Sari la conținut

Motociete cu o ciclistica buna ?


Ionut1177
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mergi la scoala, invata sa scrii o propozitie de la cap la coada, revino peste 8 ani cand termini liceul. Pana atunci gandeste-te ce inseamna ciclistica buna si ce inseamna manevrabil, probabil un scuter e manevrabil si o motocicleta sport care se lasa bine pe curbe nu e deloc manevrabila din cauza ca are unghiul de bracaj foarte mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, AdrianB1 a spus:

Mergi la scoala, invata sa scrii o propozitie de la cap la coada, revino peste 8 ani cand termini liceul. Pana atunci gandeste-te ce inseamna ciclistica buna si ce inseamna manevrabil, probabil un scuter e manevrabil si o motocicleta sport care se lasa bine pe curbe nu e deloc manevrabila din cauza ca are unghiul de bracaj foarte mic.

Esti un copil foarte pr care probabil doarme pe acest forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 1 oră, Ionut1177 a spus:

Vreau sa imi spuneti niste motociclete de A2 , A cu o ciclistica buna , ce se lasa bine pe curbe si manevrabile

 

Pune-ti o camera pe tine si toate o sa se lasa bine si o sa fie manevrabile. 

Trei topicuri ai deschis si-s toate macel :)))).

 

On-topic: 

Toate motocicletele de A2 se lasa bine si sunt manevrabile fiindca is mici si usoare. Numa` chopper/cruiser sa nu fie, desi cred ca si un Rebel sau un Virago mic se descurca onorabil.

Ca sa iti raspund si la celelalte topicuri:

Carburatie mai au doar modele de pe vremea noastra, a celor care dormim pe forum. Ia-ti ceva cu injectie daca nu vrei sa cunosti toti mecanicii din satul tau, indiferent de nivelul lui de urbanizare.

Iar o toba zgomotoasa pe un motor mic o sa sune ca topicurile tale - patetica si puerila. 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Ionut1177 a spus:

Vreau sa imi spuneti niste motociclete de A2 , A cu o ciclistica buna , ce se lasa bine pe curbe si manevrabile

 

Cea mai manevrabila si cu ciclistica cea mai buna e fix aia cu cele mai zgomotoase tobe, SE STIEEEEEE!!!! 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Ionut1177 a spus:

Vreau sa imi spuneti niste motociclete de A2 , A cu o ciclistica buna , ce se lasa bine pe curbe si manevrabile

Aprilia RS 50 si Aprilia RS 125

 

Acum 2 ore, Ovidiu M a spus:

Ionut1177? 

Nu cred ca e nascut in noiembrie '77

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
1 oră în urmă, robert23mg a spus:

Aprilia RS 50 si Aprilia RS 125

Ultima Aprilia RS live pe strazi cred ca am vazut-o prin 2006. Ce-i drept ca era modelul/designul anterior.

Ultima poveste despre Aprilia 2T o stiu de acum vreo 5 ani cand unul din membri vechi ai forumului a achizitionat si adus la zi una pentru folosit pe circuit. 

Din aceeasi categorie a fiarelor salbatice - este un KTM RC 125 in Timisoara, cu toba "sport". Invazie sovietica cand trece cu 80 prin intersectii, blana in ultima treapta. Foarte manevrabil motor 😆.

 

1 oră în urmă, robert23mg a spus:

Nu cred ca e nascut in noiembrie '77

Poti sa stii 🙄

Atunci a fost cutremurul, se pare ca a fost un an bun 😃.

 

Acum 3 ore, Ovidiu M a spus:

De sub ce piatra a iesit baietasul asta, Ionut1177? 

Cred ca a iesit de-altundeva 😂.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Ionut1177 a spus:

Mananca si tu ceva , cred ca asa faci de la foame , asa sunt cei fara o chifla in stomac din pacate..

Sunati la pompieri, ca m-a ars rau baiatu' asta....

 

Acum, pe bune: esti agramat, plin de mistouri ieftine, nu esti cursiv in exprimare, in ceea ce vrei. Ceri pareri, dar te deranjeaza daca raspunsurile nu sunt pe placul tau. Esti dezordonat in tot ce expui (si cel mai probabil asa esti si in trafic). Nu asculti de sfaturi (si esti nesimtit cu cei care te sfatuiesc de bine). Tu ce vrei de la viata?

 

P.S. Si pe forum, la fel ca in viata, cand intri intr-o ograda noua este frumos sa saluti, sa te prezinti si sa intrebi frumos de ce deranjezi. Daca vrei sfaturi, prima data citeste, cumpaneste si dupaia ia o decizie. Daca nu iti place tonul sau mistoul, poti sa o spui frumos, nu sa improsti cu noroi la randul tau.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Ionut1177 a spus:

Mananca si tu ceva , cred ca asa faci de la foame , asa sunt cei fara o chifla in stomac din pacate..

pe lângă modul în care formulezi întrebări pe aici, mai și dai cu mucii în fasole ...

