in genul sabotarii, asta ducand la retragere, ca razbunare ca a fost bagat ''pe gat'' de catre mai marele Espeleta pentru a nu pierde din audienta in aceste vremuri grele. Doar o teorie fantezista, nu-mi sariti in cap, deoarece prea a ajuns de nivelul lui Abraham asa peste pauza de iarna.

 

Pe Marc nu-l dati terminat, este prima cursa, se acomodeaza, vom vedea pe la finalul verii sau daca nu mai devreme cum sta situatia cu el, dar la ce am vazut eu pana acum, psihologic este mult mai bine decat ma asteptam (doar era sa cada in primele viraje, efectiv sprijininduse de roata spate a unui Suzuki, parca), momentan problemele sunt fizice si ramane de vazut cat de repede si cat de total se reface.

 

Vinales, oare iarasi a incercat el sa plece manual, patinand ambreiajul si crezandu-se mai destept decat launch controlul? Ca prea s-a dus la fundul sacului la start.

 

Quartararo si Rins, foarte ambitiosi dar era clar ca nu va aduce nimic bun pentru unul dintre ei acea fortare la limita, record dupa record, mai ales in aceste vremuri cand trebuie facut management de roti si combustibil cam trei sferturi din cursa, si pana la urma cel mai slab dintre cei doi a cedat, in opinia mea.

 

Mi-a parut rau de Zarco, dar nu cred ca are corpul pentru Ducati, cam ca si Miller, din nu stiu ce motiv, pare ca cei doi uzeaza prematur guma spate si cred ca acest scenariu o sa il tot mai vedem pe timpul viitoarelor curse disputate in conditiile cele mai calduroase din europa. Bagnaia pare vioara intai pana acum si cred ca asa va ramane pana la finalul sezonului.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand a cazut, Rossi era pe 11 si Vinales pe 15, nu?! Primul castigase 6 pozitii, al doilea pierduse vreo 3.

Deci cine e mai de porc in combinatia asta? A, si Vinales are 26 de ani, nu 42.

Mi se pare mie sau toti care au cazut au cazut din cauza de uzura a gumelor? Ca prea s-au dus toti pe faras pe nepusa masa, aiurea-n tramvai... (bine, in afara de Miller, ca ala a fost prea devreme).  Sau nici cazaturile nu mai sunt ce-au fost.

MM iar s-a grabit cu revenirea. E clar ca nu era de alergat o cursa intreaga. S-ar putea sa-i para iarasi rau ca s-a pripit. Sunt curios care a fost recomandarea medicului.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Gixu. a spus:

A rupt MM!!! 

 

Daca nu picau cativa din fata se batea pentru locul 10+ (hint, era cand haterii lu' Rossi ii negau orice clasare fruntasa ca urmare a trantelor colegilor)

 

Micul episod de bocete la boxe e frustrare pura. Adio era MM.

 

Unde's za fanboys? Method, under esti cois? Ti-ai luat antidepresivele? :?)))

Rossi? Noapte buna Boss!! :)))

Esti prea hater.Si mi se pare ca nu intelegi ce s-a intamplat.

Deci nu stiu daca te-ai utiat la tot weekendul dar si-a limitat iesirile masiv - singura pe care a bifat-o cap-coada a fost Q1.In Q2 a iesit stilul Senna pt un tur rapid.In warm'up a iesit cand mai erau 6min.A declarat inainte de cursa ca e o victorie pt el daca termina cursa.Si a terminat pe 7.Daca te asteptai sa iasa pe podium esti in dreamworld.Performanta mi se pare mai mult decat extraordinara.Vezi ca sunt altii mult mai in forma care au terminat in tarana.

Izbucnirea de la boxe a fost un relax psihic dupa stresul din weekend.A zis si asta.Iti dai seama ce presiune a fost pe el pt ca toata lumea se uita la el cautand slabiciunea (normala as zice eu) dupa o asemenea accidentare + 9 luni de pauza si primul contact cu o moto de gp.E un rezultat mai mult decat bun.Si toata lumea (se pare) ca a inteles asta.Eh,aproape toata lumea :)

Vorba colegilor - 1.a fost cea mai buna Honda.2.acum are 2 sapt de recuperat ; 3.de aici se poate duce doar in sus.Repet - daca nu se accidenteaza.Trebuie sa fie atent si sa se tempereze.Pt ca mi se pare ca inca o ia razna cand se simte bine - vezi inceputul cursei - care a fost prostesc pt un pilot accidentat.

