Sari la conținut

c moto recomandati?


Dan33
 Share

Postări Recomandate

Bicicleta. Cand cobori la 82kg, intrebi din nou, pana atunci mai apar modele noi. E ilegal sa chinui o motocicleta de cilindree mica cu persoane supraponderale.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sincer asta am in gand, sa mai scad, fa sala de 2 ani, ideea e, ca ma gandeam si la cv de 600 mai mare, dar nu gasesc cbr uri, care sa nu trebuiasca limitate, si limitatul, costa ceva din cate stiu..

Pai sincer asta am in gand, sa mai scad, fac sala de 2 ani, ideea e, ca ma gandeam si la cv de 600 mai mare, dar nu gasesc cbr uri, care sa nu trebuiasca limitate, si limitatul, costa ceva din cate stiu..

De asta ramasesem cu gandul la cv de 300, ninja/cbr/yzf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

https://m.olx.ro/oferta/suzuki-sv-650-limitat-a2-IDeRyLn.html

 

 

Este o difereta mare intre "nu este ideal" si "nu se poate".

Si la gabaritul tau se poate merge foarte bine cu Ninja 3-400 . Nu este ideal , dar se poate merge foarte bine chiar si pentru 2-3 sezoane pana esti gata sa treci mai departe . Te adaptezi . Practic in partea de sus  nu-ti pune probleme absolut deloc . La picioare este putin inghesuit dar se poate . Iti pui piciorele pe langa motoreta , nu sub . Si daca nu porti 45 sau alte marimi de clovn , poti opera si pedalele.

 

 

Faza cu ursul pe bicicleta e de hi hi , dar de ignorat cand  treci la pragmatism . Nu esti la prezentat moda sau noul "cool" , ai de trecut printr-o faza de invatare si dezvoltare ... 

 

 

Link-ul cu sv-ul este doar ca exemplu . Nu cunosc motoreta , nu este o recomandare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Goe , multumesc de parere, eu unu ma gandeam la un 300  cu un kit de inaltare daca va fi nevoie, pana percep, si ma obisnuiesc, din cate stiu ninja u 250, 300 e foarte iertatoare, si mie mi se pare destul de ok, dar cer si sfaturi, si nu sunt eu cu viteza etc, de asta nu as cauta ceva mai mare  momentan

Din fericire port 42🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Kit-ul de inaltare este ...ceva mai complicat decat pare prin faptul ca piesa este doar o bucata de fier trasa la xerox... Eu nu prea imi aduc aminte sa existe pe furca fata loc de inaltare care sa compenseze si sa echilibreze ciclistica originala . In acelasi timp este posibil sa nu conteze ...pentru ca suspensie moale , fundul greu ... nu ma pricep destul sa zic ceva sigur .  

Daca se ridica spatele cu mult , poate fi prea radicala schimbarea de ciclistica .

Daca nu se ridica decat putin, poate nu se jutifica costul ...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista moto de 500cc limitate pentru A2, in special in Germania unde sunt foarte populare.

 

Nu ma prind de ce marimea la incaltaminte 45 e de clown, pentru inaltimea aia e perfect normala.  Daca e fabricata in Japonia, chiar 47, am niste pantofi Shimano de ciclism la care marimea 47 a lor e echivalenta cu 45 europeana. De asemenea daca preferi cizme sau bocanci mai lejeri si le cumperi cu un numar mai mare, se polizeaza marginile pe curbe dar nu e o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

 

Oricum ar fi , trebuie sa te adaptezi cumva , pe termen scurt , la ceva din categoria asta , pentru ca nu exista r1200gs, TDM sau AfricaTwin pentru A2 , ca sa ai optiune ideala  pentru lungani.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orange, nu e pe placul meu, sa imi placa..

Posibil sa pot gasi vreun cbr de 600 limitat direct, prin germania?

Ideea e ca, cred, ca orice ,,spid" or fi mai micute din cate se vede, si as ramane pe ideea de un ninja 300, sau cbr/zx6r, direct de 35kw limitat

Editat de Dan33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am reusit sa caut, am gasit zx6r la 35kw(48cp) asta insemnand ca merge pentru a2, nu?

 gen, cele de jos

Screenshot_20210502-022544_Firefox.jpg

Si daca tot nu o sa gasesc cv ,,spid" de 300-600 nelimitat, o sa incerc sa verific personal vreun ninja de 300, si daca vad ca va fi comod voi ramane 1-3 sezoane pe unul de genu

Nu?

Editat de Dan33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut la reparat R1 limitat la 48 cai (ciudat, că proprietarul spunea că duce 250 fără probleme), așa că de ce nu ai găsi zx6r limitat?! Dosarul penal e al celui care conduce mobra, nu al celui care o vinde.

Citește legislația, la noi nu-i ca la nemți.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...