Acum 10 ore, Ionut1177 a spus:

Vreau sa imi spuneti niste motociclete de A2 , A cu o ciclistica buna , ce se lasa bine pe curbe si manevrabile

uite un răspuns pe măsura întrebării: honda, suzuki, yamaha, bmw, ktm, aprilia, ducatti, kawasaki...etc

nu neapărat în aceasta ordine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 hours ago, Ionut1177 said:

motociclete de A2 , A cu o ciclistica buna , ce se lasa bine pe curbe si manevrabile

 

Ia d-aci, de la marii producători.

Gixxer de 250:

image.thumb.png.9e9f75289f6c7c1fe263c46d1d1fdd28.png

 

R3:

image.thumb.png.46b5d7308535ae5d27b7b2b0a1e3d84f.png

 

CBR500R:

image.thumb.png.f36b08dd5275559b14830754026f697a.png

 

Ninja 400:

image.thumb.png.2a05b3c8ead81e4fb59fc9afdd04a0e8.png

 

 

În afara ăstora sunt MT-07, Ninja 650, Sv 650 și încă câteva pe care producătorii le pot livra limitate legal pentru A2.

Acum, veștile proaste: am un filing că toate s-ar înclina pe curbe așa de tare cu tine încât mă tem că în maxim două-trei zile te vei lipi de asfalt.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, mircea.cazachevici a spus:

OOOO, s-a suparat cocoselul si se lauda cu banii, femeile si dusmanii!

Notiunea de pusti cordit imi suna din ce in ce mai clar.

greșit: fomeile și dujmanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Ionut1177 a spus:

Mananca si tu ceva , cred ca asa faci de la foame , asa sunt cei fara o chifla in stomac din pacate..

In ritmul asta,cred ca in curand o sa scrie la avatarul tau,in loc de "Nou venit pe forum",nou iesit de pe forum...

Man,nu vezi cat de penibil esti?Te incadrezi perfect in tiparul de analfabet(si)functional.

 

@Kagemusha, acolo ii este locul, pe asfalt sub forma de tochitura sau poster pe ceva stalp cu toba aia galagioasa de pe celalalt topic al lui, infipta-n popou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, Ionut1177 a spus:

Vreau sa imi spuneti niste motociclete de A2 , A cu o ciclistica buna , ce se lasa bine pe curbe si manevrabile

cica yamaha e cea mai buna pe partea asta.

si ducati is laudate (nu stiu in moto gp ce  au facut de le-au stricat, alea nu prea vor sa ia curbe)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce simplu ar fi, daca manevarabilitatea unei motociclete ar implica doar "rake" si "trail". Ar sti si Jiji sa faca o motoreta de GP care sa ia curbele.. :) 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Djebelu' a spus:

In ritmul asta,cred ca in curand o sa scrie la avatarul tau,in loc de "Nou venit pe forum",nou iesit de pe forum...

Man,nu vezi cat de penibil esti?Te incadrezi perfect in tiparul de analfabet(si)functional.

 

@Kagemusha, acolo ii este locul, pe asfalt sub forma de tochitura sau poster pe ceva stalp cu toba aia galagioasa de pe celalalt topic al lui, infipta-n popou.

Numai bag toti copii prosti in seama ca voi..

Acum 12 ore, Ovidiu M a spus:

Sunati la pompieri, ca m-a ars rau baiatu' asta....

 

Acum, pe bune: esti agramat, plin de mistouri ieftine, nu esti cursiv in exprimare, in ceea ce vrei. Ceri pareri, dar te deranjeaza daca raspunsurile nu sunt pe placul tau. Esti dezordonat in tot ce expui (si cel mai probabil asa esti si in trafic). Nu asculti de sfaturi (si esti nesimtit cu cei care te sfatuiesc de bine). Tu ce vrei de la viata?

 

P.S. Si pe forum, la fel ca in viata, cand intri intr-o ograda noua este frumos sa saluti, sa te prezinti si sa intrebi frumos de ce deranjezi. Daca vrei sfaturi, prima data citeste, cumpaneste si dupaia ia o decizie. Daca nu iti place tonul sau mistoul, poti sa o spui frumos, nu sa improsti cu noroi la randul tau.

 

 

Ca sa iti demonstrez cat de incopetent esti, odata ce sunt incepator imi permit sa intreb mai multe chestii pentru ca nu stiu , si cand tu raspunzi ca un arogant ca invata ce inseamna ciclistica si manevrabilitate , si iti permiti tu sa vb asa cu un om nou, tu fiind un agarici cu grade. Mor pe cacaciosii astia de genul tau tari in clanta pe internet , ca daca te-as vedea in realitate ti-as lungii putin urechile alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...