Si pt ultima oara - nu sunt fan MM - l-am injurat pe MM de ff multe ori,pt ca de ff multe ori a fost nesimtit si meltean.Dar trebuie laudata ambitia talentul si performanta,chiar daca nu mi se pare un pilot ok din alte puncte de vedere.Si daca te simti tu bine punand etichete fanboy - ok.Desi cred ca pana acum nu m-a mai banuit nimeni de a fi fanul lui MM la cat l-am injurat...nu mai departe de ieri :crack:

Acum 3 ore, prafrau a spus:

a intrat el in spatele lui mir cand era pe 4 (fusese depasit de cateva curbe), dar mi s-a parut ca l-a depasit doar quartararo atunci

oricum, pentru palmares, dupa prima cursa are deja dublul punctelor lui rossi

Da,dura aia cu Rossi...dar din pacate adevarata.

MM a intrat ca un tampit in roata lui MIr pe care il vana si a pierdut 2 locuri da.Nici o urma de prudenta la inceput de cursa - s-a comportat ca si cand nu ar fi revenit dupa o ditai accidentarea si vroia sa-si croiasca drum printre ei.Dupa asta insa parca i-a venit mintea la cap si s-a linistit si si-a facut cursa.

Acum 1 oră, frigider a spus:

Păcat de Zarco.... Ziceau englezii că moto l a avertizat, începuse să se plimbe spatele dar na, totul se int f repede, a cazut devreme fata de unde nu mai e "camber" la curba.

Sper că Z sa ajunga la o moto care ia naibii și curbe, e frustrant ca sg atuu sa fie viteza și startul poate și frânele..

 

Miller nu cred că mai are vreo șansă.

Zarco a gresit masiv.Bai nene,aici erau de luat puncte,se afla intr-o pozitie buna.Bad mistake.Quarta a luat win,Mir a mers ca de obicei exemplar.Foarte rau pt Zarco.

La Rins sincer ma asteptam.Ori sa isi termine gumele ori sa supraliciteze.

 

Mir - implacabil.Jos palaria ca de obicei.Dupa ce sambta nici macar n-a tresarit cand a fost frecat de MM (care era pe sistemul "ia sa vad ce stie si p_lica asta de mi-a luat mie campionatul),duminica i-a aratat lui MM ce stie.Nici nu tresare baiatul asta - psihic mi se pare de fier.Si asta face mult.

 

Miller...din greseala in greseala spre victoria finala.Nu credeam sa fie asa slab.Zarco ar fi fost o alegere mai buna pt factory.Bagnaia foarte bine insa.

Observ o chestie iar si iar - in ciuda marilor sperante care rup norii cate o cursa - campionii ies la iveala.Csf....asa e-n tenis.

1 oră în urmă, frigider a spus:

Rossi da, trist.

Vin...e de ras frate, tot weekendul mergi bine și în cursa ești pa.

Cât are vin contract?

As vrea să ajungă Morbi în locul lui.

 

Yama is ultimii redusi daca îl pierd pe Morbi care deja se interesează stânga dreapta și îl țin pe băiatul ăla care nu înțelege nimic.

Rossi chiar ca trist.Acum nu mai e Yamaha (pe care o dadeau toti de vina cand ea tot castiga iar si iar - btw o noua victorie Yamaha - anul asta numai Yamaha a luat victorii nu?).Daca continua asa,ar trebui sa-si anunte retragerea la venirea in Europa.

 

Villa Villa Maraviila - ce-ai facut tati?Talk about overated - a luat un start de a ajuns pe 20 dupa primul viraj.Vorba colegului cred ca iar a facut el un start manual ca el poate mai bine decat calculatorul.Dublu boss.La urmatoarea va fi rezervorul de vina si tot asa.

Chiar ca ar trebui facuta o rocada Morbi - Vinales.

Ca de obicei deciziile Yamaha sunt total aberante.Ma bucur ca mai vede si altcineva ca inainte cand spuneam asa ceva imi luam numa fluieraturi si acuzatii ca sunt hater Rossi.

1 oră în urmă, frigider a spus:

Să se bucure Q de acum cat mai poate. Tic tac.

După anul trecut nu mai îmi place de el, după căderea aia psihica groaznică. A avut șansa lui.

Perfect adevarat.Anul trecut a fost anul lui - am zis asta.Daca i-a furat p*lica de Mir titlul....pe o moto as zice inferioara,doar pt ca a exploatat-o la maxim si nu a facut prostii...no comment.

A avut sansa lui pe care n-a fructificat-o.Acum e tarziu,deja sunt multi care se anunta la titlu.

 

E Mir cu sansa 1 as zice.Zarco daca continua cu podiumurile si constanta si nu mai face prostii din astea.Bagnaia e rapid si are suport de uzina,insa Mir mi se pare mai puternic.Si e Marquez,care daca progreseaza bine fizic,s-ar putea ca pe final sa vina tare.Si cu tupeu jegos cum ne-a obisnuit.

 

Mir are cele mai bune sanse.Nu indraznesc sa sper la un titlu al lui Zarco care e totusi inconstant si de la o echipa privata.

Quarta se va ofili pana la sfarsit de sezon,exact asa cum a facut-o anul trecut.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Valentino Rossi VR46 a spus:

acum i se da ce mai apuca, firimiturile cum ar veni

Are yama de top specs.

Morbi are veche.

Nu da vina pe alții afara de el.. și mie mi pare bruscă sch de formă...

Acum 32 minute, Speedy.K a spus:

MM iar s-a grabit cu revenirea. E clar ca nu era de alergat o cursa intreaga

Durerea e de mușchi doar..trebuie sa ii lucreze pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, frigider a spus:

 

Durerea e de mușchi doar..trebuie sa ii lucreze pe moto.

Ma...nu's ce sa zic, cred ca s-a dat la greu in privat in ultima vreme. Plus ca mi s-a parut ca nu e in control mai deloc.

In fine, vom vedea. Nu-i doresc decat de bine pe plan medical, desi nu-l suport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Valentino Rossi VR46 a spus:

Este prima data in multi ani cand scriu asta, si ma jur ca ma doare, dar Rossi cred ca o sa-si anunte retragerea cat de curand. Ceva acolo nu functioneaza si ma gandesc doar la faptul ca nu mai este alaturi de toti oamenii lui si nu mai este el vioara intai, si acum i se da ce mai apuca, firimiturile cum ar venii si coroborate cu varsta duce la acest rezultat. O teorie a conspiratiei poate suna ceva in genul sabotarii, asta ducand la retragere, ca razbunare ca a fost bagat ''pe gat'' de catre mai marele Espeleta pentru a nu pierde din audienta in aceste vremuri grele. Doar o teorie fantezista, nu-mi sariti in cap, deoarece prea a ajuns de nivelul lui Abraham asa peste pauza de iarna.

 

 

Teoria ta pare cat se poate de plauzibila. Si este un foarte bun raspuns pentru cei care inca nu inteleg caderea brusca de forma. 

 

Aici un articol care analizeaza situatia absolut aberanta a lui Morbi, din care reiese si relatia Petronas-Yamaha, ceea ce ne-ar putea da niste raspunsuri vis-a-vis de prestatiile pilotilor Petronas. https://www.gpone.com/en/blog/paolo-scalera/2021/04/18/the-curious-case-of-franco-morbidelli-world-championship-runner-up-but

 

 

Si niste declaratii ale lui Rossi: https://www.gpone.com/en/2021/04/15/motogp/rossi-the-factory-yamahas-are-fast-and-we-arent-we-work-with-what-we-have.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, Speedy.K said:

Ma...nu's ce sa zic, cred ca s-a dat la greu in privat in ultima vreme. Plus ca mi s-a parut ca nu e in control mai deloc.

In fine, vom vedea. Nu-i doresc decat de bine pe plan medical, desi nu-l suport.

da nici eu nu.l suport pe individ , dar ai simt lipsa , nu inseamna ca nu.i recunosc valoarea incontestabila , ideea e ca acuma e un sezon unde ar avea cu foarte multi de furca de.ar fii in forma .

pentru mine , un sezon spectaculos ar fii fost unul cu MM si Stoner , cred ca s.ar fii batut ca orbii , astia tineri de azi is foarte rapizi foarte buni dar nu stiu daca is bataiosi , la clasa motoGP inca n.au avut ocazia de dueluri la sange .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, B.B. a spus:

Merci, cred că a fost singurul moment din cursa când am luat privirea de la televizor și când am întors ochii deja era 3 poziții mai in spate și l-am auzit pe Florin Ion zicând ceva de Miller.

Apoi toată cursa am sperat să dea o reluare cu ce s-a întâmplat și nu au dat.

A fost un pic erou MM azi, m-am emoționat pt el când l-am văzut că nu s-au putut abține din plâns în boxă. 

Asta e, o să-și revină încet, încet.

 

Haha, mi-am măsurat pulsul la start cu rahat de-ala pe deget, de la normalul meu de 70bpm la start a crescut la 120.  :lol:

Alea trei pozitii le-a pirdut cam intr-un tur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la un mom dat cica MM facea timpi ca cei din fata.

 

e clar ca el e mai vulnerabil in caz de accident dar fara sa cobesc: oricine oricand poate sa cada sanatos fiind si sa ajunga subit f rau, vedeti saracul Martin.

 

nu poti controla asta, e un risc asumat, eu nu stiu cum se mai suie astia pe moto dupa asa accident. Tampit ce e drept si rar. Dar cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, B.B. a spus:

Pozitia 7 a fost mai mult decât onorabilă.

Pai cum mah?! ca-l dadeai castigator :))

 

Acum 17 ore, B.B. a spus:

Se pare că problema lui e mai naspeta decât s-ar văzut în media.

-------------------

O să-și revină mai repede decat îl îngropați voi.

La ce are acolo, performanta e greu sa mai faci. Motivul pentru care a castigat pana acum e ca era 100% pregatit + stil agresiv.

Nu inteleg de ce forteaza atat.. vrea sa se retraga ca victima sau campion?!?

 

Acum 15 ore, adidas a spus:

 

Nu stiu daca ati observat dar Qua l-a imitat pe Cristiano Ronaldo dupa ce marcheaza.

 

 1 cocalar + 1 cocalar = 2 cocalari

cat s-o fi jucat pe playstation sa faca ca amicul sau?!!? :))

Acum 13 ore, B.B. a spus:

Merci, cred că a fost singurul moment din cursa când am luat privirea de la televizor și când am întors ochii deja era 3 poziții mai in spate și l-am auzit pe Florin Ion zicând ceva de Miller.

Apoi toată cursa am sperat să dea o reluare cu ce s-a întâmplat și nu au dat.

Asa fac aia doi de la digi, tot timpul. Sunt doar cateva cadre pe care le urmaresc, si gata meciul

 

Acum 13 ore, B.B. a spus:

A fost un pic erou MM azi, m-am emoționat pt el când l-am văzut că nu s-au putut abține din plâns în boxă.

L-au emotionat aia la boxe dupa ce a parcat singura troaca Honda ramasa in cursa. In sinea lui era negru de suparare ;)

 

Acum pe bune, cum sa emani atata bucurie pentru un loc 7. Nu a terminat departe de castigator, dar toate bataliile le-a pierdut in timpul cursei.

Daca nu se tinea dupa Mir in calificari pleca de pe 14 si termina ...unde doar Lorenzo putea sa-i zica cum e la Honda.

 

Acum 13 ore, adidas a spus:

Daca vreodata iti da vreun like, un comment ceva la vreo poza, tu lesini, te ia smurdul.

 

 

Acum 11 ore, frigider a spus:

Păcat de Zarco.... Ziceau englezii că moto l a avertizat, începuse să se plimbe spatele dar na, totul se int f repede, a cazut devreme fata de unde nu mai e "camber" la curba.

Sper că Z sa ajunga la o moto care ia naibii și curbe, e frustrant ca sg atuu sa fie viteza și startul poate și frânele..

Pai el nu stie prea multe. Asta e motocicleta visurilor. Atat poate si el

 

Acum 11 ore, frigider a spus:

Miller nu cred că mai are vreo șansă.

Este prea stresat de italieni

 

Acum 11 ore, frigider a spus:

Rossi... Din nou, nu înțeleg căderea asta imensa.

Nu e Petronas de vina, Morbi merge bine pe moto veche... 

 

Daca te uiti la timpii lui o sa vezi ca nu sunt diferiti fata de cei ai lui Rins. Au fortat amandoi si au cazut

 

Acum 9 ore, Method a spus:

MM a intrat ca un tampit in roata lui MIr pe care il vana si a pierdut 2 locuri da.Nici o urma de prudenta la inceput de cursa - s-a comportat ca si cand nu ar fi revenit dupa o ditai accidentarea si vroia sa-si croiasca drum printre ei.Dupa asta insa parca i-a venit mintea la cap si s-a linistit si si-a facut cursa.

 

Mai arunca un ochi peste cursa, a fortat cat a putut. Doar ca nu l mai asculta membrele si mobra sa faca ce-i cere capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, frigider a spus:

Man, take a chill pill.

 

Ce "are"? Ce nu are: muschi inca.

frigiderule, te-ai defectat?! sunt atat de incantat cand termina dupa pozitia 5.... incat te-as suna sa-mi dai o bere ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, ZaiR a spus:

Pai el nu stie prea multe. Asta e motocicleta visurilor. Atat poate si el

parerea ta :) a iesit camp la moto 2 "pe bune", nu ca AM :D 

Chiar acum, ZaiR a spus:

frigiderule, te-ai defectat?! sunt atat de incantat cand termina dupa pozitia 5.... incat te-as suna sa-mi dai o bere ;)

haha imi rezerv dreptul de a-mi selecta clientii. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, frigider a spus:

la un mom dat cica MM facea timpi ca cei din fata.

 

la un moment dat facea acelasi timp cu rossi, dar fara cica

 

Acum 12 ore, frigider a spus:

Sper că Z sa ajunga la o moto care ia naibii și curbe, e frustrant ca sg atuu sa fie viteza și startul poate și frânele..

 

pai ajunge pe una care ia curbe dar nu are viteza, start sau frane la fel de bune

cred ca e mai bine pe aia care bifeaza 3 din 4

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, prafrau a spus:

la un moment dat facea acelasi timp cu rossi, dar fara cica

ahaha

inainte sau dupa ce a cazut rossi?

Acum 4 minute, prafrau a spus:

pai ajunge pe una care ia curbe dar nu are viteza, start sau frane la fel de bune

cred ca e mai bine pe aia care bifeaza 3 din 4

isi cam bat yamahele pla de ei pe curbe man... nu face mare lucru cu viteza aia.

sa vedem si alte circuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 hours ago, xt600 said:

Aici un articol care analizeaza situatia absolut aberanta a lui Morbi, din care reiese si relatia Petronas-Yamaha, ceea ce ne-ar putea da niste raspunsuri vis-a-vis de prestatiile pilotilor Petronas. https://www.gpone.com/en/blog/paolo-scalera/2021/04/18/the-curious-case-of-franco-morbidelli-world-championship-runner-up-but

 

 

Si niste declaratii ale lui Rossi: https://www.gpone.com/en/2021/04/15/motogp/rossi-the-factory-yamahas-are-fast-and-we-arent-we-work-with-what-we-have.html

Interesant 👍🏽

1 hour ago, ZaiR said:

 1 cocalar + 1 cocalar = 2 cocalari
 

Claar. Mai ales cand donezi o caruta de bani, sange si maduva. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, xt600 a spus:

Aici un articol care analizeaza situatia absolut aberanta a lui Morbi, din care reiese si relatia Petronas-Yamaha, ceea ce ne-ar putea da niste raspunsuri vis-a-vis de prestatiile pilotilor Petronas. https://www.gpone.com/en/blog/paolo-scalera/2021/04/18/the-curious-case-of-franco-morbidelli-world-championship-runner-up-but

Da,bun articolul.Si chiar aberanta situatia lui Morbi.

Meh,Yamaha se spala pe maini zicand ca nu depinde de ei si ca ei au contract cu Petronas carora le livreaza "ce au platit".

Ok,dar intrebarea se pune foarte simplu : dar de ce nu e vicecampionul pilot de uzina Yamaha?

De ce e Villa Maravilla care nu gaseste ambreiajul pilot de uzina dimpreuna cu baiatul dat cu apa oxigenata in cap care se emotioneaza psihic cand se pune presiune pe el?Iar Morbi care a iesit vice si prin urmare are cele mai bune rezultate cu Yamaha (cu o Yamaha de mana a2a),nu e bagat in seama defel....

E normal ca managerul sau sa vb cu alte echipe,pt ca la Yamaha vad ca nu prea ai cu cine.

Si uite asa mai trece inca 1 an si Yamaha trece pe sub titlu si in 2021 pun pariu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Si uite asa mai trece inca 1 an si Yamaha trece pe sub titlu si in 2021 pun pariu.

sa vedem baiatul cu dinti mici (Q, MM e cel cu dinti mari) cum e cu psihicul, daca au meritat sedintele.

si anul trecut incepuse binisor, sfarsitul a fost prost :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...